Studento užrašai iš Chersono

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos universiteto atstovė spaudai Dalia Grikšaitė socia­liniuose tinkluose dalijasi žinia, kad apie padėtį Rusijos pajėgų atakuotame ir galiausiai užimtame Ukrainos Chersono mieste pasakoja šiuo metu esantis KU Baltijos istorijos ir archeologijos instituto studentas.
Jis – vienas iš 43 KU studijuojančių jaunuolių iš Ukrainos, karą stebintis ne iš toli, o būdamas savo gimtinėje. Šiandien „Jaunimo erdvėje“ skelbiame kelis įrašus (kalba ir stilius – netaisyti). Studento dienoraštį galite skaityti https://www.ku.lt/blog/ku-studento-laiskai-is-chersono-nuolat-atnaujinama/


Kovo 1 d. Mūsų padėtis vis sunkėja. Ir bendrai, ir materialiai. Naktį prasidėjo Chersono šturmas, pradėjo bombarduoti gyvenamuosius namus. Okupantai jau yra mieste. Meras nurodė žmonėms neiti iš namų. Miestas apsuptas. Įvažiuoti į jį ar išvažiuoti negalima. Nuolat girdime šūvius ir sprogimus. Šiandien buvau išėjęs iš namų, ieškojau maisto. Kadangi miestas okupuotas ir užblokuotas, jame trūksta maisto ir medikamentų. Keletą valandų klaidžiojau, kol per stebuklą radau vienintelę atidarytą parduotuvę. Dvi valandas stovėjau eilėje ir galėjau nusipirkti bent šiek tiek produktų labai užaukštintomis kainomis (tikiuosi, jog jos savininkas kada nors už tai atsakys). Niekas nežino, kiek laiko miestas bus blokuojamas. Meras šiandien kreipėsi į pasaulio žiniasklaidos priemones prašydamas pagalbos ir „žaliojo koridoriaus į miestą“, kad gyventojams būtų galima pristatyti maisto. Situacija baisi. Mums su mama maisto pakaks kelioms dienoms… Ėjau pro savo mokyklą. Ant asfalto matosi tanko vikšrų pėdsakai. Matyti, kad jis buvo sustojęs tiesiai prieš mokyklą ir į ją tiesiog paleido šūvį… Mūsų mieste yra prekybos centras „Fabrikas“. Toks, kaip Klaipėdos „Akropolis“. Dabar jau negaliu sakyti, jog tai prekybos centras, nes jam – galas. Viduje viskas išdegę. Ir „Makdonaldas“, ir zoologijos sodas (kai kurie gyvūnai išsigelbėjo).
Kovo 3 d. Mes okupuoti. Ką tik miesto meras savo „Facebook“ paskyroje paskelbė: „Chersono gyventojams keliamos rusų kariškių sąlygos: 1. Į miestą galima išvažiuoti tik dienos metu; 2. Komendanto valanda nuo 20 val. iki 6 val., laikytis griežtai; 3. Į miestą įvažiuoja tik tos mašinos, kurios veža maistą, medikamentus ir pan.; 4. Leis dirbti komunalininkams, kad savo darbo vietas galėtų pasiekti duonos kepyklos, parduotuvių, vaistinių darbuotojai ir kt.; 5. Žmonės gatvėse gali vaikščioti tik po vieną, maksimaliai – po du. Kariškių neprovokuoti. Sustoti jiems pareikalavus. Nekonfliktuoti; 6. Automobiliai, kuriems leista važinėti mieste, turi važiuoti minimaliu greičiu, o vairuotojai turi būti pasiruošę bet kada parodyti, ką veža“. Meras pranešė: „Taip, vėliava virš miesto – Ukrainos. Ir kad ji tokia liktų, šių reikalavimų reikės laikytis. Nieko daugiau pasiūlyti negaliu“, – rašo meras Igoris Kolichajevas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių