• 29 lapkričio, 2021
|

Nuo šiukšlių brangimo ginasi teisme

Padidėsiančio mokesčio už atliekų priėmimą į sąvartyną Savivaldybė bando išvengti teisme. Šią savaitę įvyko pirmasis teismo posėdis, kuriame Savivaldybės atstovai siekia apskųsti Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą, kuris esą nepagrįstai kelia vadinamąjį „vartų mokestį“.

„Bangoje“ jau rašyta, kad KRATC valdyba vasarą priėmė sprendimą nuo šių metų rugsėjo 1 d. visoms septynioms regiono savivaldybėms didinti šiukšlių įvežimo į Dumpių sąvartyną „vartų mokestį“.

Taip nuspręsta dėl to, kad KRATC šiemet turi atsiskaityti ES institucijoms už naujos atliekų tvarkymo sistemos sukūrimą ir pirmųjų ekologinių užduočių įvykdymą. KRATC turi kuo pasigirti – Klaipėdos regionas yra vienintelis Lietuvoje, įvykdęs ES užduotis. Tačiau už tai esą turi didinti šiukšlių priėmimo mokestį.

Pagal anksčiau pateiktus duomenis KRATC šį „vartų mokestį“ Klaipėdos rajono savivaldybei ketino kelti 2,5 karto – nuo dabar galiojančių 56,07 Lt iki 135,41 Lt. Rajono Savivaldybės vadovai atvirai sako, jog dėl kylančio įkainio Savivaldybės gyventojams didėtų šiukšlių surinkimo ir išvežimo paslauga, t. y. visuotinė rinkliava. Biudžete rezervo papildomoms išlaidoms padengti neturima.

Šį rudenį Savivaldybė apskundė KRATC valdybos sprendimą. Tą patį padarė ir dar penkios savivaldybės: Palangos ir Neringos miestų, Kretingos, Šilutės ir Skuodo rajonų. Vienintelė uostamiesčio savivaldybė KRATC sprendimui nesipriešina, mat išaugusius kaštus dengs iš anksto surinktomis lėšomis.

Savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotojas Vaidotas Jasas „Bangą“ informavo, kad pirmasis parengiamasis teismo posėdis įvyko antradienį. Po mėnesio, gruodžio 19 d., numatytas antrasis posėdis, kuriame skundas gali būti pradėtas nagrinėti iš esmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių