„Žalia šviesa gyvenimui“ – vieša pamoka

Asociatyvi nuotr.

Nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ kviečia kartu paminėti spalio 10-ąją – Pasaulinę psichinės sveikatos dieną – ir rengia akciją „Žalia šviesa gyvenimui“. Ja norima atkreipti dėmesį į jaunų žmonių psichinę ir emocinę sveikatą.
Vis dar pirmaujame pagal jaunų žmonių savižudybių skaičių pasaulyje, apie 80 proc. Lietuvos studentų nuolat jaučia nerimą, o trečdalis mokinių mokykose yra patyrę patyčias. Psichinės sveikatos sutrikimai vis dar stigmatizuojami, o emocinio raštingumo jauniems žmonėms labai trūksta. Siekdama stiprinti emocinį atsparumą tarp jaunų žmonių, „Jaunimo linija“ rengia nemokamą viešą pamoką spalio 10 d. ryte visos Lietuvos mokyklų mokiniams (ir mokytojams). Pamokos metu „Jaunimo linijos“ psichologas Mykolas Kriščiūnas pasakos, ką daryti, kai jaunuoliai patiria didesnę ar mažesnę krizę ir pasiūlys būdus, kaip tas krizes įveikti. Dar dvi paskaitos apie perdegimą ir jaunų žmonių emocinius sunkumus rengiamos spalio 17 ir 24 dienomis. Apšviesti pastatus žaliai, rengtis žaliai, gerti žalius kokteilius, socialiniuose tinkluose ir savo artimuose ratuose kalbėti apie psichinę sveikatą jau pasižadėjo 70 įstaigų ir organizacijų visoje Lietuvoje – mokyklos, bibliotekos, jaunimo ir kultūros centrai, ligoninės.
Spalio 10-osios vakare žaliai nušvis Vilniaus televizijos bokštas, pagrindiniai Vilniaus miesto tiltai, didžiųjų Lietuvos miestų aikštės ir pagrindiniai pastatai. Spalio 10 dieną, pasikeiskite savo logotipą į žalią ir tegul tai būna pretekstas jūsų socialiniuose tinkluose, komunikacijos kanaluose kalbėti apie psichinę sveikatą ir kaip svarbu, ja rūpintis.
Apsirenkite žaliai, gaminkite žalius kokteilius, gerkite žalią arbatą – žalia spalva reiškia viltį ir gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių