Visą mėnesį „Toksika“ iš gyventojų nemokamai rinko pavojingąsias atliekas

Visą balandžio mėnesį pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“, bendradarbiaudama su Klaipėdos rajono savivaldybės administracija, jau antrą kartą Klaipėdos rajone organizavo „Pavasario švaros akciją“.

 Akcijos tikslas buvo surinkti iš Klaipėdos rajono gyventojų buityje susidarančias pavojingąsias atliekas, kurios neturėtų nukeliauti į buitinius sąvartynus, bet privalo būti tinkamai saugiai sutvarkytos.

„Toksika“ edukuoja gyventojus

„Toksikos“ Klaipėdos padalinio vadovė Ieva Žalpytė pasakojo, kad švaros akcija vyko tris balandžio šeštadienius skirtingose Klaipėdos savivaldybės vietose. Į iš anksto nurodytas vietas atvyko specialus „Toksikos“ transportas ir įmonės specialistai, kurie iš gyventojų priėmė jų namuose susidariusias pavojingąsias atliekas.

„Gyventojai labai noriai įsijungė į mūsų paskelbtą iniciatyvą ir per akcijos dienas „Toksikos“

Klaipėdos atliekų aikštelės darbuotojai iš gyventojų nemokamai priėmė net 14 460 tonų pavojingų atliekų. Atneštų atliekų kiekis rodo, kad gyventojai suvokia, jog pavojingų atliekų mesti į buitinius atliekų konteinerius negalima, bet neturi informacijos, kaip jas tinkamai tvarkyti. Edukavome žmones, ką daryti su buityje susidarančiomis pavojingomis atliekomis, ir prašėme, kad atliekų nelaikytų ir nekauptų garažuose ar buityje, o saugiai priduotų pavojingų atliekų tvarkytojams“, – pasakojo „Toksikos“ atstovė Ieva Žalpytė.

Namuose susikaupia dažai, plastmasė ir alyva

Pasak I. Žalpytės, kaip ir pernai, šiemet gyventojai daugiausia buvo prikaupę ir pridavė 5 620 t dažų atliekų. Užterštos plastmasės atliekos sudarė 3 250 t. Taip pat iš Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojų surinkta nemažai panaudotos alyvos, elektronikos, padangų, filtrų, pasenusių vaistų, gyvsidabrio, lempų ir kitų atliekų.

Visos šios atliekos bus tinkamai surūšiuotos ir išvežtos saugiai sutvarkyti į Šiaulių rajone veikiančią „Toksikos“ pavojingųjų atliekų deginimo jėgainę. „Toksika“ yra licencijuota pavojingųjų atliekų tvarkymo įmonė. Bendrovė surenka atliekas visoje Lietuvoje ir jas saugiai sutvarko: sudegina pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje, pašalina pavojingųjų atliekų sąvartyne, sutvarko kitais būdais.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas sakė, kad akcija buvo labai naudinga rajono gyventojams. Jis pasiūlė ateityje ją plėsti ir „Toksikai“ nuvykti į daugiau seniūnijų.
„Esame dėkingi „Toksikai“ už tai, kad parodo gyventojams būtinybę tinkamai tvarkyti pavojingąsias atliekas. Ateityje dar labiau išplėsta švaros akcija įpratintų mūsų rajono žmones atiduoti tvarkytojams tai, kas neturėtų būti išmetama į sąvartynus“, – pabrėžė administracijos vadovas.

Gyventojai džiaugėsi akcija

Kvietinių gyvenvietės bendruomenės pirmininkas Gediminas Girgždis pasidžiaugė „Toksikos“ organizuota akcija ir pabrėžė jos svarbą gyventojams.

„Mes iki šiol neturėjome tokių akcijų, kai gyventojai galėjo ne išmesti, o atiduoti sutvarkyti pavojingąsias atliekas. Būtų gerai tokią akciją daryti kasmet, kad žmonės kauptų atliekas ir galėtų jas saugiai atiduoti sutvarkyti. Mūsų bendruomenės gyventojai labai noriai priėmė žinią apie akciją ir aktyviai joje dalyvavo“, – pasakojo Kvietinių bendruomenės pirmininkas G. Girgždis.

Pasak jo, džiugino ne tik pati akcija, bet ir gera nuotaika, kurią skleidė atvažiavusi didelė „Toksikos“ specialistų komanda.

Pakalbintas Jakų gyventojas Povilas Kvekšas sako likęs labai patenkintas „Toksikos“ akcija.

„Manau, kad „Toksika“ atliko labai svarbų darbą, surinkdama iš žmonių tai, kas jų ūkyje laikyti pavojinga – dažus, tepalus, kitas atliekas. Siūlau tokią akciją daryti kasmet ir apvažiuoti daugiau Klaipėdos rajono vietovių, kad žmonės išmoktų ne išmesti, o atiduoti pavojingąsias atliekas“, – dalijosi mintimis Jakų gyventojas.

Jis sakė neabejojantis, kad dar ne visi gyventojai išsiruošė atiduoti atliekas iš savo namų ir ūkių, tad kasmet dalyvavimas akcijoje tik augs.

„Toksikos“ informacija

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių