Kviečia išskirtinis festivalis „Saliamonas“

Pernai sėkmingai įgyvendinus pirmąjį festivalį „Saliamonas“, šiemet vėl jis kviečia, tik kitokio turinio ir režisūrinio braižo. Pagrindinė šių metų žinutė – apie asmeninės žvaigždės danguje atradimą, apie gebėjimą pamatyti, išgirsti ir išsakyti.
Festivalio organizatoriai – Kretingalės kultūros centro komanda įsitikinę, jog kalba – tai būties pagrindas scenoje, todėl kviečia puoselėti lietuvišką žodį ir išmintį. Pasitelkus trijų scenos kalbos profesionalų – aktorių ir režisierių Ramūno Abukevičiaus, Arūno Sakalausko, Vaidoto Martinaičio pagalbą, kovo mėnesį Kretingalėje, Girkaliuose ir Plikiuose vyks scenos kalbos kūrybinės dirbtuvės. Jose bus rengiami sceninio ir viešojo kalbėjimo užsiėmimai, mokoma retorikos meno, įtaigiai bei profesionaliai ištransliuoti „žodį“.
Planuojamas ir Klaipėdos apskrities vaikų ir jaunimo skaitovų konkursas „Saliamonas“ . Jaunuosius skaitovus vertins kompetentinga aktorių, režisierių ir žodžio specialistų komisija. Konkurso finale visi dalyviai bus apdovanoti rėmėjų dovanomis, o laureatai karūnuoti ir įvardijami „Saliamonais“.
Turėsime unikalią galimybę dalyvauti profesionaliuose „Labas“ teatro spektakliuose su Vitalija Mockevičiūte ir Neringa Varnelyte nemokamai. Bus rodomi spektakliai visoms amžiaus grupėms ir supažindins su lietuvių poetų biografijomis bei tarmėmis. Spektakliai vyks Kretingalėje, Girkaliuose ir Plikiuose.
Festivalio žiūrovai gegužės mėnesį galės mėgautis profesionalių bardų pasirodymais, išgirsti dainuojamąją poeziją: Gedimino Storpirščio ir Ainio Storpirščio, Vytauto V. Landsbergio ir Ramunės Landsbergienės, Vlado Bagdono ir pianisto Audriaus Balsio koncertuose.
Vienintelis toks Lietuvoje žodžio festivalis „Saliamonas“ dar kartą aukštai užkels Klaipėdos rajono Kretingalės kultūros centro meninę kartelę ir pasiūlys net 10 profesionalaus meno nemokamų renginių.
Žodžio festivalis „Saliamonas“ – tai žodžio menas, poezija ir literatūra. Tai analogų Lietuvoje neturintis ir profesionalus, žodį puoselėjantis ir scenos kalbai skirtas festivalis Klaipėdos rajone.
Daugiau informacijos – interneto svetainėje kretingaleskc.lt ir Kretingalės kultūros centro FB platformose.
Žodžio festivalio „Saliamonas“ programa.
Kovo mėn.
21 d. 10 val. Scenos kalbos meistriškumo ugdymas su Ramūnu Abukevičiumi. Kretingalės kultūros centre.
27 d. 11 val. Scenos kalbos meistriškumo ugdymas su Arūnu Sakalausku. Girkalių kultūros namuose.
28 d. 10 val. Scenos kalbos meistriškumo ugdymas su Vaidotu Martinaičiu. Plikių kultūros namuose.

Balandžio mėn.
4 d. 19 val. „Labas“ teatro spektaklis „Nedingęs“ pagal poeto A. Kalanavičiaus gyvenimą ir kūrybą. Skvere prie Kretingalės kultūros centro.
11 d. 19 val. „Labas“ teatro spektaklis „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“ pagal tautosakininko P. Zalansko, R. Sabaliauskienės ir kt. užrašytą tautosaką. Girkalių kultūros namuose.
18 d. 19 val. „Labas“ teatro spektaklis „Lazdynų Pelėda“ pagal rašytojų, seserų Ivanauskaičių gyvenimą ir kūrybą. Plikių kultūros namuose.
26 d. 10 val. Klaipėdos apskrities vaikų ir jaunimo skaitovų konkursas „Saliamonas“. Kretingalės kultūros centre.


Gegužės mėn.
4 d. 17 val. Vlado Bagdono ir pianisto Audriaus Balsio poetinė-muzikinė programa „Bagdoniškos dainos“. Kretingalės kultūros centre.
18 d. 19.30 val. Gedimino Storpirščio ir Ainio Storpirščio koncertas vaikams „Tarakonas iš vaikystės“. Plikių kultūros namuose.
19 d. 17 val. Vytauto V. Landsbergio ir žmonos R. Landsbergienės koncertas „Žiauriai gražūs romansai“. Girkalių kultūros namuose.
Visi renginiai nemokami.
Renginių metu bus filmuojama ir fotografuojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių