Priekuliškiai gimnazistai pasimatė su Berlynu

Tarptautinis vokiečių kalbos edukacinis projektas „Pasimatymas su Berlynu“ gimė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje. Pagrindine ašimi tapo reali gimnazijos mokinių kelionė į Vokietijos sostinę Berlyną vasario 6–8 d.

Projekte dalyvavo 49 gimnazijos moksleiviai iš 6–11 klasių ir 3 mokytojos: vokiečių kalbos – Vilija Bakutienė, IT – Daiva Kačinskienė, lietuvių kalbos – Donata Jocytė. Kelionėje mus lydėjo 2 tėvelių bendruomenės atstovai.

Pagrindiniai projekto tikslai ir uždaviniai buvo skatinti mokinius aktyviai veiklai, bendrauti ir bendradarbiauti, populiarinti vokiečių kalbą taikant praktinius įgūdžius realioje kalbinėje aplinkoje, susipažįstant su Vokietijos kultūra, istorija ir dabarties aktualijomis, motyvuoti mokinius kalbos mokymuisi.

Projekto metu mokiniai atliko daugybę užduočių, įgijo naujų kalbinių, istorinių, kultūrinių žinių, taikė turimas žinias realiose kalbinėse situacijose, dalyvavo viktorinose. Aplankė svarbiausius Berlyno miesto objektus, tarp jų ir Gėtės institutą, kuriame buvo pristatyta instituto veikla visame pasaulyje populiarinant vokiečių kalbą. Mokiniai platino lietuvybę pristatydami savo parengtą programą Gėtės institute.

Projekto metu atlikdami užduotis, kurdami tinklaraštį, mokiniai naudojo įvairias IT programas, mokėsi kurti saugų ir patrauklų turinį internete.

Grįžę mokiniai kūrė įspūdžių rašinėlius, dalijosi prisiminimais ir vaizdais.

Kviečiame susipažinti su projekto veikla, „pakeliauti“ ir pasidžiaugti kartu su mumis: https://kadaiva.wixsite.com/berlynas

Vilija BAKUTIENĖ

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių