Bibliotekoje prigijo skaitymo skiepai

„Protų mūšio“ 9–12 kl. II vietos laimėtojai – „Liūtukų“ komanda iš „Vaivorykštės“ gimnazijos: Liudas Gižas, Edvinas Putrius, Evelina Dargytė, Rugilė Žvirblytė.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblio­teka vykdė projektą „Skaitymo skiepas“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba. Projekto tikslas – gerinti Klaipėdos rajono 5–12 klasių mokinių skaitymo motyvaciją ir įpročius, įskiepyti norą domėtis knyga bei patrauk­lia forma, šiuolaikiškai sudominti jauną žmogų skaitymu.

Konkursas kėlė aistras

Projektas susidėjo iš įvairių veiklų: motyvacinio rašinio konkurso „Skaitau ir tuo didžiuojuosi“, biblioterapinės paskaitos „Draugystė su knyga“ su dr. Jūrate Sučylaite, protų mūšių 5–8 klasių mokiniams su rašytoju, istoriku, intelektinių žaidimų kūrėju, televizijos laidų vedėju Robertu Petrausku ir 9–12 kl. mokiniams su televizijos, radijo, renginių vedėja Juste Žičkute ir baigiamojo „Skaitymo skiepas“ renginio. Visos veiklos taip pat skirtos Jono Lankučio viešosios bibliotekos 80-ies metų jubiliejui paminėti.

Paskelbtame motyvaciniame rašinio konkurse „Skaitau ir tuo didžiuojuosi“ sulaukėme 45 rašinių iš įvairiausių Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų. Daugiausia jų atkeliavo iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos. Juos vertino komisija – Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas, Gargždų krašto muziejaus filialo I. Simonaitytės memorialinio muziejaus vadovė Regina Šiurytė-Šimulienė, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ jaunasis korespondentas, Vilniaus universiteto žurnalistikos specialybės studentas Robertas Macius, Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė. Komisija nusprendė, kad rašinio konkurso laimėtojos yra Eimantė Klenauskaitė iš Agluonėnų pagrindinės mokyklos ir Beatričė Šiaulytė iš Gargždų „Minijos“ progimnazijos. Rašiniai buvo paskelbti ir bibliotekos „Facebook“ puslapyje – už patikusį rašinį galėjo balsuoti visi, kam jis patinka. Tai – visus žiūrimumo, dalijimosi rekordus sumušęs įrašas; paspaudimų „patinka“ sulaukėme ir iš užsienio, tai taip pat daugiausia aistrų sukėlęs konkursas. Daugiausia palaikymo ir paspaudimų „patinka“ sulaukė Darija Sermontytė iš „Kranto“ pagrindinės mokyklos.

Protų mūšiuose – įnirtingos kovos

Spalio 1 d. per biblioterapinę paskaitą „Draugystė su knyga“, kuri buvo tiesiogiai transliuojama į visus bibliotekos filialus, lektorė gydytoja psichoterapeutė, poetė dr. J. Sučylaitė papasakojo apie skaitymo naudą, kaip rinktis knygas, atsakinėjo į auditorijoje ir už ekrano sėdinčių mokinių klausimus.

Spalio 4 d. Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje vyko „Protų mūšis“ Klaipėdos rajono 5–8 klasių mokiniams, kuris taip pat tiesiogiai buvo transliuojamas į visus bibliotekos filialus. Protmūšyje dalyvavo 24 komandos (120 mokinių!). Vyko įnirtinga kova. Suskaičiavus rezultatus išaiškėjo, kad 1-osios vietos nugalėtojai – „Vyturiai“ iš Plikių filialo, O 2-ąją vietą laimėjo net dvi komandos, surinkusios vienodą balų skaičių – „Vanagai“ iš Agluonėnų filialo ir „Avokadai“ iš Dituvos filialo. Tiesioginės transliacijos metu svečias – rašytojas, intelektinių žaidimų kūrėjas, TV laidų vedėjas, kraštietis R. Petrauskas papasakojo apie vaikystėje skaitytas knygas, pomėgius, rašytojo darbą, atsakinėjo į it iš gausybės rago pasipylusius klausimus.

Spalio 11 d. bibliotekoje vyko „Protų mūšis“ Klaipėdos rajono 9–12 klasių mokiniams. Dalyvavo 10 komandų (50 mokinių). Susumavus rezultatus išaiškėjo, kad 1-osios vietos nugalėtojai – komanda „Vietiniai“ iš Veiviržėnų filialo, 2-osios – „Liūtukai“, 3-iosios – „Modus vivendi“ iš Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos. Tiesioginės transliacijos metu viešnia – televizijos, radijo ir renginių vedėja bei kraštietė J. Žičkutė papasakojo apie gyvenimą Vilniuje, darbo užkulisius, pasidalijo mintimis apie vaikystėje ir dabar skaitomas knygas, pomėgius, atsakinėjo į klausimus.

Veikti kartu – naudingiau

Baigiamajame Jono Lankučio viešosios bibliotekos projekto „Skaitymo skiepas“ renginyje spalio 18 d. bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas apdovanojo visus prizininkus, rašinio konkurso dalyvius. Be to, visus „skiepijo“ slamo (įtaigiosios) poezijos pradininkas Lietuvoje, avangardinio repo atlikėjas ir elektroninės muzikos balsas MC Mesijus (Žygimantas Kudirka). Jis pristatė kūrybą ir savo skaitomas knygas, kurių nėra programinėje literatūroje, o savo poeziją bei dainas humoristine standup forma atliko poetas, šalies ir tarptautinių konkursų bei premijų laureatas, „Auksinį scenos kryžių“ pelnęs dramaturgas, aktorius, bardas Mindaugas Valiukas.

Bet koks projektas, bet kokia įdomesnė iniciatyva taip gerai nepavyks, jei nebus komandos, nebus rėmėjų. Tad dėkojame pedagogams, bibliotekininkams, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo, iniciatyviems ir darbštiems kolegoms, ačiū tariame ir rėmėjams: Lietuvos kultūros tarybai, Gargždų kultūros centrui, Klaipėdos rajono pedagogų švietimo centrui, Gargždų atviram jaunimo centrui, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrui, Gargždų krašto muziejui, informaciniams rėmėjams – Klaipėdos rajono laikraščiui „Banga“, naujienų portalui „Mano Gargždai“.

Živilė Markutė-ARMALIENĖ

S. SODEIKIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių