• 18 rugpjūčio, 2022
|

Kretingos plentas: prioritetas, bet nesėkmingas

Artėjant mokslo metų pradžiai baimindamiesi dėl mokinių saugumo gargždiškiai nerimauja dėl vis dar nesamo Kretingos plento apšvietimo, nepabaigto pėsčiųjų ir dviračio tako, nesutvarkytų šaligatvių šiame ruože. Tokiais nuogąstavimais ir priekaištais rajono vadovui pasidalinta ir socialiniame tinkle, žinutė atsiųsta ir „Bangos“ redakcijai. Į išsakytus priekaištus antradienį komentarą išplatino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas.

„Kretingos plento rekonstrukcija – vienas prioritetinių Savivaldybės darbų. Visi matome dabartinę situaciją: pagrindinis įvažiavimas į Gargždus yra prastas, nėra apšvietimo, šaligatvių ir t. t. Didžiausia problema ta, kad šis kelias yra ne savivaldybės, o Lietuvos automobilių kelių direkcijos, todėl mes negalime jo tvarkyti, kada panorėję, o LAKD kelių tvarkymo sąraše jis nėra tarp prioritetinių.

Tačiau ir čia mes radome išeitį. Su LAKD pasirašėme bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatėme ir savo 30-ies procentų prisidėjimą, kad ši atkarpa būtų kuo greičiau sutvarkyta. Tad šiuo metu gatvė jau suprojektuota ir projektas atiduotas LAKD Koordinavimo komisijai. Optimistiškiausias scenarijus, kad jau lapkritį gausime statybos leidimą ir bus galima pirkti rangovą, kuris sutvarkys beveik dviejų kilometrų ruožą, suformuos miesto gatvę, įrengs nuovažas, pėsčiųjų bei dviračių takus.

Apšvietimo šioje gatvėje sulauksime dar greičiau – jau šį rudenį. Sutartis su rangovu, kuris įrengs naujus šviestuvus, jau pasirašyta.

Na, o dėl pėsčiųjų-dviračių tako tai visiškai sutinku su gyventojais, kad tai vienas labiausiai nevykusių projektų. Rangovas tiesiog pabėgo ir paliko viską pusiaukelėje. O užbaigti ne taip viskas paprasta. Reikėjo įvertinti atliktus darbus, užsakyti ekspertizę, suruošti įvairią dokumentaciją ir t. t. Tačiau, kad ir ką besakytum, tai užsitęsė pernelyg ilgai ir nedaro garbės mums. Šiuo metu kaip tik skelbiamas konkursas rangovui atrinkti, kuris ir turėtų užbaigti šiuos darbus. Tikėkimės viskas praeis sklandžiai ir pagaliau turėsime užbaigtą taką“, – komentare teigia B. Markauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių