Veiviržėniškiai, pravėrę kraičio skrynelę, rado etninės kultūros lobius

Projekto komanda gimnazijos muziejuje.

Užbaigėme projektą „Praverk kraičio skrynelę“. Jį vainikavo leidinys tuo pačiu pavadinimu, kuriame užfiksuotos sėkmingiausios projekto akimirkos. Darbas vyko ketvirčiais. Jo chronologijai sekti įdėtas ir metų kalendorius. Dėl to leidinys tampa aktualus visus ateinančius metus.
Pirmą metų ketvirtį rinkta medžiaga apie kraičio skrynias leidžia palyginti Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos skrynių dekorą. O leidinio fonui parinkta Veiviržėnų bažnyčios klauptų faktūra tikslingai skirta sąsajoms su Veiviržėnais sustiprinti.
Vykdant projektą priešmo-kyk­linės grupės vaikai galėjo giliau susipažinti su kraičio skrynių paskirtimi, jas „gyvai“ pamatyti. Vyresniems mokiniams tai buvo konkretus darbas su medžio lentelėmis, darant suvenyrines skryneles, jas tapant gyvybės medžio simbolika.
Leidinių užteks projekto dalyviams, kurie ras save nuot­raukose. Projekte dalyvavusios priešmokyklinės grupės mokytojos Alvydos Švabienės nuomone, labai svarbu vaikams nuo pat mažų dienų leisti pažinti Lietuvos tautinį paveldą, nes tai mūsų tautos šaknys ir stiprybė. Projektas „Praverk kraičio skrynelę“ leido vaikams iš labai arti „pačiupinėti, net užuosti“ šiuos etninius turtus. Tai buvo ypatinga ir labai konkreti patirtis.


Projektą finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė, o vykdė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos muziejus. Mūsų partneriai buvo VšĮ Klaipėdos rajono amatų centras, Gargždų krašto muziejus, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras. Projektą rėmė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija, Veivirža LT. Edukacijas vedė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokytojai Ineta Ruškė ir Dainius Stulpinas, Gargždų meno mokyklos mokytojas Alvydas Vozgirdas.

Projekto leidinys.

Valdonija
KARALIŪNIENĖ
Muziejininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių