Choreografo ūgliai auga su muzika

Klaipėdos rajone Trušelių kaime gyvenantį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos skyriaus dėstytoją, choreografą Darių BERULĮ galima išvysti ne tik šokantį ar dėstytojaujantį, bet… tiesiog už savo durų slenksčio su „Mini sveikučiais“ rankose ir plačia šypsena.

„Mini sveikučiai“ – įvairūs ūgliai, užauginti skambant muzikai. Šis Dariaus pomėgis atliepė žmonių norą gyventi sveikiau, juolab pandemijos laikotarpiu. Tad vyro produkcija vis dažniau atsiduria ant klaipėdiečių, priemiesčio gyventojų ir gargždiškių stalo.

Pasak Dariaus, didžiausia ūglių paklausa – žiemą ir pavasarį. Užsisakyti galite feisbuko paskyroje „Mini sveikučiai“.

Jaučia ryšį su žeme

Darius atviras, jei vaikystėje jam kas būtų pasakęs, kad augins daigus ir ši veikla jam bus miela, turbūt būtų pasukiojęs pirštu ties smilkiniu. „Esu kilęs iš Prienų – ne didmiestis, bet miestas. Gyvenau bute, tačiau turėjome sodą, visas vasaras praleisdavau kaime. Teko kiekvienais metais ir bulves sodinti, ir šieną vežti. Būnant paaugliu tai neteikė jokio malonumo, verčiau būčiau laiką leidęs su sava kompanija“, – pasakoja pašnekovas. Tačiau pripažįsta, kad tas ryšys su žeme, matyt, vis tiek išliko artimas. Ne veltui liaudies išmintis sako, jei jautiesi sunerimęs ar tiesiog pavargęs, tai sukišk rankas į žemę. „Pamatysi, kaip atsigausi, pasikrausi tos energijos. Iš žemės gyvename, į ją ir atgulsime. Viskas sukasi ratu“, – neabejoja „Mini sveikučių“ augintojas.

Pašnekovas pagal specialybę yra choreografas, šokėjas. Jo pagrindinė veikla – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur Šokių katedroje dirba dėstytoju. „Teko šokti ir sportinių šokių, ir liaudies, ir šiuolaikinių, kažkiek – baleto Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre“, – pasakojo jis. Tačiau prieš porą metų Darius atrado dar vieną aistrą – ūglių auginimą.

Svarbiausia – tikėti

Choreografo namuose šiuo metu auginami 9 rūšių daigai: saulėgrąžų, žirnių, ridikų, garstyčių, brokolių, lapinių kopūstų, raudonųjų kopūstų, kaliaropių, gražgarsčių ir salotų mišinys (kuomet auginamos sumaišytos sėklos). Pirkėjams yra parduodami vadinamieji ūgliai, t. y. žalumynai be šaknų (anglų kalba vadinamieji „Microgreens“). Anot Dariaus, ūgliai auginami natūraliose lietuviškose durpėse, juodžemyje. Tad pardavimas su šaknimis būtų keblesnis, yra daug sąlyčio su žeme, tektų nemažai plauti.

Įdomiausia tai, kad žalumynai kasdien į aukštį stiebiasi skambant muzikai. „Ši mintis man tiesiog šovė į galvą. Buvau kažkada girdėjęs apie muzikos naudą augalams, tikriausiai būta ir kažkokių įrodymų, kad muzika ir augalai sąveikauja tarpusavyje. Jei žmogų teigiamai veikia, tai ir bet kokiam sutvėrimui, daigeliui padeda. Svarbiausia – tikėti“, – mąstė pašnekovas. Jis užtikrino, kad žalumynai išties auga skambant muzikai ir tai ne reklaminis triukas, kas atvažiuoja – patys įsitikina. „Grojaraštį sudarau pats, kartas nuo karto jį atnaujinu. Skamba pati įvairiausia muzika, nuo meditatyvios iki klasikinės. Gal tik šiuolaikinės nelabai yra – man nerezonuoja“, – prisipažįsta Darius. Muzika nutyla tik naktį.

Pristato nemokamai

Pats choreografas jau seniai nevartoja mėsos, žuvies, dar kai kurių produktų. „Ne dėl prasidėjusios mados, dėl kitų priežasčių. Ar pats gyvenu sveikai? Jei jautiesi laimingas ir kupinas jėgų, tai tikriausiai. Tačiau nesu mitybos taip susireguliavęs, kad skaičiuočiau angliavandenius ir t. t. Iki tos stadijos nepriėjau“, – šypsodamasis sako Darius. Tačiau „Mini sveikučiai“ labai svarbi Dariaus mitybos raciono dalis. Jis kaip ir daugelis neabejoja, kad tai supermaistas, kuriame yra daugybė vitaminų ir mineralų, taip reikalingų atsigauti po žiemos.

„Mini sveikučiai“ po 35–50 gramų (priklauso pagal kultūrą) yra pakuojami į popierines dėžutes su plastikiniu dangteliu, kad matytųsi produkcija. Dėžutės kaina – 2 Eur. Jei užsisakote ne mažiau kaip 3 vnt., produkcija Klaipėdoje, priemiesčiuose ir Gargžduose pristatoma nemokamai, pats Darius atveža. „Kol kas mūsų užauginamų ūglių kiekis nėra didelis. Sukuosi pats, jei užsibūnu darbe ar tenka išvažiuoti, prašau, kad palaistytų ir pasisveikintų su žalumynais žmona. Tačiau gegužės 5–18 dienomis abu išvykstame į komandiruotę, tad gali tekti tas dvi savaites veiklą laikinai sustabdyti. Tačiau tik grįšiu – tęsiu“, – tvirtino pašnekovas.

Agnė ADOMAITĖ

Kristijono LUČINSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių