Kritiškai: kokią valstybę sukūrėme

Naujame aštuonių laidų cikle „Svajonių šalis“ Lietuvos televizija bandys tiesiai ir kritiškai pažvelgti į tai, kokią valstybę sukūrėme, kokia Lietuva buvo prieš 30 metų ir dabar.

Laidos kuriamos panaudojant LRT archyvinę medžiagą ir mėgėjiškus kadrus, nufilmuotus dar tada, kai vaizdo kameros buvo retenybė. „Svajonių šalies“ vedėjas – kultūros istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Aurimas Švedas.

Kiekvienas turime nuomonę, kokia yra svajonių Lietuva. Nuo „kiek daug mes pasiekėme“ iki „ne už tokią Lietuvą kovojome“. Apie tai laidose kalba menininkai, verslininkai, keliautojai, politikai, socialinių tinklų nuomonių lyderiai, žurnalistai, studentai. A. Švedas sako, kad jam visų pirma tai yra vieta, kur gyvena brangiausi žmonės: „Man tai yra vieta, kur gyvena patys brangiausi žmonės, kur aš jaučiuosi reikalingas ir galiu užsiimti įdomia bei prasminga veikla. Svajonių šalis yra ten, kur mano širdis. Tai ne duotybė, o niekada nesibaigiantis kūrybos procesas puoselėjant vietą, kurioje gera būti.“

Laidų kūrėjai siekia apčiuopti ir subtilesnius Lietuvos pokyčius, nei vien iškilę stikliniai dangoraižiai ar prekių pilnos parduotuvių lentynos – ar pajutome, kad ėmėme dažniau sveikintis ir dėkoti, dažniau pastebime kitą ir kitokį, ar pastebėjome, kad mūsų miestuose tapo švariau, ar pajutome, kad nebejaučiame baimės kreipdamiesi į valstybės institucijas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių