O tu girdi?

Šalia tradicinių Vėžaičių Oninių, Kvietinių Mindauginių ir Priekulės žirgų konkūrų, skrybėlėtų damų rinkimų rajone kelią skinasi ir kitokio pobūdžio renginiai, stovyklos. Svencelėje vyksta moterų jėgos aitvarų ir saviugdos stovykla, Karklėje neseniai buvo surengta Tao meilės stovykla, o kitą savaitgalį dalis žmonių, užuot brovęsi į Jūros šventę, vyks į „Vinetu kaime“ rengiamą muzikos ir tantros festivalį „Prema“. Akivaizdu, kad žmones pradeda dominti ne tik gyvenimo pakuotė, bet ir turinys. Nebeužtenka įsisprausti į kostiumą ar kombinezoną ir eiti į darbą, grįžus pavalgyti, galbūt pakilnoti svorius sporto klube, pažiūrėti į žydruosius ekranus ir eiti miegoti. Vis daugiau žmonių ryžtasi pažvelgti į savo vidų: kad ir 50-ies metų – nesvarbu!

Neabejoju, jog šiomis dienomis aktualiausias dialogas su siela yra abiturientams. Tai jų apsisprendimo akimirka, kurios nevalia paveikti nei tėvams, nei susiformavusiems stereotipams. Svarbiausia – išgirsti save. Kriterijus, ar daug uždirbsiu, baigęs vieną ar kitą specialybę, manau, tikrai neturėtų būti pirmoje vietoje. Esminis klausimas, ar matau šimtaprocentinę savirealizaciją šioje srityje? Ar tai teiks man vidinio pasitenkinimo jausmą? Kitu atveju – pasirašau nuosprendį atidėti vidinę harmoniją į šoną ir kasdien dirbti, dirbti, dirbti, o uždirbtus pinigus kaupti sveikatos remontui.

Statistika byloja, kad daugiausia stojančiųjų pirmuoju numeriu pageidavimuose šiemet rinkosi studijuoti sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, socialinių mokslų ir menų studijų krypčių programas. Dažniausiai stojantieji pirmenybę teikia Vilniaus universitetui, kurį pirmuoju pageidavimu pasirinko 2,6 tūkst. žmonių. Toliau rikiuojasi Vytauto Didžiojo, Lietuvos sveikatos mokslų, Vilniaus Gedimino technikos ir Kauno technologijos universitetai – juose studijuoti pageidauja po 750–850 žmonių. Vis daugiau randasi ir tokių, kurie renkasi užsienio universitetus.

Gali būti generalinis direktorius ar šlavėjas, stogdengys ar lakūnas – jei dirbdamas jauti harmoniją su savimi ir pasauliu – tai jau aukštasis pilotažas. Kad ir kaip būtų gaila, manau, tokios meilės sau ir kitiems vis dar nejunta didžioji dauguma žmonių. Jei realizuoji save ne pagal paskirtį, visada veikloje rasis trikdžių, nepasitenkinimo, nusivylimo, perdėto noro atsipalaiduoti ir taip gesinti per darbo savaitę patiriamą diskomforto jausmą.

Akivaizdu, jog kūrusieji kalnelius prie Gargždų šeimos medicinos klinikos dar neatrado savęs, kito paaiškinimo neatsakingam planavimui nėra. Taip, tai nuvalkiota tema, bet vis dar aktuali. Daug rašyta, kad nei grožio, nei naudos. Buvo žadėta įrengti bent vaistažolių darželį. Puiki idėja! Sukdami automobilių stovėjimo aikštėn vairuotojai bent kokį mėtos lapelį nusiskintų, kad apramintų nervinę sistemą, kol ras laisvą vietelę transporto priemonei. Tačiau dar neteko regėti šių vaistažolių… Lygiai taip pat ne savo vietoje sėdi ir tie valdininkai, įstaigų darbuotojai, kurie į interesantų klausimus atsakinėja taip, kad iškart pasigaili ko nors paklausęs. Taip gali elgtis tik nelaimingas, vis dar savęs beieškantis asmuo.

Neabejoju, kad ir dalis pretendentų į kandidatus į Seimo narius (rinkimai vyks rugsėjo 8 d., nes meras Bronius Markauskas atsisakė mandato) dalyvauja rinkimuose irgi ne dėl vidinio polėkio kurti įstatyminę bazę, tarnauti viešajam interesui, o tik dėl darbo vietos, uždarbio šaltinio. Dėl to jau dabar stebime pavienius drabstymosi purvais atvejus. O gal čia dėl visko kaltas atpirkimo ožiu tapęs Mėnulio užtemimas?

Man gėda ir už žurnalistus, kurie užuot pateikę turinį, orientuojasi į formą ir skaitytojų pritraukimą bet kokia kaina. Vienas iš leidinių neseniai pasiūlė palyginti prezidento Gitano Nausėdos žmonos Dianos Nausėdienės ir Lenkijos pirmosios ponios Agatos Kornhauser-Dudos stilių, maždaug kuri gražesnė. Tai amoralu. „Bangos“ redakcija taip pat turi vietos politikus kompromituojančių nuotraukų. Per 2–3 valandas trunkantį Tarybos posėdį nesunku užfiksuoti galvą ar nosį krapštantį, mobiliajame telefone naršantį ar lyg ir flirtuojantį Tarybos narį. Tačiau tokių nuotraukų skelbimas laikraštyje būtų pigus populiarumo vaikymasis, kuris kertasi su ilgamete „Bangos“ strategija. Tiražas galbūt išaugtų, nes vėpsoti į kitus žmones, juos matyti sutrikusius, lyg ir negražesnius už save dabar yra gana populiarus būdas socialiniuose tinkluose. Didžiuotis tokiu populiarumu – ne mūsų kelias.

Vasara – pats tinkamiausias laikas atverti ne tik kūnus, bet ir širdis. Linkiu kiekvienam išgirsti save.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių