Veiviržėnuose amatų centre – jaunimas iš Turkijos, Serbijos ir Makedonijos

Klaipėdos rajono amatų centras – tikras ambasadorius, jau ne pirmus metus reprezentuojantis  savo krašto tradicinius amatus ir kulinarinį paveldą. Visi mes realiai turime tas pačias pamatines vertybes ir kuo daugiau bendraujame su žmonėmis iš skirtingų pasaulio šalių, tuo labiau įsitikiname, kokie esame skirtingi, ir tuo pačiu, kokie esame panašūs. 

Žmonės iš skirtingų kultūrinių aplinkų skirtingai suvokia, interpretuoja ir vertina tuos pačius dalykus bei konkrečias situacijas, labai svarbu yra suprasti ir toleruoti kultūrų įvairumą – pažinti ir gerbti kitą šalį, o pirmiausia – jos gyventojus, jų kultūrą, aplinką, kalbą, papročius ir tradicijas.

Antradienį amatų centre lankėsi jaunimas iš Turkijos, Serbijos ir Makedonijos. Tarptautinio Erasmus+ KA229 bendrojo ugdymo mokyklų mainų projekto „Mūsų skirtumai – mūsų turtas“ (Our Differences are our Rich) pirmasis susitikimas įvyko Lietuvoje – projektą koordinuojančioje šalyje.

Svečiai, po 12 mokinių ir 6 mokytojus iš Turkijos, Makedonijos ir Serbijos, atvyko į Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnaziją. Antrą dieną, kartu su šios progimnazijos moksleiviais ir pedagogais, tarptautinė delegacija aplankė mūsų amatų centrą. Čia jie dalyvavo lėlių rišimo edukacinėje programoje, kurią anglų kalba puikiai pravedė mūsų meistrė, tautodailininkė, meno kūrėja Valdonija Karaliūnienė.

Kita grupelė apvėlė muilą spalvota vilna kartu su meistre Maryte Vaišviliene. Svečiai džiaugėsi savo rankomis pagamintais darbeliais, visiems pavyko puikiai. Jaunimas ir juos lydintys mokytojai domėjosi Veiviržėnų miestelio istorija, amatų centro vykdomomis edukacijosmis, įsigijo keletą mūsų tautodailininkų darbų, džiaugėsi amatų centro padovanotais atvirukais, kuriuose pavaizduota Veiviržėnų Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčia.

Po darbų Aurelija Pociuvienė  pristatė svečiams kulinarinį paveldą – vaišinome juos namine duonos gira, įvairių skonių naminiais  sūriais ir žolelių arbata. Praleidę pusdienį amatų centre, projekto dalyviai išvyko aplankyti Jūrų muziejaus.

Šis jaunimo iš Turkijos, Makedonijos ir Serbijos vizitas – puikus mūsų amatų centro tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys.

Valė KRAULEIDIENĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių