Miniją užliejo kasmetinė „Minijos žemupio regata“

Jau 14-ąjį kartą Minijoje šurmuliavo „Minijos žemupio regata“. Šiemet Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras regatą surengė antrąjį rugpjūčio savaitgalį. Dalyvių nemažėja, o renginys kasmet suburia Klaipėdos ir kitų rajonų irkluotojus bei vandens turizmo mėgėjus, šeimas su vaikais ir net augintiniais.

Šiemet į regatą užsiregistravo 128 dalyviai, o 14 komandų varžėsi dviviečių, vienviečių, kanojų ir katamaranų vandens turistinio ralio kategorijose. Po Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorės Daivos Buivydienės sveikinimų ir „Minijos žemupio regatos“ vėliavos pakėlimo ceremonijos visi dalyviai autobusais buvo nuvežti į starto vietą.

14-osios „Minijos žemupio regatos“ dalyviai plaukė nuo Raguviškių iki Gerduvėnų kaime įsikūrusios Baidarių centro stovyklavietės ir sėkmingai įveikė apie 22 km atstumą. Vingiuota, vietomis srauni Minijos upė bei slenksčiai sukėlė tik teigiamas emocijas. Nuovargiui numalšinti visi parplaukusieji vaišinosi tradicine žuviene. Nepaisant lietingo vakaro, dauguma dalyvių dar tikrai turėjo jėgų išbandyti dažnam naujiena tapusį nuotaikingą ir tikslumo reikalaujantį diskgolfo žaidimą, pasilinksminti diskotekoje, o vakare pradžiugino ryškiaspalviai fejerverkai.

Antrąją regatos dieną dalyviai rungėsi sportinėse rungtyse, kurias organizavo Klaipėdos rajono sporto centro teisėjai. Buvo puiki galimybė išmėginti savo rankų taiklumą smiginio rungtyje, baudų metime. Ypač daug gerų emocijų sukėlė jau tradicija tapusi žvejo bato mėtymo rungtis bei tinklinis.

„Minijos žemupio regatą“ vainikavo vandens turistinio ralio ir antrosios dienos varžybų apdovanojimai. Susumavus bendrus komandų plaukimo laikus šiais metais Mero taurę laimėjo komanda „Patriotai team“. Dviviečių baidarių kategorijoje pirmąją vietą iškovojo Dariaus Auškelio komanda „Pajūrio velniai“. Antrąją vietą užėmė komanda „Trail Kuršių Nerija“, o trečiąją – komanda „A.L.L. Klaipėda“. Vienviečių baidarių kategorijoje greičiausias buvo Andrej Gunko, antrąją vietą užėmė Natalija Usova, o trečiąją – Jurij Usov. Šiemet regatos dalyviai turėjo galimybę išbandyti plaukimą šešiaviečiu arba aštuonviečiu katamaranu, taigi pirmąją vietą iškovojo Redos Balčytienės komanda „Pirmyn“, o vandens turistiniame ralyje varžantis tik vienai kanojai, pirmąją ir vienintelę vietą užėmė komanda iš Medsėdžių kaimo „Geležinės varlės“.

Apdovanoti ir antrosios dienos varžybų prizininkai. Šiais metais Sporto centro organizuotose rungtyse buvo apdovanoti tik pirmųjų vietų laimėtojai. Tinklinio varžybose geriausiai pasirodė komanda „Rankos barankos“. Smiginio rungtyje taikliausias buvo Viktor Kučerov, baudų metime – Vaidas Balčytis, o žvejo batą toliausiai numetė Virginija Kėdžiūtė.

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras dėkoja visiems, prisidėjusiems prie „Minijos žemupio regatos“ organizavimo – Klaipėdos rajono savivaldybei, Klaipėdos rajono sporto centrui, Baidarių centrui, Brožių virtuvei, poilsio kompleksui „Raganaitė“, sporto klubui „Marių meškos“.

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių