Neformalus vaikų švietimas – puiki galimybė moksleivių saviraiškai

Vaikų neformalus švietimas – tai galimybė tobulinti savo pomėgius bei atrasti naujų, tai puiki terpė ugdyti įgūdžius svajonių karjerai. Vaikas, kuris aktyviai įsitraukia į bent vieną iš neformalaus ugdymo veiklų, išmoksta savarankiškumo, atsakingumo, geba lengviau bendrauti ir bendradarbiauti su aplinkiniais. Neformaliojo švietimo tikslas – paruošti žmogų gyvenimui, padėti suvokti save, atskleisti asmenybės stipriąsias savybes.

Savęs suvokimas ir refleksija leidžia geriau pažinti supančią aplinką ir joje prisitaikyti. Neformalus švietimas daro įtaką vaikų pasaulėjautos ir pasaulėžiūros formavimui, padeda lavinti pasauliui atvirą, atsakingą, sąmoningą žmogų, kuris geba tinkamai integruotis postmodernioje kultūroje. Kitaip tariant, mokykla suteikia žinias, o neformalus ugdymas turi suteikti visa kita.

Jau keletą metų Všį Klaipėdos rajono amatų centras dalyvauja  vaikų neformalaus švietimo programoje. Turime akredituotas penkias NVŠ programas: „Jaunasis keramikas“, „Amatų pynė“, „Kepimo tradicijos“, „Pinkime kartu“, „Audimo pasaulyje“. Jas lanko apie 182 vaikai. Trijų vasaros mėnesių vaikų neformalaus ugdymo užsiėmimus apjungėme ir suplanavome du didelius renginius vaikams ir jų tėveliams gražiame Veiviržos slėnyje. Birželio ir rugsėjo mėnesį vykusiuose renginiuose  organizavome neformalaus ugdymo užsiėmimus. Vaikai noriai dalyvavo programų veiklose, pramogavo, žaidė, maudėsi, sportavo. Į renginį atvykę vaikų tėvai turėjo puikią galimybę susipažinti su vaiko lankoma NVŠ programa, patys ją išbandyti ir įvertinti. Šie renginiai buvo puiki galimybė visai šeimai pabūti kartu, pabendrauti, skirti daugiau dėmesio ir laiko savo vaikams.

Dėkojame tėveliams, kurie atrado laiko kartu su savo atžalomis dalyvauti neformalaus vaikų ugdymo užsiėmimuose. Ačiū mokytojoms, NVŠ programų vadovėms, kurios su dideliu malonumu vedė užsiėmimus ir vaikams, ir tėveliams. Už puikias nuotraukas dėkojame Emilei Pociūtei.

Všį Klaipėdos rajono amatų centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių