Svarbiausioje metų šventėje – ne tik pramogos, bet ir labdara, ir pagarba šimtmečiui

Laukiamiausiai metų šventei – Kalėdoms spėriai ruošiasi ne tik Gargždai ir Priekulė, bet ir Klaipėda, Palanga, Kretinga. Tai kaimyniniai miestai, kurių įdomius renginius noriai renkasi ir mūsų rajono gyventojai. „Banga“ pasidomėjo, kokios šventinės programos džiugins žmonių širdis.

Klaipėdoje – kelionė laiku

Klaipėdiškiai ir miesto svečiai stebėti Kalėdų eglės įžiebimo bus kviečiami gruodžio 2 dieną. Kokie muzikantai ir atlikėjai dovanos savo muziką ir kūrybą susirinkusiesiems – kol kas išlieka paslaptis. Šventiškai nusiteikusius šventės lankytojus sveikins Kalėdų Senelis, kurio pagalba vakarinį dangų nušvies šventiniai fejerverkai.

Klaipėda šiemet ir vėl stebins originalumu – gruodžio 9 dieną Teatro aikštėje bus galima išvysti ilgai kurtą klaipėdietės Aidos Raimondos Pečeliūnienės projektą-lėlių parodą „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ Parodą sudarys 120 žmonių figūrėlių, 55 – gyvūnėlių, kurios pagamintos iš dirbtinio porceliano, modelino, keramikos, audinių, odos, vario skardos, medžio, metalo. Žmonės turės išskirtinę galimybę „sugrįžti“ į pasauliui ypač svarbų laiką – kūdikėlio Jėzaus gimimo dieną.

Gargždiškius linksmins „Tele Bim Bam“

Gargždai savo gyventojus šiemet džiugins ne tik žaliaskarės įžiebimu, vyksiančiu gruodžio 8 dieną, bet ir nuotaikingu vakaro koncertu. Tiek suaugusiuosius, tiek ir mažuosius patrypti bei linksmai praleisti vakarą kalėdinės eglutės šviesoje kvies Neringos Čereškevičienės studija „Tele Bim Bam“. Įžiebimo šventę vainikuos ir susirinkusiųjų akis džiugins šventiniai fejerverkai.

Anot Gargždų kultūros centro projektų vadovės Vaidos Skuodienės, šventiniai renginiai mieste vyks iki pat Naujųjų metų. „Visą gruodžio mėnesį mieste bus rodomi įvairūs spektakliai, organizuojami koncertai. Gruodžio 12–16 dienomis gargždiškiai turės puikią galimybę ne tik pasisemti idėjų kalėdinėms dovanoms, bet ir iš karto jų įsigyti kalėdinėje mugėje“, ­­­­– teigė V. Skuodienė. Taip pat gargždiškiai galės rašyti ir iš karto siųsti savo kalėdinius laiškus specialiai tam veiksiančiame Kalėdų Senelio namelyje.

Skatins dalintis gerumu

Palangos ir Kretingos miestai savo gyventojus ir svečius šviesų žiburiais ant eglių stebins tuo pačiu laiku kaip ir Klaipėda – gruodžio 2 dieną.

Pasak Palangos miesto savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Vanagės, renginys tradiciškai vyks centrinėje miesto aikštėje. „Kadangi minime atkurtos Lietuvos 100-metį, ši mūsų šaliai svarbi sukaktis atsispindės ir eglės puošyboje. Palangos kultūros darbuotojai yra parengę keletą galimų eglės įžiebimo šventės variantų, artimiausiu metu vienas iš jų bus pasirinktas. Kartu su Kalėdų eglės įžiebimu Palanga taps Kalėdų šviesos miestu ir įžengs į bene gražiausių metų švenčių laukimo laikotarpį. Įvairūs kalėdiniai renginiai, skirti tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, kurorte vyks visą gruodžio mėnesį“, – „Bangai“ pasakojo J. Vanagė.

Kretingoje šventė vyks Rotušės aikštėje. Renginyje dalyvaus kapitonas Flintas su tikrų tikriausiu Kalėdų Seneliu. Kai šventės šurmuly gražiausiomis šviesomis sužibs svarbiausioji miesto žaliaskarė, visi miestelėnai ir svečiai galės padainuoti ir pašokti skambant grupės „Husarai“ dainoms. Žinoma, driokstelės ir fejerverkai. Visą gruodžio mėnesį kretingiškiai bus skatinami ne tik dalyvauti įvairiuose renginiuose ar pramogose, tačiau ir prisijungti prie labdaringos veiklos – jau aštuntąjį kartą bus kviečiami į labdaros-paramos vakarą „Palaiminki gerumą…“ „Iki renginio bei jo metu kviečiame aukoti sunkiai sergančių Kretingos rajono vaikų reikmėms. O paaukojusieji bent 5 eurus, gauna kvietimą į puikų koncertą iš kasmetinio mūsų profesionaliosios muzikos koncertų ciklo „Susitikimai su klasika“, – pasakojo Kretingos rajono kultūros centro renginių organizatorė Aušrinė Zulumskytė. Šiemet labdaros-paramos vakare koncertuos charizmatiškoji vyrų vokalinė grupė „Quorum“. Per septynetą metų iki šiol buvo paremtos įvairios sergančius vaikus ir suaugusiuosius vienijančios organizacijos, konkretūs sunkiai sergantys žmonės. Šis renginys jau tapo Kretingos kalėdine tradicija.

Stebins karpinių magija

Priekulė, Mažoji Lietuvos kultūros sostinė, pirmąją žiemos dieną pasitiks su karpiniais. „Karpysime sostinės simbolį – žibintą ir klijuosime ant pagrindinės gat­vės namų langų. Priekulės miesto eglės įžiebimo šventė vyks gruodžio 12 dieną“, – informacija dalijosi Priekulės kultūros centro direktorė Alanta Zapalskienė. Šventės metu mažųjų lauks Kalėdų Senio pašto paštininkas ir jo padėjėjai, kurie priiminės laiškus Kalėdų Seniui. Vakare miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami pamatyti Šiuolaikinio šokio teatro PADI DAPI Fish šokio spektaklį „Baltoji lopšinė“. Gruodžio 20 dieną bus galima išvysti režisierės Reginos Steponavičiūtės muzikinį spektaklį „Beprotiškai fantastiškos Maestro Vytauto Kernagio dainos“. Sausio 5 dieną Priekulėje vyks Lietuvos mažoji kultūros sostinė 2017 padėkos vakaras. Vėžaičiai renginių ir kasmetinės eglės įžiebimo šventės programą pradės planuoti tik kitą savaitę.

Julija BANIENĖ

Klaipėdos universiteto studentė

A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių