2020 Liepos 07
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Į laidos filmavimą – gargždiškių antplūdis

Į laidos filmavimą – gargždiškių antplūdis

Žurnalisto ir visuomenininko Andriaus Tapino įkurtos „Laisvės TV“ kameros ketvirtadienį buvo nukreiptos ne tik į šalies, bet ir į Gargždų aktualijas. Čia buvo filmuojama politinės satyros, pokalbių laida „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“. Tiek žiūrovų Gargždų kultūros centras jau seniai regėjo – salė buvo sausakimša. Susirinkusiųjų dėmesį prikaustė ne tik politinės aktualijos, bet ir to vakaro svečiai: šokių legenda Skaistutė Idzelevičienė ir aktorius Marius Repšys.

Prieš prasidedant filmavimui A. Tapinas mielai sutiko atsakyti į „Bangos“ klausimus.

Šokio legenda S. Idzelevičienė papasakojo apie sportinių šokių ansamb­lio „Žuvėdra“ darbo užkulisius.200 tūkst. auditorija

– 2016 m. įkurta „Laisvės TV“ – pirmoji nepriklausoma, žiūrovų išlaikoma „Youtube“ televizija. Kokiais tempais auga Jūsų žiūrovų skaičius, į kokią auditoriją orientuojatės?

– Toks projektas, kai televizija bando išsilaikyti iš žiūrovų paramos, retas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Gauname arba tiesioginę paramą, arba per 2 proc. pajamų mokesčio. Esame 100 proc. nepriklausomi, juk skiriantieji mums 2 proc. negali mums daryti jokios įtakos. Būtų visiškai kitokia situacija, jei turėtume vieną investuotoją. Jau prasidėjo mūsų ketvirtas sezonas ir kol kas fiksuojame augimą. Buvo sakančiųjų, kad susidomėjimas mumis baigsis kartu su 2016 m. įvykusiais Seimo rinkimais, tačiau taip neatsitiko, mus žiūri apie 200 000 žmonių.

Filmavime dalyvavęs aktorius M. Repšys nepaliko abejingų: Klaipėdos rajono publiką pakerėjo kūrybingumu ir šmaikštumu.Iki šių metų mūsų ašinė auditorija (80 proc.) buvo 25–35 metų jaunimas. Turime ir „Laisvės TV X“ kanalą, kuris orientuotas jaunesniems, ten daugiau pramoginių laidų. Vyresni žmonės mus iki šiol žiūrėjo mažiau vien dėl technologinių priežasčių, tačiau nuo vasaros mus intensyviai retransliuoja „Lietuvos ryto“ televizija, tad žiūrovų ratas plečiasi. Dabar pasiekiame ir 45–50 metų ir vyresnius gyventojus. Anksčiau juos pritraukdavome nebent tiesioginio kontakto metu, juk kiekvieną savaitę laidą filmuojame vis kitame Lietuvos mieste.

– Kaip apsisprendėte atvykti į Gargždus?

– Čia dar niekada nefilmavome, nes arti Klaipėda, tad susidomėjusieji gali nuvykti ten. Tačiau praėjusiais metais Gargždų „Minijos“ kino teatre moderavau verslo forumą, teko nemažai bendrauti su vietiniais, kurie kvietė ir užtikrino, kad auditorijos čia pakaks. Akivaizdu, kad jie buvo visiškai teisūs. Visi bilietai – 350 – parduoti dar likus savaitei iki filmavimo.

Vedėjui privaloma charizma

– Kas lemia Jūsų laidos populiarumą? Juk, tikėtina, prie to prisideda ne tik profesionali komanda, bet ir Jūsų asmeninė charizma, aktyvus visuomeninis gyvenimas.

– Manau, bet kurios laidos vedėjas, jei jis išties vedėjas, o ne tik žmogus, kuriam paduodamas tekstas, privalo būti mažiau ar daugiau charizmatiškas. Nesvarbu, ar tai rimta politinė laida, ar satyrinė. Žinoma, visada prisideda ir tas darbas, kuris yra atliktas socialiniuose tinkluose. Mes nevyniojame žodžių į vatą. Jei atvažiuojame, atvežame įžvalgų ir apie vietos aktualijas. Yra rajonų, kur apie vietinę valdžią įprasta girdėti tik gerai arba nieko, tad su savo satyra kartais žmonėms būname kaip šviežio oro gūsis. Juk yra regionų, kur vietos laikraštis priklauso merui ar merei, ar merės dukrai... Visko esame matę. Žmonėms patinka gauti naujienas, tačiau kitokiu formatu, ne standartinių žinių. Mes pasirinkome politinę satyrą.

Manau, žmones traukia ir mūsų pasikviesti svečiai. Juk, pavyzdžiui, aktorius M. Repšys į Gargždus atvyko specialiai iš Vilniaus, tai pagarba žiūrovui.

Gargžduose dirbo mūsų 10–12 žmonių komanda. Viena grupė kūrybinė, kita – techninė. Logistiškai yra sudėtinga atsivežti visas dekoracijas, kameras, garsą, kartais papildomų šviesų ir pan. Dėl ko jokia kita laida to nedaro? Tai brangiai kainuojantis malonumas. Komandos nariai į Vilnių grįžo tik vėlyvą naktį. Man paprasčiau, aš šiuo metu kūrybinėse atostogose Nidoje, rašau knygą, tad turėsiu spėti į paskutinį keltą.

Žiūrovų susidomėjimas didelis ir dėl to, kad čia filmavimas vyksta pirmą kartą.

Keisti sprendimai rinkimuose

– Atvykę į regionus, visada pateikiate ir vietos aktualijų. Kuo Jums pasirodė įdomus mūsų rajonas?

– Pas jus daug įdomių personažų dalyvauja rinkimų kampanijose. Jūs apskritai mėgstate rinkti keistus žmones į Seimą. Dėl to mes padarėme net Gargždų legendų rinkimus (laidą, filmuotą Gargžduose, žiūrėkite jau šį sekmadienį – aut. past.).

– Kaip pats ruošiatės filmavimams, ar Jums vis dar egzistuoja eterio jaudulys?

– Visada. Jis ne eterio, bet tiesiog jaudulys, kai išeini prieš publiką, kuri kiekvienąkart skirtinga. Žiūrovai atėjo, investavo laiko, lėšų, tad turi savų lūkesčių. Kyla abejonė, ar gebėsime juos patenkinti. Juk atsivežame ir labai rimtas temas, pavyzdžiui, dar ankstesnėse laidose analizavome žydų naikinimo istoriją ir bandėme juokauti – tai prilygsta kone vaikščiojimui ant peilio ašmenų. Tad lengvo nerimo yra. Kaip sakė a. a. maestro Vytautas Kernagis, jei išeini į sceną ir nesijaudini – keisk profesiją. Visiškai sutinku.

– Ko palinkėtumėte Gargždams, Klaipėdos rajonui?

– Neberinkti P. Gražulio, daugiau nieko nereikia. Tiesa, 2020 m. čia absoliučią daugumą tikisi surinkti K. Krivickas, tad laikykitės ten. Žiūrėkit ir balsuokit atsakingai, galvodami, kad išrinktas kandidatas tinkamai atstovautų tiek jums, tiek valstybei.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook