Žinomas žurnalistas skatina atsakingą požiūrį į ateitį

Autoritetingo žmogaus pavyzdys ir patarimai kartais gali tapti geriausiu stimulu tobulėti. Vienas iš populiariausių šio meto televizijos veidų, įvykių apžvalgininkas, knygų autorius ir aktyvus visuomenės veikėjas Andrius Tapinas autoriteto nestokoja nei tarp suaugusiųjų, nei juolab tarp jaunimo. Tad į susitikimų ciklą rudenį leidęsis žurnalistas skatina atsakingą savo klausytojų požiūrį į valstybės ir asmenybės ateitį. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje A. Tapiną pasitiko pilnutėlė klausytojų salė. „Nuoširdžiai pavydžiu jaunimui, kurie šiame galimybių amžiuje daug galės nuveikti Lietuvoje, užsienyje, net mėnulyje ar Marse“, – prisipažino A. Tapinas.

Mokykla – laikas veikti

„Jūsų ateitis yra Lietuvos valstybėje ir valstybės ateitis yra jumyse“ – tokią susitikimų temą keliuose Lietuvos miestuose šį rudenį siūlo A. Tapinas. Vardindamas dabartinius savo užsiėmimus jis pats ne viską vienu ypu pamena: televizijos laidų vedėjas Lietuvos nacionalinėje televizijoje („Pinigų karta“, „Auksinis protas“), knygų „Vilko valanda“ ir „Maro diena“ autorius, portalo „Delfi“ nuomonių skilties autorius, protų mūšių organizatorius ir be visa ko – šeimos žmogus bei Berlyno universiteto studentas.

„Vaivorykštės“ gimnazistams žurnalistas antradienį pasakojo apie savo kelią į pripažinimą. Pirmuoju savo žurnalistiniu darbu ir net verslu jis vadina kartu su mokyklos draugais įkurtą radijo stotį. Jos klausytis koridoriuose mokiniai rinkdavosi lyg į pamaldas. Jaunieji didžėjai netrukus pradėjo uždarbiauti rengdami sveikinimų koncertus, o norinčiųjų vienas kitą pasveikinti sąrašas nusitęsdavo kelias dienas. Radijui pabaiga atėjo vieną balandžio 1-ąją, kai veiklusis A. Tapinas su draugais visus mokinius išvedė į stadioną ir paskelbė naujo direktoriaus rinkimus. Toks humoras neliko be atgarsio. „Buvo pati nepriklausomybės aušra, tad buvome entuziastingi, kupini idėjų. Tik puikiai pamenu prie langų priėjusių mokytojų veidus. Dabar suprantu, kad jau tada žiniasklaida turėjo suvaržymų iš valdžios. Dėl to man vis tenka stovėti laisvos žiniasklaidos pusėje, kuri tos valdžios neglosto“, – ironizavo svečias. Beje, televizijoje A. Tapinas pirmą kartą pasirodė 1997 m. kaip LRT laidos „Labas rytas“ vedėjas.

Naudotis galimybėmis

Su jaunimu A. Tapinas prisipažino kalbantis iš pragmatiškų paskatų. „Esu pinigų kartos atstovas, tad žiūriu, ką šie žmonės duos. Jie turės mokėti man pensiją. Taigi man aktualu, kad jūs gyventumėte kuo geriau, uždirbtumėte ir kuo daugiau sumokėtumėte mokesčių. Jūs turite tas galimybes, kurių neturėjome mes ir mūsų tėvai. Tereikia jomis pasinaudoti“, – ragino žurnalistas. Aimanų, esą gyvename mažoje valstybėje su siaura rinka, svečias ragino nesiklausyti. Nepaisant to, kad šie minusai ir jam pačiam ne į naudą – būdamas bestselerių autorius ir populiarių televizijos laidų vedėjas Jungtinėje Karalystėje ar JAV, į susitikimus galėtų skraidyti asmeniniu lėktuvu. Lietuvoje tokia sėkme pasigirti negali joks žurnalistas.

„Nesutinku su raginimais jaunimui nevažiuoti iš Lietuvos. Pats labai myliu savo šalį ir jos palikti neketinu, bet jūs studijuodami užsienyje visada turėsite pasirinkimą grįžti. Juk dėl to mūsų tėvai su trispalvėmis kovojo už laisvę, dalyvavo mitinguose“, – įsitikinęs A. Tapinas.

Anot A. Tapino, studijos prestižiniame universitete ar darbas tarptautinėje kompanijoje bus garantuoti įvaldžius keturias konkurencijos taisykles: tai laiko planavimas, protingų knygų skaitymas, užsienio kalbų mokėjimas ir savanorystė. Plačiau apie šiuos patarimus skaitykite www.gargzdai.lt

Andriaus Tapino patarimai jaunimui

Planuokite laiką. Manęs dažnai klausia, kaip aš viską spėju. Iš esmės tai lemia gebėjimas planuoti savo laiką. Pažiūrėkime atidžiai, kiek jūs laiko praleidžiate tuščiai: sėdėdami socialiniuose tinkluose, žaisdami ar tiesiog žiūrėdami kompiuterinius žaidimus, gal net tuščiai galvodami ir abejodami, ką žmonės pasakys. Laiko planavimas yra esminis įgūdis, kurio reikia mokytis. Būdus galite lengvai sužinoti paprasčiausiu būdu – www.google.lt.

Skaitykite knygas. Kodėl reikia skaityti knygas? Vienas jums gerai žinomo serialo „Game of thrones“ veikėjas Džeimis Lannisteris yra pasakęs fantastišką frazę – „karys galandą kardą, nes šis turi būti šveitrus. Mano ginklas – mano protas, dėl to skaitau knygas“. Protingos knygos skirtos plėsti akiratį. Bet kuri save gerbianti personalo kompanija per keliolika pokalbio minučių atskirs, ar skaitote knygas ir ar turite bendrą išsilavinimą. Pavyzdžiui, ar žinote, kad Le Pen yra ne tušinukas, o Prancūzijos dešiniojo sparno partijos lyderė. Iki užkimimo galėčiau ginčytis, kad 90 proc. knygas skaitančių jaunuolių ateityje turės geresnį darbą, atlyginimą, karjeros galimybes, o jei norės – ir geresnį automobilį. Knygas išsirinkti lengva – pasidomėkite, ką skaitė Bilas Geitsas, Markas Zuckerbergas ar kiti sėkmingiausių pasaulio verslų kūrėjai. Su literatūrologais dažnai diskutuojame dėl privalomosios literatūros programos mokyklose. 15–16 metų paauglių, „Facebook“ ir „Twiter“ žmonių, tikrai nebežavi tai, ką apie 19 a. vidurio kaimą rašė Žemaitė.

Mokėkite užsienio kalbų. Pirmiausia būtina laisvai skaityti, rašyti ir suprasti anglų kalbą. Jei kurioje nors mano aplankytoje mokykloje paaiškėja, kad to daryti negali nė vienas gimnazistas, man pasidaro baisu dėl ateities. Šiais laikais privalu mokėti anglų kalbą ir turėti kitos užsienio kalbos pradmenis. Įgūdžius lavina filmų originalo kalba žiūrėjimas, tie patys kompiuteriniai žaidimai. Reikėtų įvertinti kinų kalbą – juk tai šalis su didžiausia pasaulio ekonomika. Jei nemokėsite kalbų, su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ar juolab kitų šalių gimnazistais nepakonkuruosite dėl vietos užsienio universitete ar juolab darbe. Nuoširdžiai neįsivaizduoju, kam jūs būsite reikalingi. Na, nebent „McDonald`e“ kliento paklausti – jums mažą ar didelį bulvyčių?

Savanoriaukite. Visos CV iš esmės yra panašios. Net internete pilna jų šablonų, o rašydami apie savo gebėjimus visi meluoja esantys pareigingi, komunikabilūs ir kt. Tačiau jei turite savanorystės patirties, šiuolaikinį darbdavį tikrai sudominsite – tai reiškia, kad jums rūpi visuomenė ir bendruomenė, esate pasiruošęs tobulėti. Taip formuojate savo, kaip potencialaus, gero, norinčio mokytis darbuotojo veidą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content