Vasaros akademijoje – žinios ir nuotykiai

Vasaros akademijoje – žinios ir nuotykiai

Vasaros stovykla subūrė gausų būrį aktyvių rajono jaunuolių. Trys dienos buvo kupinos šypsenų, dosnios žinių ir naujų pažinčių.

 

Rajono jaunuoliams praėjusi savaitė buvo itin aktyvi ir turininga. Mat jie dalyvavo net tris dienas Kelmėje trukusioje Jaunimo vasaros akademijoje „Kartu mes galime“. Čia jie iš arčiau žvelgė į pilietiškumo sąvoką, ugdė socialinius įgūdžius ir atskleidė kūrybinius gabumus. Žinoma, netrūko ir linksmybių.

Gausus būrys aktyvistų

Šiais metais Jaunimo vasaros akademijoje Klaipėdos rajonui atstovavo net dvi komandos. Jas sudarė aktyvūs jaunuoliai, jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“, Veiviržėnų jaunimo klubo „Ekipa“, ekologų klubo „Žalioji žemė“, Lietuvos šaulių sąjungos 3 rinktinės 11 kuopos, Agluonėnų jaunimo studijos „IRRGI“ ir amatininkų gildijos „Krikragaa“ nariai. Tiesa, dauguma jaunuolių veikia ne vienoje organizacijoje, lankosi Gargždų atvirame jaunimo centre, savanoriauja.

Stovyklautojus svetingai priėmė Kelmės rajono savivaldybė, kuri pakvietė į Tytuvėnų miestelyje įsikūrusią „Sedulos“ poilsiavietę.

Talentingiausia rajono komanda

Stovykloje jaunuoliai tobulino socialinius įgūdžius. Jie plušėjo darbo grupėse, kuriose buvo gvildenamos pilietinio aktyvumo, jaunimo užimtumo, jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo temos. Kiekviena komanda parodė savo paruoštą prisistatymą ir namų užduotį „Kodėl aš myliu savo kraštą“. Štai mūsiškiai sukūrė filmuką, kuriame žodžiais išreiškė meilę savo kraštui. „Nes čia gimiau ir užaugau; čia mano gimtinė ir artimi žmonės; užburia gamta, įtraukia jaunimo erdvių veikla“, – mintimis dalijosi aktyvuoliai. Taip pat stovyklos dalyviai varžėsi sporto rungtyse bei talentų konkurse. Klaipėdos rajono jaunimas užėmė antrąją vietą linksmojo tinklinio varžybose. Veiviržėnų jaunimo darbuotojas Artur Veber talentų vakare varžėsi tarp 20 dalyvių ir laimėjo I vietą. Klaipėdos rajono komanda išrinkta talentingiausia.

Įsimintiniausias vasaros įvykis

Jaunuoliai įgytų žinių ir patirtų įspūdžių nepamirš dar ilgai. Štai Remigijus Ambotas, dalyvaujantis stovykloje jau trečią kartą, sako: „JVA 2017“ – tai nuostabi stovykla, nuostabūs žmonės, kur gali pailsėti nuo kasdieninės rutinos, atsipalaiduoti, pasisemti patirties, kurios tau prireiks ateityje. Čia gali susirasti naujų pažinčių ir gerai praleisti laiką.“ Evelinai Poškaitei ši stovykla buvo nuostabiausias nuotykis gyvenime. „Jaučiausi laiminga, nesvarbu, koks oras bebūtų. Šildė šypsenos, geri žmonės, mylimiausi draugai šalia. Ko daugiau reikia?“ – šypsodamasi klausė moksleivė. Jai pritarė ir Nelė Valaitytė. „Išmokau naujų įdomių dalykų. Trys dienos buvo kupinos veiklos ir linksmybių. Taip pat buvo labai skanus maistas“, – įspūdžiais dalijosi ji.

Aistė NOREIKAITĖ

Gargždų atviro jaunimo centro nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gyvenimo eksperimentuose – jautrumas

Pastaruoju metu visuomenėje pasigirsta balsų dėl perdėto jautrumo gyvajai gamtai. Tempiamės namo pasiklydusį žvėrelio jauniklį, nors gamtininkai už tai bara.…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas