Savivaldybėms – daugiau savarankiškumo

Praėjusią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas dalyvavo kasmetiniame Regionų forume, skirtame svarbiausiems regionų politikos ir savivaldos plėtros klausimams aptarti.

Jame buvo ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda, premjeras Saulius Skvernelis, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, visų Lietuvos politinių partijų vadovai ir kt.

Renginį, organizuotą kartu su Vidaus reikalų ministerija (VRM) ir Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), vainikavo šalies vadovo iniciatyva parlamentinių partijų ir Lietuvos savivaldybių atstovų pasirašytas memorandumas dėl savivaldybių savarankiškumo ir atsakomybės stiprinimo.

„Pirmiausia daugiau savarankiškumo numatoma įsisavinant Europos paramą. Nauju finansavimo laikotarpiu apie 30 proc. visų ES lėšų turėtų būti skirstoma per Regionų tarybas, o pastarosios turėtų būti savarankiškesnės taip pat. Dabar yra tik prasidėjusios procedūros dėl naujų Tarybų sudarymo, dėl administracijos parinkimo, nes direktorius turėtų būti renkamas ar skiriamas Tarybos. Tiek regioninės Tarybos administracija, tiek pati Taryba savarankiškėja: pati dėlioja strategiją, ją įgyvendina ir turi tam lėšų: tiek administravimui, tiek strategijos finansavimui“, – aiškino grįžęs meras. Anot jo, daug kalbėta ir apie tai, kad daugiau funkcijų atitektų savivaldybėms. Pavyzdžiui, daug diskutuota apie švietimo politikos atidavimą pačioms savivaldybėms. „Aišku, kol kas tai yra tik noras. Teritorijų planavimo, žemės disponavimo klausimai forume taip pat neliko neaptarti. Politinės partijos deklaravo pasirengusios padėti savivaldybėms didinant savarankiškumą“, – sakė B. Markauskas.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių