Nei atšiaurus oras, nei virusų grėsmė neišsklaidė žmonių bendrystės: iškilmingai paminėtas Nepriklausomybės atkūrimo 30-metis

Po iškilmingų kalbų Klaipėdos rajono savivaldybės aikštėje buvo uždegta 30 laužų-aukurų. Kiekvieniems atkurtos Nepriklausomybės metams – po vieną.

Po iškilmingų kalbų Klaipėdos rajono savivaldybės aikštėje buvo uždegta 30 laužų-aukurų. Kiekvieniems atkurtos Nepriklausomybės metams – po vieną. Nors dėl koronaviruso grėsmės Klaipėdos rajone dalis Kovo 11-osios renginių buvo atšaukti, pavyko įspūdingai įprasminti Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Didžiulės 250 metrų vėliavos nešimas pagrindine Gargždų gatve sukvietė kartas bendrystei, vėjyje blaškomos trispalvės plazdėjimas virpino net abejingiausiųjų širdis. Šventinę dieną vainikavo 30 uždegtų laužų-aukurų Klaipėdos rajono savivaldybės aikštėje.

Trispalvės priekyje (iš kairės) pedagogė, tradicijų puoselėtoja Ilona Tulabienė, rajono meras B. Markauskas, visuomenininkas Nikolajus Gorčiakovas, rajono Savivaldybės tarybos narys V. Macijauskas, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, verslininkė Asta Pilipuitienė, Tarybos narė L. Piaulokaitė-Motuzienė.Idėja pasiteisino antrąkart

Akcija „Neškime laisvę ant rankų“, kuomet buvo išskleista 250 metrų trispalvė ir nešama nuo Gargždų autobusų stoties iki Kvietinių gatvės, sutraukė tiek vyresnio amžiaus žmones, tiek jaunimą, vaikus. Entuziazmo dalyvauti patriotiniame renginyje neišsklaidė net tądien ūžęs stip­rus vėjas. Akciją jau antrąkart inicijavę visuomeninės organizacijos „Bendrai visi“ nariai džiaugiasi, kad idėja pasiteisino ir dėkoja kiekvienam, prisidėjusiam prie vėliavos nešimo. „Pavyko suburti visus bendram darbui, nors Įspūdingos 250 metrų trispalvės nešimas subūrė kartas bendrystei. Laisvės branginimo, pasididžiavimo savo Tėvyne jausmas netradicinės akcijos „Neškime Laisvę ant rankų“ metu keliavo iš širdies į širdį. ir buvo vėjuota, tačiau, laimei, nelijo“, – kalbėjo visuomeninės organizacijos „Bendrai visi“ vienas iš lyderių, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas.

Jo bendražygė, taip pat Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė skaičiuoja, jog dalyvavo apie 800 žmonių. „Tas patirtas bendrystės, vienybės jausmas neabejotinai sukėlė euforiją“, – sakė ji. Buvo nedalyvavusiųjų, kurie argumentavo, jog vėliavos nešimas buvo politizuotas ir pan. „Tačiau vieną vėliavos kampą nešiau aš, kitą liberalė, už mūsų buvo „valstiečiai“, tolėliau konservatoriai, socialdemokratai ir t. t. Jei vėliava visų, tai ir renginys visų“, – neabejoja teigiamą nuotaiką renginyje spinduliavusi L. Piaulokaitė-Motuzienė.

Nestigo ir eisenos dalyvių žiūrovų, kurie taip pat nestokojo teigiamų emocijų, patriotiškumo.Padėka praeičiai, pažadai – ateičiai

Kovo 11-osios proga Gargždų kultūros centras, padedamas 302-osios Jaunųjų kuršių kuopos vadovo Aido Kryževičiaus, taip pat KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302 pėstininkų kuopos valdymo grupės ir karių savanorių, organizavo žygį „Laisvės liepsnos“. Žygeiviai aplankė Gargždų miesto istorines vietas, iš viso įveikė 11 km. Iš „Kranto“ pagrindinės mokyklos kiemo išžygiavę 16 val. grįžo 19 val. į Klaipėdos rajono savivaldybės aikštę, kur buvo iškilmingai pasitikti susirinkusiųjų būrio.

Nors į planuotą Gargždų krašto muziejaus ekskursiją „Laisvės atradimai. Ekskursija po 90-ųjų Gargždus“ atėjo keli žmonės, pastaroji dėl koronaviruso grėsmės, gripo epidemijos buvo atšaukta.Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga į gargždiškius, rajono gyventojus ir svečius Savivaldybės aikštėje nuo scenos kreipusis LR Seimo narė Rasa Petrauskienė pastebėjo, jog Lietuvos istorija – tarsi iš mažų gabalėlių sudėliotas stikliukų vitražas. Kiekvienas stikliukas atspindi ir gerus, ir skausmingus laikus: „Prieš 30 metų mums trūko vienos detalės šiame vitraže – laisvės. Surėmę pečius tą detalę įdėjome ir mūsų vitražas tapo stiprus kūrinys. Dabar turime jį puoselėti, dirbti ir kurti.“

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas į publiką prabilo patriotinėmis eilėmis ir teigė jaučiąs pasididžiavimą tais, kurie atkūrė Nepriklausomybę, kurie kūrė Tėvynę Lietuvą. „Dabar visi turime pasižadėti, kad padarysime viską, kad Lietuva ir mūsų rajonas klestėtų, gyvuotų“, – kalbėjo B. Markauskas.

Po iškilmingų kalbų Klaipėdos rajono savivaldybės aikštėje buvo uždegta 30 laužų-aukurų. Kiekvieniems atkurtos nepriklausomybės metams – po vieną. Plevėsuojanti didžiulė trispalvė ant Savivaldybės administracijos pastato, vakaro tamsą nušviečiantys laužai-aukurai, sugiedotas himnas sukūrė ypatingą atmosferą, kurioje, rodos, net buvo galima pajausti sklandžiusį dėkingumą už iškovotą laisvę.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO ir aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių