Pepės spalvos klajoja po pasaulį

„Po mokslinių studijų ir įvairių veiklų aplinkosaugos srityje pajutau, kad atėjo laikas išlaisvinti savo kūrybinį pradą. To nesinorėjo nukelti tolimai ateičiai, nes gyvenimas trumpas, tad dabar reikia daryti tai, kas traukia“, – įsitikinusi Gargžduose užaugusi J. Uktverytė.

 

Strazdanų išbučiuota ugninių plaukų savininkė Jolanta UKTVERYTĖ (30 m.) daug kam primena Pepę Ilgakojinę. Ne tik dėl išvaizdos, bet ir dėl per kraštus trykštančios energijos. Gargžduose augusi mergina ne kartą dalyvavo savanoriškoje veikloje, įgyvendino aplinkosaugos projektus, taip pat krimto aukštuosius mokslus. Tačiau šiuo metu ji atsidavusi kūrybai – piešia Galicijoje (Ispanija) ir džiaugiasi saule, grožisi smaragdine Atlanto įlankų pakrante.

Išlaisvino kūrybinį pradą

„Tai kūrybinė kelionė, išvykau į Galiciją mokytis piešimo ir tapybos technikos su tapytoja Sula Repani ir menininku Ángel Núñez Pombo. Laisvu metu lankau meno muziejus ir parodas, kurios praplečia mano kūrybinius horizontus“, – „Bangai“ pasakoja J. Uktverytė.

Piešimo pradmenis ji gavo dar Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur dailės subtilybių Jolantą mokė pedagogas Gintautas Našlėnas. Vėliau jai teko frag­mentiškai lankyti dailės studiją „Guboja“ Klaipėdoje. „Norėjau studijuoti menus, tačiau, panašu, kad pirmiausia turėjau išmokti kitų dalykų. Tai suteikė nuostabių progų pažinti save, kitus ir pasaulį“, – įsitikinusi pašnekovė.

Jos išsilavinimo kryptis nesusijusi su menais: studijavo verslo vadybą, rinkodarą (pagal laiko dvasią), aplinkosaugos mokslą, politiką ir valdymą (pagal domėjimąsi). Tačiau kūryba, anot Jolantos, visada buvo ir bus jos gyvenimo dalis: „Daug keliaudama po pasaulį, pradėjau daugiau piešti. Sukurtus atvirukus siųsdavau brangiems žmonėms. Po mokslinių studijų ir įvairių veiklų aplinkosaugos srityje pajutau, kad atėjo laikas išlaisvinti kūrybinį pradą. To nesinorėjo nukelti tolimai ateičiai, nes gyvenimas trumpas, tad dabar reikia daryti tai, kas traukia.“ Jolanta visiškai nesigaili, kad daug laiko paaukojo sritims, nesusijusioms su menais, mat socialiniuose moksluose įgytos žinios vertingos užsiimant kūrybos sklaida.

Temas padiktuoja gyvenimas

Laisvi, ryškūs, gyvybingi, intuityvūs ir kvėpuojantys – taip apibūdinami Jolantos darbai. „Po ilgos pertraukos grįžusi prie kūrybos piešiu, kas man įdomu, vertinga, gražu, kartais skausminga ir sunku, momentus ir objektus, kurie patraukia dėmesį savo energija, idėja ar paslaptingumu. Kartais piešinių temos ateina pačios, jas net susapnuoju, kartais tai yra asmeniniai išgyvenimai ir suvokimai apie pasaulį, gyvenimą, patirtis. Mėgstu piešti portretus sausos pastelės technika. Akvarele lieju atvirukus, tapau paveikslus. Taip pat dekoruoju sienas. Kelerius metus dalyvauju Klaipėdos menininkų sambūryje „Gyvas piešimas“, jų organizuojamuose pleneruose, kuriuose labai pamėgau piešti kartu su vaikais“, – kūrybinę veik­lą apibūdino jaunoji tapytoja.

Jos, kaip kūrėjos, slapyvardis – „Pepe Colors“. Paklausta apie motyvus, atsakė: „Prieš daugiau nei 10 metų mane šiuo vardu pavadino ekologinio klubo „Žvejonė“ nariai, ir šis vardas seniai keliauja su manimi tiek tarp artimų draugų, tiek tarp nepažįstamųjų ir ypač vaikų. Mėgstu spalvingumą ir energiją, ryžtą, tai atsispindi mano kūryboje ir asmeniniame gyvenime, tad gal tai šiek tiek primena tikrąją heroję Pepę, nors, manau, kad mus kur kas labiau sieja raudoni plaukai ir strazdanos.“

Piešimo studija – ir Gargžduose

Viešėdama Ispanijoje Jolanta daugiausia laiko mokosi naujų technikų, eksperimentuoja, ieško Laisvi, ryškūs, gyvybingi, intuityvūs ir kvėpuojantys – taip apibūdinami Jolantos darbai.įvairių išraiškos būdų. „Parengiau „Pepe Colors“ kaip kūrėjos profilį „Facebooke“ ir dabar dirbu ties savo kūrybos interneto puslapiu. Taip pat steigiu saviraiškos piešimo studiją „Pepės spalvos“, kurioje pradėsiu vesti kūrybinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiesiems Klaipėdoje ir Gargžduose. Pastebėjau, kad žmonių poreikis spalvomis išreikšti save yra didelis, tačiau Gargžduose tam yra sukuriama per mažai progų. Mano noras yra kurti, o jei nuosekliai dirbant kūryba gali tapti darbu, nuostabu“, – apie svajones prasitarė Jolanta.

Iš žinomų tapytojų jaunajai kūrėjai patinka G. Klimto, V. van Gogo, V. Kandinskio, H. Matiso, K. Monė, S. Dali stilius: „Kai teko iš arti tyrinėti jų darbus muziejuose, buvau sužavėta kiekvieno jų charakteringu braižu, technika, talentu. Man artima ir M. K. Čiurlionio kūryba. Domiuosi socialinio ir žemės meno idėjomis, pavyzdžiui, įdomūs V. Munizo ir A. Goldsworčio darbai. Pati šiuo metu labiausiai mėgstu piešti žmones.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content