Tyrimas dėl teršalų – tęsiamas

Trečiadienio „Bangos“ numeryje buvome informavę, kad Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos valdybos pareigūnai sausio 4 d. gavo pranešimą apie teršalus, patenkančius į Smeltalės upelį.

Pareigūnai nedelsdami nuvyko į įvykio vietą Dauparuose. Iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija paėmė vandens mėginius. Taip pat į vietą iškviesti ugniagesiai pastatė boninę užtvarą teršalų plitimui stabdyti. Buvo spėjama, kad galimai naftos produktai pateko į Smeltalės upelį iš kanalizuoto melioracijos griovio paviršinių nuotekų išleistuvo Dauparų gyvenvietėje. Aplinkos apsaugos departamento FB paskyroje tą pačią dieną paskelbta apie pradėtą tyrimą, vėliau atnaujintoje informacijoje rašoma, kad nustatyta, jog išleisti teršalai ne naftos produktai, o šilumnešis – glikolis. Taip pat informuojama, jog teršalai galimai pasklido iš UAB „Vlantanos“ aušinimo kompresoriaus, akcentuojama, kad tolimesnis tyrimas tęsiamas ir bus skaičiuojama žala aplinkai.

Trečiadienį „Bangai“ skambino susirūpinę daupariškiai abejodami, ar nesklinda teršalai iš Smeltalės upelio toliau į Kuršių marias ir kaip vyksta aplinkosaugininkų tyrimas, ar jau nustatyta žala gamtai. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Jurgita Jasiūnienė penktadienį ryte „Bangai“ atsiuntė komentarą: „Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos inspekcija informuoja, kad UAB „Vlantana“ šalia įmonės esančiame melioracijos griovyje teršalus surinko, tačiau vamzdyne liko teršalų ir jie palaipsniui išsiplauna, todėl įmonė periodiškai surenka prie boninės užtvaros susirinkusius teršalus ir keičia pačią užtvarą. Teršalai per pastatytą užtvarą į upelį toliau nepatenka. AAD Klaipėdos valdybos pareigūnai bendrovei pateikė raštišką užklausą dėl paaiškinimo pateikimo apie įvykusią avariją. Bendrovė paaiškinimus pareigūnams privalo pateikti iki 2021-01-18. Aplinkai padarytą žalą bus galima įvertinti gavus AAA atliktų tyrimų duomenis ir surinkus bendrovės pateiktų dokumentų medžiagą. Glikolis – cheminė medžiaga, klampus nepavojingas, bet kenksmingas prarijus skystis. Sudėtyje yra etilenglikolio.“

„Bangos“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių