Daugėja atjautos ir gerumo vargstantiesiems

Praėjusios savaitės penktadienį ir šeštadienį šalyje vyko 30-oji „Maisto banko“ akcija. Joje dalyvavo penkių Klaipėdos rajono nevyriausybinių organizacijų ir įstaigų 83 savanoriai, kurie surinko 4 876 vnt. už 4 680 Eur maisto produktų pažeidžiamiausiems mūsų visuomenės nariams. Savanoriai pastebėjo, kad žmonės atjaučia sunkiai besiverčiančiuosius ir geranoriškai jiems aukojo, tačiau šiemet surinkta mažiau nei praėjusį spalį.

Lapių bendruomeninių vaikų globos namų globotiniai ir darbuotojai – 15 savanorių dvi dienas dirbo mažojoje „Maximoje“. Pasak Lapių pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojo Algirdo Skuodo, 261 aukotojas paskyrė 737 vienetus įvairių ilgo galiojimo maisto produktų. Daugiausia tai buvo makaronai, kruopos, aliejus, mėsos konservai, arbatos, cukrus. „Palyginti su praėjusio rudens „Maisto banko“ akcija šiemet surinkome daugiau, – teigė A. Skuodas. – Mes labai džiaugiamės – geranoriški, supratingi žmonės aukojo, kai kurie net pilną vežimėlį maisto produktų prikraudavo. Jie bus padalinti mūsų vaikų globos namams – globotinių maitinimui. Maisto produktai brangsta – šie paaukoti produktai padės sutaupyti vaikų išlaikymo lėšas. Esame labai dėkingi „Maisto bankui“ už šią galimybę. Džiaugiamės savo savanoriais mokiniais ir darbuotojais, kurie ne darbo metu dirbo.“

Priekulės socialinių paslaugų centro savanoriai geradarius pasitiko savo mieste, IKI parduotuvėje. „Šiemet vyksta kelio remontas – į šį prekybos centrą sudėtinga patekti, todėl produktų surinkta mažiau nei ankstesniais metais – iš viso 539 vienetai. Tačiau mes esame patenkinti tuo. Abejingų žmonių kaip anksčiau nepasitaikė – aukojo visi, kas galėjo“, – teigė Priekulės socialinių paslaugų centro direktorė Vilija Lingienė. Akcijoje dalyvavo 16 savanorių. Direktorė su dėkingumu ir pagarba kalbėjo apie dreverniškę Daivą Jakienę, kuri pasisiūlė savanoriauti ne tik šioje akcijoje. „Tai gražus savanorystės pavyzdys“, – akcentavo direktorė.

Iš viso savaitgalį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje nepasiturintiems šalies gyventojams paaukota daugiau nei 287 tūkst. vienetų įvairių maisto produktų. Priekuliškiai paaukotus maisto produktus išdalins socialinių paslaugų centro lankytojams, kurių pajamos labai mažos, bei Priekulės, Agluonėnų, Veiviržėnų ir Judrėnų seniūnijų gyventojams, kuriems labai reikia pagalbos.

Šioje akcijoje taip pat dalyvavo Gargždų socialinių paslaugų centro, Klaipėdos rajono paramos šeimai centro ir „Maisto banko“ Klaipėdos padalinio savanoriai. Pernai pavasarį dėl pandemijos „Maisto banko“ akcijos nebuvo. „Šiemet rajono savanoriai surinko mažiau, nes nedirbo Dituvos RIMI prekybos centre. Be to, Priekulėje, prie IKI parduotuvės, iškasinėta – sunku į ją patekti, todėl ir aukotojų buvo mažiau“, – atskleidė „Maisto banko“ Klaipėdos padalinio vadovas Raimondas Danupas. Beje, pernai spalio mėnesį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje dalyvavo 93 savanoriai, kurie surinko

6 369 vnt. maisto produktų, kurių vertė – 6 656 Eur.

Iš viso savaitgalį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje nepasiturintiems šalies gyventojams paaukota daugiau nei 287 tūkst. vienetų įvairių maisto produktų. Pasak „Maisto banko“ vadovo Simono Gurevičiaus, dėl pandemijos išryškėjo nepriteklius ir maisto produktų poreikis, ypač senyvų, ligotų žmonių grupėje.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių