Dėl prastų kelių keitė maršrutą mokiniams

Klaipėdos rajono savivaldybės keliai tokios prastos būklės, kad būta atvejų, kai ir mokykliniai autobusai jais nebeišvažiuoja. Gyvenantieji į namus grįžta tarsi linksmaisiais kalneliais, kurie tampa tikru išbandymu ir vairuotojų, keleivių nervams, ir transporto priemonėms, kurioms vis dažniau reikia remonto.


Tėvai gavo pranešimus
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė informavo, kad dar gruodžio mėnesį sodininkų bendrijos „Vaiteliai“ pirmininkas Rimtautas Aniulis jai pranešė apie tai, kad sodininkų bendrijoje gyvenančių mokinių tėvai gavo pranešimus. Juose nurodoma, kad keičiamas mokinių pavėžėjimo maršrutas dėl blogos kelių būklės. „Tėvai nebuvo informuoti, kuriam laikui keičiamas maršrutas ar kokių veiksmų imtasi, kad problema būtų kuo greičiau išspręsta. Pirmininkas taip pat pranešė, kad telefonu kreipėsi į Klaipėdos rajono administracijos direktorių, tačiau atsakymo, kodėl susidarė tokia situacija, negavo, todėl, pasinaudodama Tarybos nariui suteikta teise, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus raštu paprašiau pateikti informaciją, kas daroma, kad mokiniai gautų tinkamą vežimo mokykliniu autobusu paslaugą pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytą tvarką“, – dėstė L. Piaulokaitė-Motuzienė.
Rašte ji taip pat priminė, kad 2021 m. sausio 28 dienos Tarybos posėdyje patvirtinus atnaujintą Klaipėdos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių (gatvių) sąrašą, sodininkų bendrijos „Vaiteliai“ mokinius vežančio autobuso maršrute esančių gatvių priežiūra, taisymu ir saugaus eismo organizavimu turi rūpintis Klaipėdos rajono savivaldybė.


Atsakymas pribloškė
Pasak Tarybos narės L. Piaulokaitės-Motuzienės, Administracijos direktorius Justas Ruškys atsakyme patvirtino, kad už minimų kelių priežiūrą atsakinga Dauparų–Kvietinių seniūnija. „Tačiau buvo netikėta, kad Savivaldybė nieko nežinojo dėl maršruto keitimo ir nebuvo informuota apie blogą kelių būklę. O labiausiai pribloškė atsakyme daroma prielaida, kad tai buvo vienkartinis, nesuderintas švietimo įstaigos veiksmas“, – stebėjosi pašnekovė. Jos neįtikina atsakymas, kad švietimo įstaigos darbuotojas pats sugalvoja keisti mokyklinio autobuso maršrutą ir su niekuo nederinęs apie tai informuoja tėvus.
„Mano žiniomis, mokinių pavėžėjimo maršrutų sudarymu ir reguliavimu rūpinasi vienas Savivaldybės administracijos skyrius. Sveikintina, kad reguliavimas vyksta reaguojant į susidariusią situaciją, tačiau net žodžiu davus nurodymus švietimo įstaigai būtų garbinga prisiimti atsakomybę, o ne kaltinti vykdytojus. Noriu tikėti direktoriaus J. Ruškio pažadu, kad situacija nesikartos, taip pat noriu tikėti pažadu, kad dėmesys Klaipėdos rajono keliams bus tinkamas“, – akcentavo ji. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Rima Rumbutienė patikino, kad žodinį nurodymą pranešti tėvams apie pasikeitusį maršrutą buvo gavusi iš Savivaldybės, tą ir padariusi.


Kaltas nesusikalbėjimas
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius J. Ruškys „Bangai“ komentavo, kad sodininkų bendrijoje „Vaiteliai“ keturias gatves prižiūri Dauparų–Kvietinių seniūnija, kitas – pati sodininkų bendrija. „Seniūnija prižiūri visus jai priklausančius kelius, o tiems, kuriais važiuoja mokykliniai autobusai, visuomet skiria didesnį dėmesį“, – aiškino J. Ruškys.
Anot jo, dėl įstaigų nesusikalbėjimo mokinių tėvams buvo išsiųstas pranešimas dėl maršruto keitimo. Po sodininkų bendrijos pirmininko skambučio situacija buvo iškart išsiaiškinta ir išspręsta. Mokyklinis autobusas toliau važiavo ir važiuoja įprastai. „Iš esmės mokykliniai autobusai važiuoja visokiais keliais, tačiau, esant prastesniam ar duobėtam keliui, jie gali šiek tiek vėluoti“, – sakė Administracijos direktorius.
Savivaldybės administracija jokių kitų nusiskundimų dėl kelių priežiūros sodininkų bendrijoje „Vaiteliai“ ar maršruto keitimo iš gyventojų nebuvo gavusi.


Surengė ekskursiją merui
Anot L. Piaulokaitės-Motuzienės, „Vaitelių“ sodininkų bendrijoje greideris pravažiavo, ta situacija šiek tiek pagerėjo. „Jau seniai jų tikslas yra asfaltas. Siekiama dalyvauti programoje, pagal kurią Savivaldybė kompensuoja 50 proc. reikalingos sumos, tačiau eilė iki šiol nėra atėjusi. Šiuo tikslu dalis gatvių ir buvo perduota Savivaldybės priežiūrai“, – situaciją paaiškino Tarybos narė L. Piaulokaitė-Motuzienė.
Vietos politikei keliai sodininkų bendrijose gerai pažįstami, nes ji pati gyvena sodininkų bendrijoje Kulių kaime. „Čia daug iškasinėjo „Klaipėdos vanduo“, po jų darbų buvo pažeistas grunto tankumas. Susidarė baisios duobės. Seniūnija tų kelių netvarkė, nes darbų metu jie priklausė statybvietei. Laimei, rudenį jau įvyko perdavimas. Norėjau, kad meras Bronius Markauskas savo akimis pamatytų, kokia situacija, nes papasakoti sunku. Tai susitikome Kulių kaimo pradžioje, kur stotelė. Susėdome į vieną automobilį ir apvažiavome visus Dovilų seniūnijai priklausančius kelius. Tada meras iš valdančiųjų daugumos prašė, kad būtų skirta papildomų lėšų Dovilų seniūnijai, Kulių kaimo kelių „pamaitinimui“ žvyru. Prieš pat užsningant buvo žvyru „pamaitinta“, – pasakojo ekskursiją merui surengusi Tarybos narė. Dabar, anot jos, situacija Kuliuose kaip ir visur: vienur baisi, kitur kaip ir normaliau.

Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content