Vilniaus senamiesčio bute radus gyvsidabrio, evakuoti namo gyventojai: dirba specialiosios tarnybos

Sostinės Raugyklos gatvėje esančiame name šiandien priešgaisrinė tarnyba evakavo dalį gyventojų dėl viename iš butų rasto didelio gyvsidabrio kiekio. Ugniagesius kviesti nusprendė namą administruojančios „Civinity“ grupės komandos specialistai kartu su gyvsidabriui likviduoti pasitelktais subrangovais. 

„Civinity“ palaiko ryšį su evakuotais gyventojais bei užtikrino jų apgyvendinimo sprendimus bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe, jei į namus grįžti šiandien dar nebūtų saugu.

Asociatyvinė nuotr.

„Civinity Namai“ vadovo Martyno Naujoko teigimu, didelis gyvsidabrio kiekis rastas privačiose patalpose – negyvenamo buto grindyse, kai žemiau gyvenantys kaimynai ėmėsi remontuoti savo buto lubas.

„Sulaukę jų pranešimo, patalpų apžiūrai pasitelkėme Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistus.

Jų atlikto patikrinimo išvadose nurodyta, kad normos bendrose namo patalpose ir kituose butuose nėra viršytos, pavojaus gyventojams nėra, nerekomenduojama gyventi tik tame bute, kuriame aptiktas gyvsidabris. Taip pat – remontuojamame bute po juo.

Užtikrinome, kad buto išorinės durys būtų papildomai užsandarintos bei ėmėme derinti su patalpų savininku gyvsidabrio pašalinimo darbus. Visgi, galiausiai susitarus bei iškvietus specialistus šio darbo atlikti bei atvėrus buto grindis, paaiškėjo, kad gyvsidabrio sankaupa – kur kas didesnė, nei manyta. Todėl nusprendėme nedelsiant kviesti tarnybas“, – teigia M. Naujokas.

Pasak „Civinity“ atstovo, šiuo metu įmonė palaiko ryšį su namo gyventojais, taip pat – laukia tolimesnių nurodymų iš ugniagesių.

„Tuo atveju, jei specialistai sakytų, kad šiandien grįžti namo dar nėra saugu, susitarėme su Vilniaus miesto savivaldybe, kad ji padės pasirūpinti neturinčiais kur apsistoti gyventojais. Juos apie tai asmeniškai informavo namo vadybininkas“, – sako M. Naujokas.

Toks įvykis – pirmas „Civinity“ veiklos istorijoje, gyvsidabrio atsiradimo bute kilmė – neaiški, tačiau „Civinity Namai“ vadovas ragina gyventojus nedvejojant pranešti aptikus bet kokius potencialiai pavojingus radinius savo ar kaimynų butuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių