Lietuvos jaunimo metų iniciatyva „Jaunimo parkas“

Asociatyvi nuotr.

Nacionalinės jaunimo reikalų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos „Jaunimo parko“ iniciatyva visose Lietuvos savivaldybėse žaliuos po vieną iš Stelmužės ąžuolo – apie 1 500 metų senumo Stelmužės (Zarasų r.) ąžuolo – seniausio ir storiausio Lietuvos ir vieno seniausių ąžuolų Europoje – gilės išaugintą ąžuoliuką.


2022-uosius metus LR Seimas ir Europos Parlamentas paskelbė Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Ši proga paskatino visuomenę atkreipti dėmesį į jaunimo situaciją ir jiems aktualias problemas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lyg­meniu. Tikimasi, kad ąžuoliukai, pasodinti minint šiuos išskirtinius jaunimo metus, taps simboliu, kad jaunimui skiriamas dėmesys svarbus ne tik išskirtinėmis progomis, tačiau nuolat.
Jauno žmogaus poreikių pažinimas, atsižvelgimas į juos, įtraukimas į sprendimų priėmimo procesus lemia ir valstybės progresą.
Daugelyje savivaldybių iš Stelmužės ąžuolo gilės išauginti ąžuoliukai buvo sodinami minint Tarptautinę jaunimo dieną, tačiau kai kurios savivaldybės rinkosi jiems artimesnes datas, tuo pačiu atkreipdamos dėmesį ir į skirtingą jaunimo politikos situaciją rajonuose.
Gargžduose Jaunimo parke ąžuoliukas pasodintas minint mokslo metų pradžią, rugsėjo 2 d.
Iniciatyvos „Jaunimo parkas“ metų ąžuoliukai sodinami visose Lietuvos savivaldybėse, tokiu būdu siekiant sukurti Lietuvos „Jaunimo parką“, vienijantį visos Lietuvos jaunimą. Stelmužės ąžuolo palikuoniui sodinimo vietas parinko pačių savivaldybių jaunuoliai. Ąžuoliukai pavaizduoti ir žemėlapyje, taigi jį nesunkiai galima surasti, o suradus vertėtų atkreipti dėmesį į šalia pasodinto medelio pastatytą atminimo lentelę su QR kodu. Ąžuoliuko lankytojas, nuskanavęs šį kodą savo išmaniuoju įrenginiu, nukreipiamas į jaunimui skirtą aktualią informaciją, kurią taip pat parengė pats jaunimas.
„Jaunimo parkui“ skirtus ąžuoliukus išaugino ir padovanojo Stelmužės bažnytinio meno muziejininkė Aldona Miškinienė. Reikia tikėtis, kad rūpestingai prižiūrimi savivaldybių jaunuolių maži, gležni ąžuoliukai išaugs į didelį „Jaunimo parką“ ir simbolizuos vieningą ir vis stiprėjančią jaunimo politiką Lietuvoje. Ir, kaip sakoma, tegul „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“.

„Jaunimo parką“ galite rasti adresu https://www.njrka.lt/jaunimoparkas/

Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos
informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių