Veiviržėniškiai – kūrybinėse dirbtuvėse

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija organizavo etninį projektą „Kūrybinės dirbtuvės – vaikystės sodai“, kurį finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė. Projekto tikslas – stiprinti etninės kultūros vertybes, sudominti veikla, kuria užsiima vietos bendruomenės, ir skatinti mokinius, kad prasidėjus vasaros atostogoms, jie taptų aktyviais vietos bendruomenių veiklų dalyviais.

Suplanuotas tikslingas vaikų užimtumas vasaros dienos stovyklėlėje. Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų skyriuje 1–5 klasių mokiniai susipažino su liaudies (ir ne tik) muzikos instrumentais, nemuzikuojantieji mokėsi pagroti, o mokantieji grojo, šoko ratelius.

Stovyklos dalyviai smagiai ir „šlapiai“ (maudėsi putose) praleido Vaikų gynimo dieną, kurią organizavo Veiviržėnų kultūros centras.

Kurgi geriau galima susipažinti su tautos tradicijomis, jei ne Klaipėdos rajono amatų centre? Linksmos ir energingos meistrės Alva Giržadienė ir Rima Urbonavičiūtė mokė vaikus lipdymo ir kepimo amato. Užsukusi į svečius administratorės Aurelijos dukra džiaugėsi gimnazijos mokiniais, jų atidumu, rūpesčiu vienas kitu, mandagumu.

Gargždų Jono Lankučio viešosios bibliotekos Veiviržėnų filialo bibliotekoje domėjomės tautosaka, skaitėme žemaitiškai, klausėmės biblio­tekininkės dzūkavimo. Įdomu buvo pasiklausyti, kaip skomantiškė Aldona Martinkienė žemaičių tarme skaitė savo kūrybą.

Etnokultūrinės stovyklos uždarymas vyko gimnazijos muziejuje. Muziejininkė Valdonija Karaliūnienė pamokė, kaip atskirti stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles bei šventųjų skulptūrėles. Galiausiai tapome tapytojais: pasiėmę „molbertus“, vaikščiodami po miestelį, anglimi tapėme liaudies meistrų skulptūras.

Dar stovyklos pradžioje vaikai sakė, kad mėgsta žaisti, piešti, būti lauke, skaityti knygas – taigi tai mes ir darėme. O paklausti, kas yra vaikystė, stovyklautojai sakė: vaikystė – tai laimingas metas.

Smagu, kad Veiviržėnuose veikia bendruomenės, puoselėjančios etnokultūrą ir kuriančios laimingą vaikystę.

Raimunda MOCKUVIENĖ

Projekto organizatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių