Seimas apsisprendė: P. Gražulis prarado teisinę neliečiamybę

Seimas antradienį panaikino Seimo narių Mišrios grupės atstovo Petro Gražulio teisinę neliečiamybę. Už tai balsavo 97 Seimo nariai, prieš buvo šeši ir susilaikė 26 parlamentarai.

Seimas balsavimu tenkino generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymą leisti patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn, kad būtų baigtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai neteisėtų politiko veiksmų. Prokurorai teigia, kad padėdamas įmonei „Judex“ politikas ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, dėl „Judex“ problemų buvo nuvykęs į Rusijos Karaliaučiaus sritį, kad paveiktų Rusijos pareigūnus, ragino verslininkus duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas, o iš „Judex“ už tai gavo turtinės naudos. Generalinis prokuroras teigia, kad tokiais savo veiksmais parlamentaras menkino savo pareigų prestižą, Seimo autoritetą, sulaužė Seimo nario priesaiką ir dėl to valstybė patyrė didelę žalą.

Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas P. Gražulis kaltinimus neigia ir tvirtina, kad ši byla yra politinis susidorojimas. P. Gražulis po balsavimo dėl jo neliečiamybės sakė prašysiantis, kad pasikeitus Generalinės prokuratūros vadovybei būtų pakeistas jo bylą kuruojantis prokuroras.

Išvadą dėl P. Gražulio neliečiamybės pateikęs Seimo laikinosios komisijos pirmininkas liberalas Arminas Lydeka teigė, kad „komisijai nebuvo pateikta jokių faktinių įrodymų, kad Seimo narys P. Gražulis būtų persekiojamas dėl politinių ar kitokių panašių motyvų, dėl jo kaip Seimo nario veiklos“.

Praėjusios kadencijos parlamentas prašymą dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo buvo atmetęs. Kad būtų panaikinta Seimo nario neliečiamybė, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras. Šįkart už P. Gražulio imuniteto panaikinimą balsavo valdantieji konservatoriai, Liberalų sąjūdžio, Laisvės partijos atstovai, taip pat opoziciniai socialdemokratai. Opozicinės Darbo partijos frakcijos atstovai susilaikė, didesnė dalis opozicinių „valstiečių“ susilaikė ir buvo prieš, dalis balsavo „už“ P. Gražulio imuniteto panaikinimą. Seimo narių Mišrios grupės balsai irgi pasiskirstė abiejose pusėse.

Priminsime, jog Seimas anksčiau jau keturis kartus yra balsavęs dėl P. Gražulio imuniteto, bet parlamentaras neliečiamybę išlaikydavo, ji panaikinta tik šiuo paskutiniu penktu balsavimu.

Seimas anksčiau du kartus nedavė sutikimo traukti P. Gražulio atsakomybėn dėl jo veiksmų per seksualinių mažumų eitynes, taip pat dėl piketo prie prokuroro namų, vieną kartą – toje pačioje „Judex“ byloje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių