Klaipėdos rajone bus apdrausti visi moksleiviai

Asociatyvi nuotr.

Ilgiausiai šalyje gyvuojanti socialinės atsakomybės akcija „Apsaugok mane“ pasitinka jau 23-ią rudenį. Drauge su iniciatoriais „Lietuvos draudimu“ Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia kiekvieną gyventoją atkreipti dėmesį į vaikų saugumą kelyje.


Vaikų saugumas – kiekvieno gyventojo rankose
„Kiekvienas rugsėjis išsiskiria intensyvesniu eismu, spūstimis, žmonės grįžta iš atostogų į darbus, o vaikų, skubančių į mokyklas ar būrelius, daugėja. Šis rugsėjis tikrai ne išimtis, todėl jau dabar raginame visus tėvelius prieš naujus mokslo metus savo vaikams priminti galbūt ir elementarius, bet dažnai net gyvybiškai svarbius dalykus: kaip tinkamai pereiti perėją be šviesoforo, kodėl negalima eiti per gatvę degant geltonam ir raudonam šviesoforo signalui, kaip vestis dviratį per perėją, kodėl kelyje svarbu nesistumdyti su draugais, nežiūrėti į telefoną, dėvėti šalmą važiuojant dviračiu ar paspirtuku ir atidžiai elgtis šalia kelio bei daug kitų kasdieniškų klausimų. Tai gali padėti vaikui reikiamu metu priimti teisingą sprendimą“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.


Įvykių pasitaiko kasmet
„Kasmet visoje šalyje visą rugsėjį nemokamai apdraudžiame daugiau nei 300 000 vaikų – tiek bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių turime šalyje ir visiems jiems visą parą galioja draudimo apsauga. Šios akcijos tikslas – didinti visuomenės dėmesį vaikų saugumui ir mažinti nelaimių keliuose, kuriose nukenčia moksleiviai, skaičių. Pavyzdžiui, per pastaruosius 12 metų, žvelgiant į rugsėjo mėnesius, jau esame nukentėjusiems išmokėję daugiau nei 60 tūkst. eurų ir tai rodo, kad vaikai kasmet patenka į eismo įvykius dėl savo ar vairuotojų neatsargumo. Dažnai į mokyklas skubantys vaikai yra sužalojami pėsčiųjų perėjose ar važiuodami dviračiu. Todėl neabejojame, kad kalbėti apie saugų eismą ir edukuoti tiek vaikus, tiek suaugusiuosius reikia nuolatos“, – pasakoja Klaipėdos rajone veikiančio „Lietuvos draudimo“ skyriaus vadovė Brigita Rumbutienė.


Galioja automatiškai
Akcijos metu, visą rugsėjį, kiekvienas šalies moksleivis turės nemokamą draudimą nuo nelaimių kelyje. Dovanojamo draudimo suma – iki 5 tūkst. eurų. Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną ir galios iki pat rugsėjo 30 d. pabaigos. Jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis, važiuodamas bei vežamas dviračiu, riedėdamas paspirtuku šį rugsėjį pateks į eismo įvykį, tiesiog reikės registruoti žalą „Lietuvos draudimo“ svetainėje arba susisiekti su specialistais trumpuoju tel. 1828.


Parengta pagal
Klaipėdos rajono savivaldybės ir „Lietuvos draudimo“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių