Trąšos

Nepaisant to, kokį šaršalą kelia Stambulo konvencija, karantino ribojimai, skandalas dėl galimos korupcijos medicininės įrangos ir kitų medicinos priemonių viešuosiuose pirkimuose, snieguolių galvos vis tiek kyla į saulę, pavasaris žengia pro duris.

Lietuvos pavasarį spalvina ne tik pirmadienį minėsima Kovo 8-oji, Tarptautinė moters diena, bet ypatingai – Kovo 11-oji. Šia proga žmonės nuo pat kovo 1-osios buvo kviečiami jungtis prie visuotinės iniciatyvos „11 dienų be pykčio“, gyventojai skatinami bent 11 dienų atsisakyti piktų, pašiepiančių, kritikuojančių, o kartais net įžeidžiančių komentarų internetinėje erdvėje ir socialiniuose tinkluose. Tačiau šis, rodos, paprastas išbandymas įveikiamas toli gražu ne kiekvienam. Koks kilo vėlgi šaršalas, kai rajono konservatoriai Gargžduose pastatė plakatą, sveikinantį su Kovo 11-ąja. Šis užrašas, tikėtina, nebūtų užkliuvęs, tačiau plakate pavaizduotas ir Vytauto Landsbergio veidas, šalia prierašas „Ačiū už laisvę!“. Buvo paprašyta pasidalinti šia nuotrauka „Bangos“ feisbuko paskyroje, tą ir padarėme. Šią nuotrauką jau pamatė daugiau nei 30 tūkst. žmonių. Komentarų apie 250, iš kurių yra nemaža dalis vis dėlto pašiepiančių, ironizuojančių, sarkastiškų ir pan.

Jei eiliniai gyventojai neišlaikė išbandymo 11 dienų gyventi be pykčio, tai politikai irgi šios kartelės neįveikė. Sostų karai vyksta ne tik sostinėje, bet ir Klaipėdos rajone. Štai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Sigitas Karbauskas pastarosiomis dienomis itin aktyviai platina savo įrašą feisbuke, kuriame meta akmenį mero Broniaus Markausko daržan: esą mero mamos sklypas Purmalių kaime, Sendvario seniūnijoje, vystomas galimai ne be mero pagalbos, užimant svarbias pareigas. Paprastai į S. Karbausko išpuolius dėmesio nelabai kreipiantis B. Markauskas šįkart sureagavo argumentuodamas, jog peržengtos ribos, paliestas ne tik jis, bet ir jo 90-metė mama. Meras B. Markauskas viešai – savo feisbuko paskyroje – pareiškė, jog dėl šmeižto kreipsis į teisėsaugą. Viena vertus, liūdna, kad nepavyko įveikti 11 dienų be pykčio iššūkio. Tačiau, kita vertus, kad klestėtų blogis, reikia tik tiek, kad geri žmonės nieko nedarytų. Tad drąsa kovoti už tiesą, už vertybinį pamatą, manau, yra demokratinės, laisvos ir nepriklausomos valstybės pamatas.

Pilietinis aktyvumas skatinamas Klaipėdos rajone. Šiemet pirmieji metai, kuomet startavo dalyvaujamasis biudžetas. Gyventojai siūlė savo projektus, vizijas, kaip gerinti gyvenamąją aplinką. Visi yra pristatyti šios dienos „Bangos“ numeryje. Dabar beliko balsuoti. Išreikškite savo valią ir Klaipėdos rajono biudžetą skirstykite pagal savo poreikius. Projektams įgyvendinti iš viso numatyta ne mažiau nei

300 000 Eur.

Tikėtina, kad greitai valstybines šventes galėsime švęsti ir renovuotame Gargždų kultūros centre. Techninis projektas baigiamas rengti ir bus atiduotas ekspertizei. Po jos – statybų leidimas ir rangovo paieškos. Būsime didžioji dauguma po skiepų nuo COVID-19, tad galėsime nevaržomai šokti ir dainuoti.

Tiesa, manau, vienas iš labiausiai laisvę temdančių aspektų – dezinformacija. Manęs ketvirtokė dukra paklausė, tai kai jūs būsite paskiepyti, tapsite pavaldūs Donaldui Trumpui? Nei juoktis, nei verkti, iš kur tokios žinios… Akivaizdu, kad komunikacijos srityje turime, kur stiebtis ir augti. Štai kad ir paprastas dalykas, nors Klaipėdos rajonas jau nuo senų laikų džiaugiasi priėjimu prie jūros ir Olando Kepurės perlu, tačiau tik per karantiną, kuomet buvo apribotas judėjimas net tarp žiedinių savivaldybių, didelė dalis klaipėdiečių suprato, kad Olando Kepurė priklauso ne miesto, o rajono Savivaldybei.

Lietuva keičiasi ir auga. Sakoma, bet koks pokytis yra skausmingas, bet koks augimas yra skausmingas. Bet nėra nieko skausmingiau nei likti toje vietoje, kurioje esi. Tad bet koks šaršalas, nepatogumas tiek atskiram individui, tiek valstybei veikia kaip trąšos, tai yra proga dar labiau ūgtelėti.

Agnė ADOMAITĖ

„Bangos“ korespondentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių