„Marių vėjai“ sutelkė geradarystei

Gerų žodžių niekada nebūna per daug. Tuo įsitikinusi Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro direktorė Skaidra Karalienė, stovyklos „Marių vėjai – etno ritmu“ vadovė. Šiais metais savaitę Drevernoje vykusi ir moksleivių itin pamėgta stovykla išsiskyrė tuo, kad joje stovyklavo ir devyni ukrainiečiai vaikai iš Charkovo apskrities kartu su savo vadovais – Andželika Ibrahimova ir Olegu Bondariovu – nevyriausybinės organizacijos „Asteriks“ vadovais. Tai buvo vaikai, patyrę karo baisumus. Apie kai kuriuos stovyklai talkininkavusius, padėjusius, taip pat apie svečių iš Ukrainos susitikimą Savivaldybėje jau rašyta praėjusio šeštadienio „Bangoje“.

„Ne pirmus metus organizuojamą Laisvalaikio centro stovyklą iš dalies remia rajono Savivaldybės vaikų vasaros poilsio programa. Tačiau visada yra tokių žmonių, organizacijų, įmonių, kurie yra tie tylieji pagalbininkai, rėmėjai, be kurių irgi neišsiverstume. Jie nusipelno mūsų visuotinės pagarbos. Tuo labiau, kad šiemet ukrainiečių delegacija stovykloje, kuri vyko 7 dienas, ilsėjosi pirmą kartą, o jos kasdieniam išlaikymui specialaus finansavimo nebuvo skirta“, – pasakojo „Bangai“ S. Karalienė. Tačiau gi ir liaudies išmintis byloja, kad daug rankų bet kokią naštą pakelia.

Beatodairišką susitelkimą parodė Laisvalaikio centro darbuotojai, lankytojai bei jų tėveliai, kurie stovyklai padėjo kaip tik galėjo: vieni savanoriavo, kiti prisidėjo materialiai. Džiugu, kad nuoširdžios, geranoriškos ir nesavanaudiškos pagalbos sulaukta iš visų bičiulių, į kuriuos buvo kreiptasi bent žodeliu.

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro bendruomenės geradarių sąrašas nemažas: KASP 3-iosios žemaičių rinktinės 302 kuopa, Gargždų parapijos „Caritas“, AB „Pieno žvaigždės“, Priekulės kultūros centro Drevernos kultūros namai ir Virgina Asnauskienė, UAB „Hortivita“ direktorius Martynas Klevinis, administratorė Liudmila Juknienė, kavinės-restorano „Dreverna“ savininkas Džiugas Variakojis, Martynas ir Jurgita Jurkšai ir hostelis „Klaipėda Hostel“, Elena ir Saulius Riekašiai, Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcija, Paulius Trakšelis (savanoris mokinys), kavinės „Rūta“ savininkė Valdonė Gėd­minė, Atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė ir centro darbuotoja Simona Stonkienė, Michailas Denisenko ir grupė „Poezijos medžiotojai“.

„Stovykloje „Marių vėjai – etno ritmu“ ilsėjosi, gyvenimiškos patirties pasisėmė, suvokė bendrystės jėgą 70 vaikų. Svarbiausia, kad tarp ukrainiečių ir lietuvių nebuvo jokios atskirties. Ukrainos vaikus, patyrusius karo baisumus, mūsų stovykla priėmė šiltai ir nuoširdžiai. Kasdienė bendra ir įdomi veikla ištrynė bet kokias nežinomybes apie vieni kitus ribas. Ukrainiečiai pasakojo, kaip ypatingai laukė kelionės į Lietuvą, kurią tikrąja ta žodžio prasme įsimylėjo. Jų artimieji irgi nekantriai laukė naujienų, kaip sekasi stovyklautojams ir sulaukę žinių elektroninėmis priemonėmis verkė iš džiaugsmo, kad karo suluošinti vaikai patiria Drevernoje tik teigiamas emocijas. Ukrainiečiai itin žavėjosi mūsų gamta, tvarka ir švara. Ukrainoje pragyvenimo lygis yra labai kuklus (atlyginimai siekia apie 100 eurų), tad jie džiaugėsi matydami, kad mūsų žmonės gyvena kitaip, žymiai geriau. Lietuviams vaikams buvo puiki pamoka, jie akivaizdžiai matė, kad karo nualinti jų bendraamžiai ukrainiečiai moka džiaugtis šiandienos laimės akimirkomis ir jas įvertinti.

„Asteriks“ organizacijos vadovė A. Ibrahimova yra įsitikinusi, kad Drevernos stovykla, padedant tarptautiniams projektams ir fondams, gali tapti nuolatine tarptautine stovykla“, – įspūdžiais dalijosi ir visiems geradariams dėkojo stovyklos „Marių vėjai – etno ritmu“ vadovė S. Karalienė.

Vilija BUTKUVIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių