Bendruomenės pastangomis išgražintas Tilvikų parkas

Paskutinį vasaros penktadienį Tilvikų kaimo bendruomenės žmonės susibūrė jaukiame gamtos kampelyje prie Žvelsos vingio. Į Tilvikų parko, pritaikyto aktyviam poilsiui ir pramogoms, atidarymą sugužėjo ir svečių. Šią visuomeninėms reikmėms įrengtą, kūrybiškai sutvarkytą erdvę iniciatoriai seniai regėjo vizijose. Svajonę paversti realybe reikėjo lėšų ir darbo. Aštuonerius metus gyvuojanti Tilvikų kaimo bendruomenė džiaugiasi įgyvendinusi vieną didžiausių projektų.

B. Petkevičienė (dešinėje) su bendruomenės narėmis, šventės išvakarėse gražinusiomis beržų slėnį.Atgijusi erdvė

„Puiku turėti tokią erdvę, – džiugiai ištarė Tilvikų bendruomenės narė Regina Bieliauskienė, su kitomis kaimo moterimis šventės išvakarėse tvarkiusi gėlynus. – Bet reikėjo daug dirbti.“

„Senatvėje turėsime, kur pasėdėti“, – pajuokavo Elytė Dirvonskienė.

Įgyvendinus projektą „Tilvikų parko pritaikymas aktyviam poilsiui ir pramogoms“ sunku įsivaizduoti, kad šis sklypas buvo išplėštas iš šabakštynų ir šiukšlių. Gėriesi tvenkiniu su tilteliu palei beržų gojelį, per kurį medinis takelis veda į pramogų kompleksą. O čia – sauna, kubilas bei originali pavėsinė iš kreivuolių medžių. Kitoje pusėje suformuota vaikų žaidimų zona su nameliu, sūpynėmis. Sporto aikštelė su modernia danga, čia pat tentinė pavėsinė su baldais. Visų džiaugsmui – nauja scena.

„Mūsų žmonės stebisi, kad visa tai kainavo daug pinigų, – kalbėjo šio projekto iniciatorė ir vadovė, bendruomenės pirmininkė Barbora Petkevičienė. – Bet išmanantieji teigia, jog už šią sumą labai daug padaryta.“

Iniciatorė įkvėpė darbui

Pasak B. Petkevičienės, ši graži vieta, vienintelė artimiausia Tilvikų kaime, iš kurios visi gali grožėtis Žvelsos vingiu, buvo seniai nusižiūrėta bendruomenės poreikiams.

„Vizijose regėjome gražų, jaukų parką, tačiau nenutuokėme, kaip jis turėtų atrodyti ir iš kur gauti lėšų jį sutvarkyti“, – kalbėjo pirmininkė.

Prieš kelerius metus jos pakviesti tilvikiškiai pradėjo rinktis į talkas ir švarinti šį kampelį. Iš savo medžiagų ir lėšų pasistatę sceną, organizavo Jonines, sporto šventes.

Užpraėjusiais metais bend­ruomenės žmonės čia iškasė tvenkinį. „Vyresnieji kaimo žmonės pasakojo, jog prieš šimtmetį šioje vietoje buvusi linmarka – ūkininkai merkė linus, – sakė B. Petkevičienė. – Už savo, rajono Savivaldybės bei rėmėjų lėšas čia iškasėme tvenkinį. Tai kainavo 4 800 Lt.“

B. Petkevičienė, atsisakiusi bendruomenės pirmininkės parei­gų, parengė projektą. Ir vėl ėmėsi vadovauti, kad jį įgyvendintų. Gavus finansavimą, pernai pradėti darbai, tačiau nemažai paplušėti teko ir patiems tilvikiškiams. Jie iškirto menkaverčius krūmokšnius, lygino teritoriją, sodino medelius. B. Petkevičienė suko galvą, kaip racionaliai išdėstyti aktyviąją, pramogų bei poilsio zonas ir tarėsi su bendruomene. Ji dėliojo ir kitus akcentus – padedant moterims formavo, sodino gėlynus, kompozicijas. Pasak bendruomenės narių, jos pastangomis sumūrytas originalus židinys-šašlykinė. Už šį darbą paprašė tokios sumos, kad nebesiryžo samdyti. Parėmus ūkininkui Fartunatui Vaitkui, šio darbo ėmėsi Barbora su šeima.

„Kuriant šį parką, daug širdies įdėjo mūsų meniškos sielos Barbora, – patikino R. Bieliauskienė. – Dirbo kaip sau.“

Paskutinį vasaros penktadienį Tilvikų kaimo bendruomenės žmonės susibūrė jaukiame gamtos kampelyje prie Žvelsos vingio.Saugos beržų slėnį

Sukūrę gražią erdvę, tilvikiškiai ją vadina beržų slėniu. Jie svajoja čia turėti rąstinį namelį ant ratų, kuriame būtų galima burtis šaltuoju metų laiku. Ir didelis rūpestis – kaip išsaugoti tai, apie ką ilgai svajojo ir pagaliau sukūrė. „Tie, kurie čia dirbo, neniokos“, – įsitikinusi bendruomenės narė Aldona Kvekšienė. Jai pritarė ir kitos – E. Dirvonskienė, Ilona Ilginienė. Pašnekovės neabejojo: kol pirmininkaus Barbora, bus tvarka.

„Parkas yra mūsų gyventojų ir jei kiekvienas, pastebėjęs jį niokojant, neliks abejingas, bus išsaugotas“, – tvirtino B. Petkevičienė.

Tilvikiškiai gražiai tvarko ir savo sodybas. Šiemet tradiciniame gražiausių sodybų konkurse nugalėtojais pripažinti Genovaitė ir Leonas Pečkauskai, Rasa ir Rimantas Tvirbutai, Barbora ir Romas Petkevičiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių