Rašytojos balsas Priekulėje – iš elektroninio stendo

Autorės nuotr.: Priekulės kultūros centro darbuotoja Ernesta Zolotova (dešinėje) pakvietė pirmajam paspaudimui elektroninio stendo iniciatorius.

Priekulės centre, skverelyje, šalia didingos „Šventvakarių Ėvės“, pasitinkančios atvykstančiuosius, įrengtas informacinis elektroninis stendas – vaizdo ir garso gidas. Paspaudęs mygtuką išgirsti Mažosios Lietuvos metraštininkės Ievos Simonaitytės balsą, tarsi prabiltų jos atmintį įamžinusi skulptūra ir tai sustiprina prabėgusio laiko įspūdį. Šią informacinę naujovę praėjusį savaitgalį Klaipėdos rajono turizmo ir informacijos centras pristatė Priekulėje vykusios mokslinės konferencijos, skirtos I. Simonaitytės metams, dalyviams.


Priekulės centre, skverelyje, vasarą pasipuošiančiame šimto rožių žiedais, kuriuos taip mėgo I. Simonaitytė, šalia Dalios Matulaitės skulptūros „Švent­vakarių Ėvė“, praėjusį penktadienį susirinkę mokslo, kultūros žmonės išgirdo rašytojos balsą. „I. Simonaitytę pajausime dar kitaip“, – ištarė renginyje dalyvavusi Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė.
Interaktyvaus stendo pristatyme dalyvavę, tarsi iš praeities išnirę ir sustoję Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto teatro aktoriai, pasipuošę Mažajai Lietuvai būdinga apranga, atspindėjo kūrėjos būtąjį laiką. Kiek pagarbos Priekulėje skiriama Didžiajai Ievai…
Turizmo ir informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė kalbėjo, kad su seniūne buvo aptarusi idėją, jog šioje vietoje reikia informacinės sistemos. „Tai kryžkelė tarp Klaipėdos ir Šilutės, todėl čia ir turėjo atsirasti elektroninis stendas, – kalbėjo D. Buivydienė. – Dabar paspaudę mygtuką galime prašnekinti rašytoją, išgirsti jos balsą. Lietuvos kino studija leido naudoti įrašus iš dokumentinio filmo, kuriame ji kalba apie šį kraštą, save. Paspaudę kitą mygtuką, išgirstame šišioniškių tarme pasakojančią dreverniškę Virginą Asnauskienę. Pateikiama ir informacija apie rašytojos kūrybą – ją atrinkome kartu su Klaipėdos Ievos Simonaitytės viešąja biblioteka ir Gargždų krašto filialo Priekulės Ievos Simonaitytės memorialiniu muziejumi. Tai įdomi informacija ir vaikams, ir suaugusiesiems – puiki pažintis su šio krašto metraštininke I. Simonaityte.“
Čia taip pat galima sužinoti ir apie „Šventvakarių Ėvės“ autorę skulptorę D. Matulaitę.
Atidaryme dalyvavęs Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojas, profesorius, hab. dr. Domas Kaunas pasveikino susirinkusiuosius reikšminga Priekulei proga. „Dabar daugiau informacijos bus apie rašytoją, – kalbėjo jis. – I. Simonaitytė – įkvėpimas mokslininkams, menininkams, žurnalistams, priekuliškiams.“ Pasak mokslininko D. Kauno, skulptorė D. Matulaitė labai nusipelniusi Priekulės kraštui – iš dalies miestui padovanojusi šį paminklą, todėl užsiminė, kad reikėtų Klaipėdos rajono savivaldybei sutelkti jėgas ir pagerbti ją premija.
D. Buivydienė pastebėjo, jog išskirtinis informacinis stendas Priekulės miesto centre – viena iš projekto dalių. Kitais metais elektroninis stendas bus įrengtas Turgaus aikštėje, šalia laikrodžio. „Čia bus interaktyvus žemėlapis su lankomais objektais Drevernoje, Svencelėje, Lankupiuose, Agluonėnuose. Į Priekulę atvykusiems lankytojams ši sistema suteiks informaciją apie šį kraštą“, – dėstė D. Buivydienė.

Išsamiau apie Priekulėje vykusią mokslinę konferenciją, skirtą I. Simonaitytės metams, kitame „Bangos“ numeryje.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių