Ragino gyventi be smurto šeimoje
Policijos pareigūnai bei Gargždų socialinių paslaugų centro darbuotojos moterims įteikė gėlių, praeivius vaišino arbata ir atsargiai kalbėjosi apie smurtą artimoje aplinkoje.
Gargždai prisijungė prie pasaulinės akcijos, skelbiančios nesitaikstymą su smurtu šeimoje. Akcijoje „16 dienų be smurto prieš moteris“ kviesti dalyvauti praeiviai: juos policijos pareigūnai bei socialinę pagalbą aukoms teikiantys organizacijų atstovai vaišino arbata, kalbėjosi, o moteris lepino gėlėmis.
„16 dienų be smurto prieš moteris“ – tarptautinė socialinė akcija, organizuojama nuo 1991 metų. Ji prasideda lapkričio 25 d., kai minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena, ir tęsiasi iki gruodžio 10 d. – Tarptautinės žmogaus teisių dienos.
Gargždų socialinių paslaugų centras, Klaipėdos rajono policijos komisariatas ir Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras ta proga ketvirtadienį surengė akciją „Laiškai Tau“.
Statistika rodo, kad Lietuvoje smurtą šeimoje patiria kas trečia moteris, bet tik labai maža
Klaipėdos rajono PK duomenimis, iš 153 smurto artimoje aplinkoje atvejų 138 kartus vyrai mušė moteris, 15 kartų – moterys vyrus.
dalis nusprendžia su smurtu nesitaikstyti. Per 9 šių metų mėnesius Kretingos specializuotas pagalbos centras iš Klaipėdos rajono policijos komisariato gavo 152 pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje. Tarpininkaujant rajono seniūnijoms, socialinių paslaugų centrams, policijai, Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos ir Juridiniam skyriams, daugelio smurtą patyrusių moterų klausimai buvo sprendžiami.
Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro konsultantė Marija Juškienė priminė, kad Klaipėdos rajono PK centrui jau kitą dieną po įvykio nurodo smurtą patyrusio asmens kontaktus. Tada su auka susisiekiama, bendraujama telefonu, laiškais. Ne visada, bet dažniausiai smurto aukomis tampa moterys.
M. Juškienė išskyrė pagrindines smurto artimoje aplinkoje tendencijas. Labiausiai prieš savo moteris smurtauja 35–40 m. vyrai (vyriausiajam buvo 73 m.), o į pareigūnų ir pagalbos moterims centrų akiratį patenka sugyventiniai (apie 60 proc. atvejų). Beveik absoliuti dauguma smurto atvejų kyla padauginus alkoholio.