• 16 gegužės, 2022
|

Darželio grupės Dauparuose – karantino įkaitės

Dauparų kaimo bendruomenė gyvena su viltimi, kad rudenį bus atidarytos dvi naujos darželio grupės patalpose, kuriose anksčiau buvo įsikūrusi biblioteka, rinkdavosi bendruomenė. Tačiau statybų darbai dėl užsitęsusio karantino stringa. Rangovas UAB „Išskirtinio būsto statyba“ kreipėsi į užsakovą – Klaipėdos rajono savivaldybę, mat medžiagų tiekėjai pradėjo reikalauti išankstinių apmokėjimų, ko nepajėgi padaryti minėta rangos darbus atliekanti bendrovė.

Nebegauna medžiagų, stringa logistika

UAB „Išskirtinio būsto statyba“ vadovas Mindaugas Citavičius „Bangai“ pasakojo, kad šiuo metu iš viso darbus atlieka keturiuose objektuose: Palangos senelių namuose, Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijoje, Endriejavo kultūros skyriuje bei Dauparų planuojamose darželio grupėse. „Visur problema ta pati. Dėl COVID-19 medžiagų tiekėjai laikinai sustabdė medžiagų pardavimus atidėto mokėjimo būdu. Taikomas tik išankstinis atsiskaitymas už prekes. Mes patys tiek resursų neturime, vykdomi projektai yra šimtatūkstantiniai. Kiek galime, tiek judame. Tačiau daug medžiagų nebeturime. Stringa ir logistika. Italijoje uždarytos gamyklos. Negauname iš ten esančių tiekėjų produkcijos“, – kalbėjo M. Citavičius.

Jis kreipėsi į užsakovą – Klaipėdos rajono savivaldybę. „Reikia bendrai ieškoti galimų situacijos sprendimo būdų. Galbūt Savivaldybė galėtų tiesiai pervesti lėšas medžiagų tiekėjams. Sprendimų yra, reikia tik jų ieškoti“, – įsitikinęs UAB „Išskirtinio būsto statyba“ vadovas. Šiuo metu bendrovėje dirba apie 30 darbuotojų, dalis samdoma papildomai. „Yra sergančiųjų, tačiau kiti dirba. Objektuose yra apsauginių kaukių, dezinfekcinio skysčio. Dirbama ir lauko sąlygomis, išlaikomi saugūs atstumai“, – aiškino pašnekovas. Anot jo, jei karantinas neužsitęs, krizė tikrai nebus tokia kaip 2008-ųjų. Tačiau jei tęsis mėnesių mėnesiais, bus blogai.

„Visur problema ta pati. Dėl COVID-19 medžiagų tiekėjai laikinai sustabdė medžiagų pardavimus atidėto mokėjimo būdu“, – teigia UAB „Išskirtinio būsto statyba“ vadovas M. Citavičius.  Jo vadovaujama bendrovė atliko ir prieš daugiau nei metus Gargždų skvero prie knygyno rekonstrukcijos darbus, taip pat modernizavo Gobergiškės mokyklėlę.

Draudžia teisės aktai

Darbus Dauparų darželio grupėse UAB „Išskirtinio būsto statyba“ pagal sutartį yra įsipareigojusi baigti iki 2020 metų spalio 16 d. Sutvarkyti grupes „Išskirtinio būsto statyba“ ketino dar rugsėjo 1-ajai, kad iškart būtų galima pradėti ugdymo procesą, tačiau dabar jau neaišku, ar pavyks tai įgyvendinti.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas „Bangai“ pasakojo, kad Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai jau du kartus buvo susitikę su rangovo UAB „Išskirtinio būsto statyba“ vadovu M. Citavičiumi, dalyvavo ir Savivaldybės teisininkai, tiek Dauparų darželio grupių, tiek Endriejavo kultūros skyriaus projektų kuratoriai. „Po šių susitikimų rangovas nebeprašo apmokėti už medžiagas, nes puikiai žino, kad mes negalime nei avansu mokėti, nei apmokėti tiesioginiu pavedimu medžiagų tiekėjams. Teisės aktai tai draudžia. Tai europiniai projektai, ES lėšos labai griežtai reglamentuojamos. Mes turėsime atsiskaityti už kiekvieną pavedimą, kiekvieną aktavimą. Nėra jokių garantijų, kad po avanso apmokėjimo darbai bus padaryti. Kaip vadovas jaučiu už tai atsakomybę“, – akcentavo A. Bogdanovas.

„Nėra jokių garantijų, kad po avanso apmokėjimo darbai bus padaryti. Kaip vadovas jaučiu už tai atsakomybę“, – akcentavo Administracijos direktorius A. Bogdanovas.

Jis užsiminė, kad rangovas prašė pratęsti ir sutarčių terminus. Dėl Endriejavo kultūros skyriaus sutarties įgyvendinimo terminas jau ir taip maksimalus – 36 mėnesiai. O dėl darželio grupių Dauparuose terminai įtempti, buvo tariamasi, kad rangovas darbus atliks iki rugsėjo 1-osios, nors pagal sutartį numatoma spalį. „Mums laiko „tempimas“ nenaudingas, gyventojams reikalingos paslaugos čia ir dabar. Spręsime šį klausimą“, – užtikrino Administracijos direktorius.

Kiti sklandžiai tęsia darbus

Pasak A. Bogdanovo, rangovas prašė padėti tarpininkaujant ir su projektuotojais, nors tai šiuo atveju ne Savivaldybės kompetencija. Tačiau Savivaldybės vadovybė padarė, ką galėjo, kad projektai būtų sklandžiai tęsiami.

Administracijos direktorius teigė, kad daugiau jokių problemų su rajone darbą vykdančiais rangovais nekyla. Bendradarbiavimas sklandus, suplanuoti darbai tęsiami. Tai patvirtino ir už infrastruktūrą atsakinga Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Audronė Balnionienė: „Tiek Klaipėdoje, tiek mūsų rajone infrastruktūros projektai tęsiami. Dedame visas pastangas, kad pagelbėtume ir UAB „Išskirtinio būsto statyba“, tačiau privalome laikytis teisės aktų, būti tikri, kad darbai bus atlikti. Žinoma, sudėtinga, kad didieji prekybos tinklai nebevykdo medžiagų pardavimų atidėto mokėjimo principu, juk dalis statybos bendrovių nuolatiniai ir patikimi jų klientai.“

 


KOMENTARAS

Dauparų bendruomenės pirmininkas Mindaugas SRĖBALIUS: „Situacija dėl UAB „Išskirtinio būsto statyba“ mums žinoma. Darželis labai reikalingas, gyvena daug jaunų šeimų, tėvai atžalas vežioja į Gargždus arba Klaipėdą. Tikiuosi, jog rajono Savivaldybė ir rangovas ras išeitį. Juk projektas vykdomas ES lėšomis, tad būtina pabaigti laiku. Ne vieta pyktis. Situacija dėl koronaviruso pandemijos sudėtinga ir netradicinė, turime telktis, ieškoti kompromisų.“

Agnė ADOMAITĖ

„Visur problema ta pati.Dėl COVID-19 medžiagų tiekėjai laikinai sustabdė medžiagų pardavimus atidėto mokėjimo būdu“, – teigia UAB „Išskirtinio būsto statyba“ vadovas M. Citavičius.  Jo vadovaujama bendrovė atliko ir prieš daugiau nei metus Gargždų skvero prie knygyno rekonstrukcijos darbus, taip pat modernizavo Gobergiškės mokyklėlę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių