Dėl pieno kainų protestuos sostinėje

Gargždiškiai ir šią savaitę laukia eilėje nemokamo pieno, kurį dalija protesto akciją paskelbę ūkininkai. Žemdirbiai ruošiasi penktadienį dalyvauti sostinėje šalies pieno gamintojų rengiamame proteste.

Savo nuomonę penktadienį prie Žemės ūkio ministerijos ketina pasakyti ir Klaipėdos rajono ūkininkai: užsakytas autobusas, piešiami plakatai, ruošiama rajoną pristatanti atributika. „Gali važiuoti visi, palaikantys pienininkus. „Ne tik „Žemaitijos pienui“ parduodantiems –visiems turi skaudėti dėl drastiškai sumažėjusių pieno supirkimo kainų: tiems, kurie parduoda 2 tonas, moka 27 centus už kilogramą, o smulkesniems ūkininkams – tik iki 15 ct/kg. Betgi pieno kilogramo savikaina – ne mažiau kaip 30 ct/kg, – neslėpė apmaudo vieno iš stambesnių rajone pieno ūkio savininkė Vida Gedmintienė. – Ūkininkai galėtų išsilaikyti, jei gautų apie 50 ct/kg. Dabar esame verčiami dirbti iš idėjos.“ Jos teigimu, jau prasidėjęs galvijų pardavimo pikas –pieno ūkių nebeliks, jei ūkininkų neparems valstybė, kaip tai daroma Lenkijoje ar Švedijoje.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas Vidmantas Buivydas „Bangai“ sakė, kad akcija prie ŽŪM penktadienį prasidės 10 val., leidimas išduotas 1 000 žmonių susibūrimui. Mitingo metu taip pat nemokamai bus dalijamas pienas. Tą pačią dieną žemės ūkio ministras ketina susitikti su Konkurencijos tarybos, prekybininkų, perdirbėjų ir žemdirbių atstovais.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių