„Vaivorykštės“ gimnazistai – ateities kūrėjai

Eidenis Kasperavičius

 

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje mokosi įvairių asmenų, bet iš beveik aštuonių šimtų gimnazistų labiausiai išsiskiria tie, kurie laimėjimais garsina ne tik mokyklos vardą, bet ir atkakliai siekia savo tikslų. Norisi pristatyti gimnazijos mokinius, kurie ne tik gerai mokosi, bet ir visapusiškai save lavina, tai Eidenį Kasperavičių, Simoną Prižgintaitę, Gintautę Rusteikaitę.

Gintautė RusteikaitėGintautė šiemet abiturientė – save apibūdina kaip charizmatišką, aktyvią ir kūrybingą asmenybę, Eidenis – antrokas gimnazistas – nebijo prisipažinti, jog kol kas dar negali įvardinti savo asmenybės ryškiausių požymių, nes dar formuojasi. O antrokė Simona mano, jog yra smalsi, aktyvi, draugiška ir sąžininga, ji dažnai mąsto apie savo ateitį: kas jos laukia, kokiu žmogumi nori būti, ko būtina siekti.

Mokymasis gimnazijoje šiems jaunuoliams taip pat davė didelę naudą siekiant savų tikslų. Jie išmoko labiau pasitikėti savimi, atrado naudingų pažinčių. Gintautė taip pat suprato vieną svarbų dalyką, kurį turėtų suvokti visi žmonės: „Niekados nereikia bijoti, kai tau kas nors nesiseka, nes jei primygtinai sieki savo užsibrėžtų tikslų – tai vis vien anksčiau ar vėliau realizuosis.“

Mokymasis „Vaivorykštėje“ prisidėjo ir prie laimėjimų, kurie kaip sunkių darbų pasekmė lems siekimą karjeros. Eidenis vien šiais mokslo metais dvylika kartų dalyvavo įvairiuose konkursuose bei olimpiadose – daugelyje užėmė prizines vietas. Pats vaikinas teigia: „Didžiausias mano laimėjimas – ugdytas atkaklumas, ryžtas, nes tai man padėjo nepasiduoti ir siekti aukštumų.“ Ketvirtokė Gintautė apie savo pasiekimus kalba kukliai, ji sako: „Kol kas mano laimėjimai dar maži, mažo šviesos spindulėlio dydžio, bet reikšmingi. Laimėjimai respublikiniuose skaitovų konkursuose, apdovanojimai už gerai atliktus pagrindinius vaid­menis spektakliuose. Ir kiekviena gauta galimybė vaidinti pagrindinius vaidmenis, režisierių pasitikėjimas manimi – tai man laimėjimai.“ Simona atvira: ji didžiausiu asmeniniu laimėjimu laiko tai, jog buvo išrinkta viena pilietiškiausių Klaipėdos rajone moksleivių ir apdovanota ženklu „Laisvės veltui nebūna“.

Simona PrižgintaitėGimnazistai džiaugiasi patinkančia „Vaivorykštės“ bendruomene, nes yra veiklių bei motyvuotų mokinių, atsidavusių savo darbui mokytojų. Gimnazijoje vis daugiau ugdymosi, mokymosi kitaip galimybių. Na, o paklausę, kokie pokyčiai mokykloje yra būtini, išgirdome, kad, pasak Eidenio, vykstančius viešus renginius reikėtų rengti taip, kad į juos patektų kuo daugiau mokinių. Gintautė norėtų, jog mokyklos valgyklos valgiaraštyje atsirastų maisto veganams bei vegetarams. Simona svarsto, kad reikėtų restauruoti kai kurias patalpas, įrengti daugiau informatikos klasių su daugiau kompiuterių, nes visgi kuo toliau, tuo labiau tobulėja pasaulis ir atsiranda vis daugiau mokinių, kurie žada savo ateitį sieti su šiuolaikinėmis technologijomis.

Artėjant „Vaivorykštės“ 30-mečiui (šventinis renginys balandžio 27 d. 14 val.) lyderiaujantys jaunuoliai linki, jog gimnazijoje visada būtų mokinių ir mokytojų, kurie nesėdi rankų sudėję, o stengiasi dėl savęs bei kitų. Ragina nebijoti ieškoti, išbandyti ir pritaikyti naujas idėjas ir svarbiausia nereikia „užsisėdėti“.

Danielius EINIKIS ir Aušrinė TVERSKYTĖ,

gimnazijos informacijos sklaidos klubo nariai

Nuotraukos iš mokinių asmeninio albumo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių