Meras pareikalavo atšaukti turgaus nuomos kainas

Asociatyvi nuotr.

Šią savaitę „Bangoje“ rašėme apie Gargždų turgaus prekeivių nepasitenkinimą dėl šoktelėjusių mokesčių už darbo vietą. Ketvirtadienį su UAB „Gargždų turgus“ prekiautojais susitiko rajono Savivaldybės meras Bronius Markauskas. Po susitikimo jis savo feisbuko paskyroje išdėstė nuomonę apie šią situaciją ir paskleidė žinią, jog pareikalavo atšaukti turgaus nuomos kainas, žlugdančias prekybininkus.


„Pandemija palietė visus be išimties. Nukentėjo ir verslas, ypač smulkusis“, – feisbuko paskyroje rašė meras B. Markauskas. Jo teigimu, ieškota būdų, kaip padėti, kad verslas išgyventų, žmonės išlaikytų darbo vietas, tačiau kitokia situacija Gargždų turguje. „Nors Savivaldybė yra pagrindinis akcininkas, čia dirbantys prekybininkai nėra girdimi ir matomi. Nuo šių metų turgaus direktorius R. Budginas smulkiesiems verslininkams pateikė naujas sutartis, kuriose nuomos kaina kai kuriems, pačių prekybininkų teigimu, auga net 120 proc. Tad nenuostabu, kad šis sprendimas sukėlė jų pyktį. Viena ranka Savivaldybė jiems padeda, o kita bando paskutinį kailį nulupti. Man tokia situacija neatrodo normali ir toleruotina“, – neslėpė meras.
Jis atskleidė, kad ne kartą buvo susitikęs su prekybininkais ir kalbėjęs su direktoriumi R. Budginu, bet susidarė įspūdį, jog šis negirdi argumentų. „Gina naują nuomos apskaičiavimo tvarką, nors man ji neatrodo pagrįsta ir aiški“, – rašė meras.
B. Markauskas pareikalavo „atšaukti naujų sutarčių pasirašymus su padidintomis nuomos kainomis, peržiūrėti naują metodiką, kuri netenkina prekybininkų, ir ją tobulinti. Taip pat numatyti, kad kainos verslininkams didėtų ne daugiau nei 10 proc. Pasak prekybininkų, tai jiems būtų priimtina.“
Mero nuomone, kita problema – direktoriaus bendravimas tiek su prekybininkais, tiek su Savivaldybe: verslininkai skundžiasi negaunantys informacijos. „Apie sprendimus direktorius neinformuoja ir manęs“, – dėstė B. Markauskas. Atsižvelgdamas į tai meras pareikalavo jį keisti poziciją dėl bendravimo, nes priešingu atveju kels klausimą dėl tinkamumo eiti direktoriaus pareigas.
„Negalima žlugdyti smulkiųjų verslininkų. Savivaldybės tikslas yra ne uždirbti, o užtikrinti reikalingas ir būtinas paslaugas tiek prekybininkams, tiek mūsų rajono žmonėms. Turgus neturi būti pasipelnymo šaltinis Savivaldybei ir kol aš esu meras, visada būsiu šios pozicijos“, – patikino B. Markauskas.
Dėl turgaus situacijos Savivaldybėje ketvirtadienį vykusiame susitikime taip pat dalyvavo vicemerė Audronė Balnionienė, Administracijos direktorius Justas Ruškys, Seimo narys Petras Gražulis, rajono Tarybos narys Viktoras Kura, o prekybininkams atstovavo Birutė Alšauskienė, Laura Mikutytė-Bartkienė ir kiti.


 Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių