Septintokų dovana senjorams – „Kaziuko krepšeliai“

Gargždų „Minijos“ progimnazijos septintokai su auklėtojomis, tėvais puoselėja geradarystės tradicijas. Prieš šv. Velykas suruošė lauknešėlių Paramos šeimai centro lankytojams. Pirma iš kairės L. Zubauskienė, antra L. Daukšienė, trečia J. Poškaitė. Iš dešinės antra E. Petravičienė.

Artėjant šv. Velykoms Gargždų „Minijos“ progimnazijos septintų klasių mokiniai buvo pakviesti pradžiuginti Klaipėdos rajono paramos šeimai centro lankytojus, padovanodami jiems „Kaziuko krepšelį“. Pastarajame viskas, ko dažniausiai stokojama, tai yra įvairios higienos, buities priemonės.


Neliko abejingi
Viena iš idėjos iniciatorių ir savanorystės skatintoja – Gargždų „Minijos“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja Stefanija Piaulokienė. „Jau kelerius metus bendradarbiaujame su Klaipėdos rajono paramos šeimai centru. Rengiame vis kitokio pobūdžio akcijas, tačiau esmė ir tikslas tas pats – pradžiuginti centro lankytojus, atliepti jų poreikius, kartu įtraukti mokinių socialinį emocinį ugdymą“, – kalbėjo „Bangai“ S. Piaulokienė.
Jau anksčiau mokiniai ir jų tėveliai geranoriškai prisidėjo prie Pyragų dienos, sunešė daugybę skanumynų, prieš metus rengė akciją „Velykų atvirukas“. Vėliau vyko kalėdinė akcija, savo rankomis mokiniai pildė ir puošė „Samariečių dėžutes“, kurias atnešė į mokyklą, o vėliau pastarosios buvo perduotos Paramos šeimai centro lankytojams.
Paprašyti prieš šias šv. Velykas taip pat pasidalinti gerumu vaikai, jų tėvai vėl neliko abejingi. Rinkosi į progimnaziją su šventiniais „Kaziuko krepšeliais“, gražiai supakuotais ir kupinais būtiniausių daiktų. „Duoti, prisidėti prie kitų laimės labai smagu. Juk dalintis žymiai paprasčiau nei pačiam prašyti ir imti“, – šypsodamosi kalbėjo gerumui širdis atvėrusios septintokės.

Septintokų auklėtojos S. Piaulokienė (dešinėje) ir N. Žemgulienė džiaugiasi, jog tiek vaikai, tiek tėvai noriai prisijungia prie įvairių iniciatyvų, yra empatiški, supratingi.

Nubraukia ir džiaugsmo ašarą
„Kaziuko krepšelyje“ – rankšluosčiai, šampūnai, muilas, dantų pastos, kremai rankoms, kojoms, vienkartinės nosinaitės, valymo reikmenys, langų valymo skystis, kempinėlės, šluostės. Akciją inicijavo penkios septintų klasių auklėtojos. S. Piaulokienė, Neringa Žemgulienė, Aušra Jančauskienė, kalbėdamosi su „Bangos“ korespondente, džiaugėsi, kad septintokų gebėjimas užjausti, suprasti, padėti labai stiprus. „Tiek ugdytiniai, tiek jų tėvai labai sąmoningi. Smagu, kad tėvai atsiliepia, negaili ir pagiriamojo žodžio, noriai prisideda prie akcijų“, – sakė mokytojos.
Progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Zubauskienė akcentavo, jog tokio pobūdžio akcijos nelieka nepastebėtos Lietuvos mastu. „Lions Quest Lietuva“ „Minijos“ vaikų kalėdines dovanėles senjorams demonstravo kaip pavyzdį, įkvepiantį ir kitus. „Nuoširdžiai dėkojame vaikams, tėvams ir, žinoma, auklėtojoms, kurios nuostabiai sujungė visą akcijoje dalyvaujančiųjų grandinę. Tikimės, kad bendradarbiavimas su Paramos šeimai centru nenutrūks ir ateityje“, – kalbėjo L. Zubauskienė.
Atvykusios pasiimti „Kaziuko krepšelių“ Paramos šeimai centro direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Jolanta Poškaitė ir vyriausioji socialinė darbuotoja Loreta Daukšienė pabrėžė, kad dovanėlės įteikiamos neįgaliesiems, vyresnio amžiaus žmonėms, tiems, kurie yra vieniši. „Jie labai vertina tokias dovanėles ir džiaugsmo ašarą nubraukia. Jautriai reaguoja ypač tie, kurie yra vieniši“, – atvirai sakė J. Poškaitė. Iš tėvų bendruomenės „Kaziuko krepšelių“ perdavimo akcijoje dalyvavusi mama Edita Petravičienė patikino, kad labai vertinga iniciatyva, o gerus darbus daryti tiesiog gera.

Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių