„Minijos“ pradinukai matematikos mokysis žaisdami

Siekiant stiprinti pradinių klasių mokinių matematinius gebėjimus, Gargždų „Minijos“ progimnazija dalyvauja „Erasmus+“ projekte „Matematika Europoje su žaidimais ir linksmybėmis“. Pradinukai mokysis ne tradiciškai „kaldami“ daugybos lentelę ir formules, bet… žaisdami, pasitelkdami informacines kompiuterines technologijas, kitų šalių taikomas metodines priemones.

„Minijos“ progimnazijos sukurtas logotipas.Projektą kuruojanti anglų kalbos pedagogė Aušra Jašmontienė „Bangai“ pasakojo, kad projektas pradėtas vykdyti dar šių metų rugsėjį. Pagrindiniai jo tikslai – keistis žiniomis ir patirtimi apie matematikos mokymą ir mokymąsi partnerių šalyse. Projekte iš viso dalyvauja 6 šalys: Lietuva, Kroatija, Italija, Lenkija, Rumunija, Turkija. „Norime, kad 9–12 metų mokiniai atrastų netradicinius mokymosi būdus. Sukurti tokią mokymosi aplinką, kurioje mokiniai įgytų europinio lygmens žinių, patirties. Labai svarbu atskleisti mokinių kūrybiškumą, kad jie patys imtųsi iniciatyvos, naudotųsi daugialypės terpės priemonėmis. Žinoma, ir tobulintų užsienio kalbos įgūdžius“, – vardijo A. Jašmontienė.

Anot jos, pirmasis projekte dalyvaujančiųjų darbas – susikurti logotipą. „Ieškojome idėjų, kūrėme, analizavome dizaino galimybes. Pradinukai labai noriai įsitraukia į naujo pobūdžio veiklas. Iš viso projektas truks 18 mėn., tad dar bus daug įvairių veiklų“, – užtikrino pašnekovė. Projektą įgyvendinti jai padeda ir 7 mokytojos.

Kokių rezultatų tikimasi? Bus sukurta projekto svetainė ir profilis „Facebook“ socialiniame tinkle, taip pat mini PISA vertinimai. Vaikai išmoks matematinių ir protinių žaidimų, kurie žaidžiami kitose šalyse. Keisis patirtimi forumo svetainėje. Bus sukurta elektroninė knyga apie veiklas ir, žinoma, bus galima pasidžiaugti patobulėjusiomis matematikos ir anglų kalbos žiniomis.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių