Vargonininkų festivalis – vienintelis Žemaitijoje ir gausiausias Lietuvoje

Ketvirtajame festivalyje „Festum organorum“ vargonais grojo 60 jaunųjų atlikėjų. „Tai gausiausias tokio pobūdžio festivalis Lietuvoje“, – sakė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Vargonų ir klavesino katedros vedėja doc. R. Marcinkutė-Lesieur (kairėje).

 

Gargždų muzikos mokyklą šiemet baigęs Gvidas Rudgalvis jau trečius metus dalyvauja tradiciniame mokyklos organizuojamame Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų vargoninės muzikos festivalyje „Festum organum“. Vargonų skambesiu besižavintis jaunasis muzikantas, atlikęs J. S. Bacho vargoninę preliudiją d-moll, tikisi, jog galės ir kitąmet pasirodyti festivalio gerbėjams: „Patinka groti Dievo namuose. Prieš pasirodymą jaudinausi, esu dėkingas savo mokytojai Nijolei Steponavičienei už galimybę dalyvauti šiame festivalyje.“

Garsi viešnia

Festivalį J. S. Bacho tokata d-moll atidarė jau trečius metus į Gargždus atvykstanti vargonininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vargonų ir klavesino katedros vedėja doc. Renata Marcinkutė-Lesieur. Festivalio dalyviams ir žiūrovams puikiai pažįstama viešnia po renginio kalbėjo, jog Gargždų festivalyje dalyvauja labai muzikalūs vaikai, o pats festivalis – gausiausias tokio pobūdžio festivalis Lietuvoje.

Ketvirtasis gargždiškių festivalis skirtas 330-osioms J. S. Bacho ir 140-osioms M. K. Čiurlionio gimimo metinėms paminėti. Docentė, sužavėta gargždiškių iniciatyva, jaunųjų atlikėjų muzikalumu bei gausa, festivalį įvardijo kaip gausiausią tokio pobūdžio Lietuvoje ir jau kalba apie kitų metų festivalį bei tariasi su organizatoriais, kaip jį padaryti dar patrauklesnį. Klausytojai išgirdo ir šios kated­ros studentės Ievos Striškaitės atliekamus kūrinius.

Organizatoriams pavyksta surengti festivalį tik rėmėjų ir dalyvio mokesčio lėšomis. Pasak festivalio pradininko Petro Katauskio, jie teikė projektą Kultūros tarybai, tačiau finansavimo negavo. Šiemet viešnios kelionę jos iniciatyva apmokėjo LMTA. Kiekvienam dalyviui įteikti padėkos raštai ir geriausių praėjusių metų festivalio atlikėjų kūrinių įrašai. Tai padaryti padėjo renginį parėmę verslininkai A. Daugėla (UAB „Aldasta“), L. Mazalienė (picerija „Ievos skanėstai“) ir P. Grikšas.

Jonas, Petras ir Justas Katauskiai.60 muzikantų

Pagroti Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios vargonais suvažiavo 60 jaunųjų atlikėjų iš Palangos S. Vainiūno, Kretingos, Šilalės rajono, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklų, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko ir Juozo Karoso, Gargždų ir Priekulės muzikos mokyklų. Iš mūsų rajono grojo 18 jaunųjų muzikantų. Pirmojoje festivalio dalyje vargonavo1–3 fortepijono klasių mokiniai, 4–7 – antrojoje. Visi turėjo galimybę pasigroti prieš koncertą, kai kurie muzikantai į Gargždų bažnyčią repetuoti važiavo keletą kartų. Graži bažnyčios vargonininko ir mokyklos mokytojo P. Katauskio iniciatyva išaugo iki jau ketvirtojo vargoninės muzikos festivalio – šventės šios muzikos mylėtojams ir muzikantų artimiesiems. Sumanytojui talkino kolegos Danutė Ruškytė, Violeta Jokubaitienė, Dalia Kvietkauskienė, Loreta Serapinienė, Daiva Jautžemienė, Sandra Venckutė, Dainius Kažukauskas ir Justas Katauskis. Vyrai buvo atsakingi už techninę renginio dalį – įgarsinimą, įrašus, programėlių ir diplomų dizainą. Šiemet prisijungė dar vienas festivalio pradininko sūnus Jonas Katauskis, kartu su S. Venckute vedęs renginį. Svetingai duris vėl atvėrė festivalio globėjas Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas. Jis organizatoriams jau pateikė pasiūlymų dėl ateinančių metų festivalio.

Pedagogams įteikti organizatorių padėkos raštai ir rajono Švietimo centro kvalifikacijos pažymėjimai.

Pirmą kartą viešai savo kūrybos kūrinį „Rondo“ atliko Juozo Karoso muzikos mokyklos 4 klasės mokinys Jokūbas Žvaliauskas. Tai buvo staigmena festivalio dalyviams.

„Noriu padėkoti festivalį padėjusiems organizuoti kolegoms, mokyklos vadovams, festivalio globėjui Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonui kanauninkui Jonui Paulauskui, rėmėjams ir talkinusiems sūnums Jonui ir Justui. Jau galvojame apie kitus metus, ieškosime, kaip festivalį padaryti dar patrauk­lesnį“, – po renginio įspūdžiais dalijosi bažnyčios vargonininkas ir mokyklos pianino mokytojas P. Katauskis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content