Rajono politikei – atsakomybė Europos Sąjungoje

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Andželika Šakinienė pratinasi prie naujų pareigų – politikė deleguota į vieną iš Europos regionų komitetų. Ji bus atsakinga už teisės aktų kūrimą, kurie daro poveikį regionų ir miestų gerovei.

Lietuvos savivaldybių asociacija pritarė Darbo partijos atstovės A. Šakinienės kandidatūrai į Europos regionų komitetą. Darbo partijos prezidiumo sprendimu, Lietuvai jame atstovaus Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė, Darbo partijos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė A. Šakinienė.

Regionų komitetas yra ES patariamasis organas, kurį sudaro per vietos ir regioninius rinkimus išrinkti atstovai iš visų 28 valstybių narių. Dirbdami Regionų komitete jie turi galimybę pasidalyti nuomone apie ES teisės aktus, kurie daro tiesioginį poveikį regionams ir miestams. Regionų komitetas suteikia galimybę regionams ir miestams oficialiai pareikšti savo požiūrį į rengiamus ES teisės aktus ir taip užtikrinti, kad būtų atsižvelgiama į regioninių ir vietos valdžios institucijų poziciją ir poreikius.

A. Šakinienė „Bangai“ patikslino, kad atstovauti tokiems ES organams šiemet kvotos buvo skirtos Darbo partijos ir Liberalų sąjūdžio atstovams Klaipėdos regione. Politikė bus atsakinga būtent už Klaipėdos regiono poziciją Europos regionų komitete. Politikė teigė dar neįsigilinusi į darbo ES struktūroje detales, tačiau žino, kad kartais reikės vykti į ES būstinę Briuselyje.

Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių