Naudokitės proga

Štai vietos politikai, net neabejoju, kad labai norėtų, jog Kalėdų Senelis šiemet vėluotų ir ateitų tik pavasariop jiems dovanų atnešdamas mandatą
į vietos savivaldybių tarybas.

Ne Vilniaus tortas ir ne Kauno spindesys. Kas? Gargždų miesto kalėdinė eglė! Pastaroji, susirinkus gausiam būriui žiūrovų, įžiebta vakar. Rajono centro žaliaskarės ir kitų erdvių puošyba Savivaldybės biudžetą patuštino 24 tūkst. Eur be PVM. Pernai ši suma siekė 20 tūkst. Eur. Kuklūs tūkstantėliai, palyginti su sostinės 231 tūkst. Eur. Verdančias karštas diskusijas dėl Vilniaus išleistų tūkstančių žaliaskarei galima vertinti dvejopai. Viena vertus, tokia suma karo, ekonominės krizės fone neatrodo adekvačiai. Kita vertus, šios temos toks aktyvus eskalavimas jau perša mintį, kad pigiais triukais eilinį kartą bandoma nukreipti dėmesį nuo svarbesnių dalykų.
Juk iš esmės visiškai nesvarbu, kokio dydžio eglė jūsų mieste, namuose, kur kas įdomiau, kokių dovanų laukiate ir kokių sulauksite. Štai vietos politikai, net neabejoju, kad labai norėtų, jog Kalėdų Senelis šiemet vėluotų ir ateitų tik pavasariop jiems dovanų atnešdamas mandatą į vietos savivaldybių tarybas. O dar geriau, kad tai būtų mero, vicemero, administracijos direktoriaus ar jo pavaduotojo postas. Juk rinkimai jau 2023 m. kovo 5 d. Tad nenustebkite, jog pastaruoju metu sulauksite vis daugiau politikų dėmesio, jų iniciatyvų, ir neburbėkite, o naudokitės proga, juk būtent dabar rinkėjas vėl tampa svarbus. Jau daugeliui teko girdėti pasaką, kad iki rinkimų rinkėjai yra vilkai, o politikai avys, o po rinkimų nakties viskas apsiverčia aukštyn kojom. Prasideda postų dalybos, o rinkėjas, pernakt virtęs avele, lieka antrame plane.
Labai įdomu tai, kaip vykdomos politinės rinkimų kampanijos. Anksčiau buvo apsiribojama reklama laikraštyje, internetiniuose puslapiuose, dabar didžiules galimybes, o kartu ir grėsmes atvėrė socialiniai tinklai. Seni politikos vilkai (ir ne tik) bando laimę gyvomis transliacijomis. Net neabejoju, kad, pavyzdžiui, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas didžiulį palaikytojų būrį pritraukė prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą, kai kasdien pateikė daug informacijos socialinio tinklo „Facebook“ savo profilyje, taip pat rengė gyvas transliacijas, kurių metu gyventojai galėjo klausti, kas tik šovė į galvą. Manau, tai išties sektinas pavyzdys, gyvas bendravimas visada suartina politiką su rinkėju. Tačiau kiekvieno situacija individuali, reikia pasverti galimybes. Jei politikoje dar nesi asas, verčiau nerizikuok. Politinių kampanijų strategai partijų lyderiams neretai net siūlo vengti tiesioginių transliacijų, nes per tam tikrą laiką vis tiek pasakysi nelogišką sakinį, kuris gali akimirksniu sugadinti įdirbį. Patariama užuot išstūmus į, tarkime, televizijos eterį lyderius, verčiau pasitelkti kitus komandos narius, kurių galimas susikompromitavimas ne taip pakenktų bendrai politinei jėgai. Jei labai norite mandato iš Kalėdų Senelio, turite atsiminti ir tai, kad retušuotos tobulos nuotraukos jau seniai nuvažiavo nuo mados kalno. Dabar daugiausia simpatijų pelno natūralumas, tad jei kartais rinkėjas jus pamatys iš po gero vakarėlio su patinusiomis akimis, per daug neišgyvenkite – tobulų dėdžių ir tetų laikas jau praeityje, išaušo natūralių, tikrų žmonių šlovės valanda.
Beje, eurokomisaras Virginijus Sinkevičius primena, jog Kalėdų karštinė yra geras laikas pagalvoti ne tik apie dovanas, bet ir apie tai, kaip jos supakuotos. Europos Sąjungoje 40 proc. plastiko ir pusė viso popieriaus ir kartono sunaudojama gaminant pakuotes – daiktus, kurie šiukšlėmis tampa iš esmės iškart. Dabartinės tendencijos rodo, kad 2030 metų pakuočių atliekų kiekis augs 19 proc., o plastiko pakuočių – net 46 proc. Supakuoti dovaną galite ne tik į dėžutę, blizgų popierių, bet, pavyzdžiui, pasinaudoti ir perskaitytu „Bangos“ laikraščiu. Dovanos, supakuotos į perskaitytų žurnalų, laik­raščių popierių kartu neša ir gražią žinutę – vartoju, dovanoju atsakingai, žemė man labai brangi. Būtent dėl ekologinio aspekto labai džiaugiuosi, kad įžiebiant Gargždų miesto eglę buvo atsisakyta fejerverkų. Yra apskaičiuota, kad, šaudant fejerverkus, į orą išmetama 4 500 t kietųjų dalelių, tai sudaro 15,5 proc. visų automobilių išmetamos taršos. Kadangi fejerverkai leidžiami tamsiuoju laiku, jų spalvos nustelbia susidarančius didžiulius dūmų kamuolius. Be to, ir be fejerverkų Gargžduose ugnies užtenka. Siautėjantis galimas padegėjas gąsdina gyventojus. Jau degė Gargždų turgaus kioskas, kelis kartus sena troba Kastyčio gatvėje – neramu. Tačiau prasidėjęs adventas primena ramybės ieškoti maldose, o jei kas jų nepripažįsta, tai savyje susikaupti, apmaldyti piktumus irgi būtų ne pro šalį.

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt
turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių