Maisto produktų aukojo mažiau, bet širdingai

Autorės nuotr.: paramos šeimai savanorės (iš kairės) J. Karalienė, D. Vaitkevičienė, Ingrida Razutienė dėkingos žmonėms, aukojusiems maisto produktų stokojantiesiems.

„Maisto bankas“ savaitgalį subūrė įstaigas ir nevyriausybines organizacijas į pavasarinę akciją, kurios metu paaukoti maisto produktai prieš Velykas bus išdalinti stokojantiems, pažeidžiamiems žmonėms.


Akcijoje dalyvavo Gargždų ir Priekulės socialinių paslaugų centrų, taip pat Klaipėdos rajono paramos šeimai centro savanoriai. Jie surinko ilgo vartojimo maisto produktų už 3 175 eurus. Šie bus išdalinti stokojantiems senjorams, neįgaliems žmonėms, šeimoms, kurioms reikia paramos.
Lietuvoje maisto produktų aukojimo akcija vyko 34-ąjį kartą ir jų buvo surinkta už 384 tūkst. eurų. Jie bus išdalinti sunkiai besiverčiantiems gyventojams. Daugėja žmonių, neįstengiančių įpirkti kai kurių maisto produktų, ir jiems reikalinga parama.
Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Gargžduose ir Priekulėje prekybos centruose „Maxima“ ir IKI dirbo 78 savanoriai iš trijų socialines paslaugas teikiančių įstaigų. Daugiausia jų – 31 iš Klaipėdos rajono paramos šeimai centro. Jie dirbo „Maxima XX“ prekybos centre džiaugdamiesi žmonių geranoriškumu: surinko 1 139 vnt. ilgai negendančių maisto produktų, kurių vertė – 1 782 Eur, palyginti su kitais žymiai daugiau. Šeštadienio vidurdienį čia buvo gausu pirkėjų, dalis jų nešė ir dėjo į savanorių vežimėlius aliejų, cukrų, kruopas, konservus ir kitus ilgai negendančius maisto produktus. „Smagu, kad žmonės aukoja, – kraudama juos į dėžes, kurios sparčiai pilnėjo, kalbėjo savanorė Daiva Vaitkevičienė. – Kiek kas gali, tiek aukoja. Dėkojame visiems.“
Pasak savanorės Jurgitos Karalienės, žmonės žino apie „Maisto banko“ rudenines ir pavasarines akcijas ir jau įpratę aukoti. „Panašiai aukojo ir rudenį, bet dabar, atrodo, atsargiau, labiau skaičiuodami savo pajamas“, – pastebėjo ji.
Žmonių nepritekliams neabejingi pirkėjai aukojo vieną ar kelis ilgai negendančius maisto produktus. Bet vienas vyras nustebino įteikdamas pilną produktų krepšelį už 21 eurą. „Į sveikatą, – palinkėjo Kazys. – Reikia padėti sunkiai besiverčiantiems žmonėms. Aš uždirbu didesnę nei minimalią algą ir visada stengiuosi per akcijas nupirkti krepšelį maisto produktų. Man žiauriai gera, kad galiu padėti.“
Vilma, paklausta, kodėl aukoja, net susigraudino: „Aš visada aukoju, kad žmonės turėtų valgyti.“ „Gaila žmonių, dabar tokios kainos, kad negali visko įpirkti – ieškai nuolaidų“, – atsakė Audronė.
Savanorės pasakojo, kad viena ponia paaukojo visą pakuotę grikių kruopų. „Visi šie maisto produktai netrukus bus išdalinti stokojantiems, mažas pajamas gaunantiems gyventojams“, – patikino jos.
Gargždų socialinių paslaugų centro 28 savanoriai savo globojamiems žmonėms paramą rinko IKI prekybos centre. Čia paaukota 812 vnt. ilgo galiojimo maisto produktų už 1 238 eurus. „Šios akcijos metu žmonės aukojo žymiai mažiau nei rudenį, – atskleidė Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lygnugarienė. – Sulaukta įvairių reakcijų – nuo pritarimo, palaikymo iki pasipiktinimo, tačiau dauguma buvo geranoriškai nusiteikę. Iš šių surinktų produktų suformuoti paketai bus išdalinti apie 70 asmenų, kurie yra mūsų įstaigos paslaugų gavėjai ir turi teisę gauti paramą.“
Priekulės socialinių paslaugų centro 19 savanorių dirbo šio miesto prekybos centre „Maxima“. Jie surinko 751 vnt. maisto produktų, kurių vertė – 1 224 eurai. „Mažiau nei praėjusį rudenį, bet džiaugiamės, esame dėkingi, kad aukojo, – kalbėjo šio centro direktorė Vilija Lingienė. – Paruošime maisto paketus ir pristatysime mažas pajamas gaunantiems Priekulės, Agluonėnų, Veiviržėnų ir Jud­rėnų seniūnijų žmonėms, kad turtingesni jų stalai būtų.“
Virginija LAPIENĖ

kimchi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių