Miesto gimtadienis praūžė: laikas suskaičiuoti biudžetą
Miesto gimtadienis pradėtas iškilmingai iškeliant Gargždų vėliavą, padedant 302 jaunųjų kuršių kuopai, krašto apsaugos savanorių pajėgoms ir 309 šaulių kuopai.
Nors Gargždų miesto 767-ojo gimtadienio šventė praūžė, įvairūs atgarsiai tebesklando iki šiol. „Bangos“ skaitytojus domina, koks buvo tokios masinės šventės biudžetas, ar jis paskirstytas racionaliai.
6 700 Eur – iš rėmėjų
Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė informavo, kad miesto gimtadieniui Savivaldybė skyrė 15 000 Eur; pats Kultūros centras numatė
5 000 Eur (iš biudžeto metams kultūrinei veiklai skirtų 10 000 Eur); iš rėmėjų pavyko surinkti 6 700 Eur.
„Šiais metais rėmėjų paieškos buvo pakankamai sunkios, nes COVID-19 verslui padarė ženklių nuostolių“, – kalbėjo V. Skuodienė. Anot jos, didžiausi rėmėjai šiais metais buvo UAB „Splius“ (skyrė 2000 Eur), UAB „Mars Lietuva“ (1500 Eur), UAB „Vlantana“ (1000 Eur), UAB „Neo Group“ (1000 Eur), UAB „Šlakis“ (500 Eur), UAB „Aldasiva“ (500 Eur), UAB „Gargždų vasara“ (200 Eur). „Visi gauti pinigai buvo panaudoti dviejų dienų miesto gimtadienio šventei surengti“, – užtikrino V. Skuodienė.
Kokia šventė be reklamos? Vienas iš didžiausių informacinių rėmėjų – Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“. Laikraštyje nuolat nemokamai buvo spausdinami šventės skelbimai (užimto reklaminio ploto įkainis – per 1 000 Eur).
Liūto dalis – populiariesiems atlikėjams
Didžiausios pinigų sumos, anot Gargždų kultūros centro direktorės V. Skuodienės, buvo atlikėjams, scenai bei garsui ir konkūrų varžybų organizavimui. Atlikėjų – Donato Montvydo, GJan, Simono Donskovo ir „Lietuvos balso“ senjorų – honorarai sudarė 10 400 Eur.
Scenos dviejų dienų pastatymas, Led ekrano nuoma bei garsas su šviesomis dviem dienoms kainavo 7000 Eur.
Konkūrų varžyboms organizuoti buvo skirta iš Savivaldybės biudžeto 5 000 Eur. Fejerverkai kainavo 1 000 Eur, putų šou 210 Eur.
Miestą ir slėnį papuošusios erdvės iš viso kainavo 2 000 Eur. Visą medieną, iš kurios buvo gaminami kubai, dovanojo Dovilų medienos įmonė „Jenilinta“. Miesto puošybą pirko Gargždų seniūnija, slėnio – Gargždų kultūros centras. Idėjos autorė yra Gargždų kultūros centro dizainerė Sigita Bilotė. Kubų dekoracijos puoš erdves dar gerą savaitę, o paskui bus išmontuotos.
„Miesto gimtadienio šventę kartu su Gargždų kultūros centro režisiere Kristina Kazlauskaite-Kažukauskiene vedė buvęs gargždiškis Tadas Grabys, kurį pati šiam renginiui ir pasikviečiau. Jam honoraras nebuvo mokamas, susitarta kolegiškai“, – teigė V. Skuodienė.
KOMENTARAI
- Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas MACIJAUSKAS: „Gargždų miesto gimtadienio biudžetas buvo pakankamas, nemažai prisidėjo rėmėjai, tačiau sunaudoti pusę Savivaldybės skirtų lėšų atlikėjui, kuris atvažiavo galimai nerepetavęs ir šventės metu daugiau kaip valandą derino instrumentus, aparatūrą, o koncertavo tik 40 min., manau, tikrai neracionalu. Beje, kažin, jei Gargžduose paskelbtume mokamą jo koncertą, ar tikrai susirinktų salė žiūrovų.Kokie būtų mano patarimai ateičiai? Nedaryti tokių „skylių“ (kol atlikėjai derino aparatūrą, garso sistemą, žiūrovai ilgą laiką nuobodžiavo – aut. pastaba) programoje, nes šventė yra skirta žiūrovams ir samdant artistus reikia atkreipti į tai dėmesį, manau, bet kokių „žvaigždžių“ pasirengimas koncertui neturėtų trukti ilgiau kaip 20–30 min. Beje, visai neblogai, kad susijungė du renginiai, kai dvi gaspadinės virtuvėje, yra sunkiau, bet užtai buvo dvi dienos gražių renginių. Nuostabiai šventę vedė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė, bet nejaugi per visus rajono kultūros centrus neatsirado jai porininko, kad reikėjo kviestis iš Vilniaus? Ateityje apie tai, manau, reikia pagalvoti.Epidemiologinė situacija sudėtinga, bet švenčių reikia, tik gal labiau išskaidytų. Automobilių parodos bei „dragų“ ir „drifto“ idėjos buvo geros, taip pabandėme praplėsti šventės geografiją bei įvairovę. Tačiau bandymas sutraukti kuo daugiau žmonių į Minijos slėnį vakarinio koncerto metu, samdant kuo „mandresnius“ atlikėjus, gal ir neatitiko esamos situacijos tikslų. Dėl COVID-19 situacijos šventės metu visi privalėjo dėvėti kaukes, tai gal ir 100 procentų neapsaugo nuo užsikrėtimo, tačiau aiškiai siunčia signalą aplinkiniams, kad turime tokią problemą ir privalome saugotis, bent sudrausminimas tikrai atsiranda. Labai svarbu žmonių sąmoningumas. Žinau, kad cepelinų virimo čempionato kviestas teisėjas, kuriam buvo nupirkti lėktuvo bilietai, prieš savaitę to nežinodamas bendravo su infekuotu asmeniu ir tai sužinojęs atsisakė atvykti į Gargždus iš Italijos. Taip saugojo mūsų visų sveikatą. O tuo metu vienas šventės renginio programos dalyvis, mano žiniomis, žinojo, kad bendravo su infekuotu asmeniu čia Lietuvoje, ir vis tiek dalyvavo renginyje. Taip skiriasi žmonių sąmoningumas!“
- Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras BOGDANOVAS: „Praėjusį miesto gimtadienį vertinu gerai, manau, kad netrūko įdomių ir įvairių veiklų, tinkančių kiekvieno skoniui. Įvedėme naujų tradicijų: iškelta miesto vėliava, mus sveikino kaimyninių savivaldybių merai, apdovanoti šimtukininkai. Pirmą kartą vyko ir tokie renginiai, kaip „dragai“, automobilių paroda, „driftas“. Pats dalyvavau visuose renginiuose ir mačiau, kad veiklos sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo.Manau, kad, atsižvelgiant į šventės biudžetą, ji pavyko tikrai puikiai. Turėjome ir aukšto lygio atlikėjų koncertų, ir kitų įvairių veiklų. Taip pat Gargždų kultūros centrui pavyko pritraukti nemažai rėmėjų lėšų.Prieš šventę atidžiai stebėjome epidemiologinę situaciją ir renginį organizavome pagal visus reikalavimus ir rekomendacijas: renginio metu buvo dalijamos kaukės, gyventojams buvo primenama jas dėvėti, laikytis atstumo. Esame dėkingi policijos pareigūnams, kariams, savanoriams, kurie padėjo užtikrinti, kad rekomendacijų būtų laikomasi. Taip pat miesto šventės renginiai vyko skirtingose erdvėse, todėl žmonių srautai buvo paskirstyti.Kitąmet galbūt norėtųsi labiau papuošti miestą, sugalvoti įvairesnių veiklų miesto centre.“
Agnė ADOMAITĖ
Vitos VITAITĖS nuotr.