„Tūkstantkojis“ Gargžduose: miestas toliau puoselėja atsakingos šeimininkystės idėją

Šeštadienį Gargžduose tradiciškai paminėta Pasaulinė gyvūnų diena: į šventinę eiseną „Tūkstantojis“ susirinko per šimtą dalyvių su augintiniais. Per pandemiją išaugus žmonių norui turėti augintinį, šventės organizatoriai tiek dalyviams, tiek eisenos stebėtojams dar kartą priminė apie atsakingos šeimininkystės svarbą.

Gargždai jau 12-us metus iš eilės paskutinį rugsėjo savaitgalį tampa neoficialia gyvūnų augintinių sostine, kviesdami paminėti Pasaulinę gyvūnų dieną ir primindami svarbiausius atsakingos šeimininkystės principus: kasdienis dėmesys augintiniui, domėjimasis jo poreikiais ir jų užtikrinimas, rūpinimasis augintinio sveikata ir kt.  Tradicinio gyvo renginio buvo atsisakyta tik praėjusiais pandeminiais metais, kuomet jį pakeitė datos paminėjimas konkursu virtualioje erdvėje.

Nepaisant gan debesuoto ir vėjuoto oro, šeštadienio vidurdienį į „Tūkstantkojo“ eiseną Gargžduose susirinko gausus būrys gyvūnų mylėtojų. Drauge su šeimininkais žingsniavę augintiniai pralinksmino miesto gyventojus, jie eiseną sveikino net pro daugiabučių langus. Eisenos dalyvius sutiko palydėti policija, o policijos šuo ir pats tapo renginio dalyviu.

„Tikimės, kad Gargždai anksčiau ar vėliau taps draugiškiausiu gyvūnams augintiniams miestu. Šventiniai renginiai – tik viena iliustracija, kaip siekiame šio tikslo, o iš tiesų tai – kasdienės pastangos. Apie tai, kaip rūpintis gyvūnais augintiniais, pasakojame vietos mokyklų pradinukams, inicijuojame draugiškų augintiniams vietų įstaigų, kavinių – atsiradimą ir, savaime aišku, patys dirbame draugiškame augintiniams biure, – pasakoja  Aušra Žemaitienė, šventės organizatorės „Mars Lietuva“ generalinė direktorė.  – Savo versle stebime, kaip per pandemiją išaugo žmonių noras turėti augintinį, taigi draugiškos gyvūnams aplinkos, atsakingos šeimininkystės idėjos tampa dar svarbesnės.“

A. JOKUBAIČIO ir A. ADOMAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių