„Diena prasminga, kai padedi kitiems“, – įsitikinusi „Gargždų būsto“ vadovė Patricija SMAILYTĖ

Jau pusmetį UAB „Gargždų būstas“ direktorės pareigas eina Klaipėdoje gyvenanti Patricija Smailytė. Ji – tremtinių palikuonė, iki 19 metų gyvenusi Maskvoje. Apie grįžimą Lietuvon, čia įgytą specialybę ir naujas UAB „Gargždų būstas“ vadovės pareigas ji sutiko papasakoti „Bangos“ skaitytojams.

Grįžo nemokėdama

lietuvių kalbos

– Papasakokite savo istoriją. Kaip grįžote į Lietuvą?

– Mano seneliai buvo ištremti, mama gimė tremtyje. Išties iki 19 metų gyvenau Maskvoje, lietuviškai nekalbėjau. Tačiau kai Lietuvoje seneliai atgavo savo pilietybę, nusprendė grįžti į gimtuosius kraštus. Man buvo pati jaunystė, tad jokių ribų, baimių nejutau. Atsirado galimybė grįžti, tad kodėl gi ne? Tėvai liko Rusijoje, o seneliai grįžo.

Grįžusiesiems buvo sudarytos idealios integracijos programos, baigiau lietuvių kalbos kursus. Žinoma, tikras iššūkis buvo mano pasirinktos psichologijos studijos lietuvių kalba, įstojus į magistrantūrą teko toliau gilinti lietuvių kalbos žinias. Visada jaučiau palaikymą, paramą, dėl to Lietuvoje greitai adaptavausi. Man čia patinka.

– Minėjote, kad studijavote psichologiją, kaip atsiradote „Gargždų būste“?

– Dirbau psichologijos srityje, vėliau – psichiatrijos ir verslo. Tapti „Gargždų būsto“ vadove man pasiūlė, ir aš sutikau.

Iš esmės visos minėtos darbo sritys yra socialinės, susijusios su pagalbos žmogui aspektu. Man labai svarbu, kad veikla būtų orientuota į žmogų, jo poreikių tenkinimą. Tuomet jaučiu, jog darbo diena nenuėjo perniek.

Vienam – pripažinimo,

kitam – pinigų

– Atėjusi dirbti, kokį radote kolektyvą? Ar yra pokyčių?

– UAB „Gargždų būstas“ dirba per 20 žmonių. Kolektyvas – nuostabus. Tačiau kai keičiasi vadovas, visiems būna nerimo. Mes susipažinome, susidraugavome – problemų nėra. Taikome motyvacinę sistemą, su kiekvienu darbuotoju kalbamasi atskirai. Juk vieną motyvuoja pripažinimas, kitą – pinigai, o trečią – pagyrimas… Sprendžiame, kas ir kam geriausia, bandome įvairius darbo modelius. Pokyčiai neišvengiami.

Kai atėjau dirbti, gilinausi, kur yra mūsų silpniausia vieta. Bendravome ir su Klaipėdos rajono savivaldybės meru Broniumi Markausku, supratau, kuri sritis jam aktualiausia. Norima spartinti daugiabučių namų modernizavimą, tad šiai sričiai telkėme jėgas, darbuotojų padaugėjo.

– Apibūdinkite save kaip vadovę.

– Reikėtų klausti darbuotojų. Man svarbiausia, kad darbuotojas būtų sąžiningas. Esu įsitikinusi, jog neišsprendžiamų problemų nėra. Tačiau jei kažkas kažko nepadarė, tai tegul taip ir pasako, o mes kartu sugalvosime, kaip išspręsti susidariusią situaciją. Skatinu komandinį darbą. Esu reikli, tačiau jei įvedu darbuotojams naują tvarką, visada argumentuoju pakeitimus, pagrindžiu, kodėl tai būtina, siekiant geresnių rezultatų. Vertinu, kai žmonės teikia savo pasiūlymus, juolab kad daug „Gargždų būsto“ darbuotojų yra čia ilgai dirbantys, tad situaciją dažnai žino net geriau nei aš. Man svarbūs jų pasiūlymai, pamąstymai.

Administruoja

per 200 daugiabučių

– „Gargždų būsto“ atžvilgiu „Bangos“ redakcija sulaukia nemažai skundų, kur pagrindinės problemos?

– Taip, skundų yra. Dažniausiai jie būna dėl informacijos stokos, kai žmonės daro išvadas neišsiaiškinę visos situacijos. Būna, jog mus lygina su Klaipėdos miesto bendrovėmis, įsivaizduoja, kad visi veiklą organizuoja pagal vieną šabloną. Tačiau taip nėra.

Kadangi dirbu neseniai, tai vis dar analizuoju, gilinuosi į įvairias situacijas. Bandau suprasti, kur mūsų darbo klaidos, kur informacijos stoka. Galbūt mes negebame paaiškinti, o galbūt žmogus negeba išgirsti, nes ateina su išankstiniu nusistatymu. Tuomet leidžiu nuslūgti emocijoms ir vėliau sudėliojame visus taškus ant i.

„Gargždų būstas“ administruoja per 200 daugiabučių. Sieksiu, kad bendrovė užsitarnautų gerą vardą. Vis dar pasitaiko skundų, kuriuose kalbama apie tai, kas vyko iki mano atėjimo į „Gargždų būstą“. Tokiais atvejais negaliu prisiimti atsakomybės už kitų žmonių veiksmus. Aš galiu spręsti tik tas problemas, kurios yra čia ir dabar. Organizuojame susitikimus su daugiabučių gyventojais, skatinu darbuotojus daugiau bendrauti su žmonėmis. Trūksta ir gyventojų aktyvesnio dalyvavimo mūsų organizuojamuose susirinkimuose. Tačiau vis tiek stengiamės nenuleisti rankų. Mums svarbiausia, kad padarytume viską maksimaliai iš savo pusės.

– Kaip pailsite po sunkios darbo dienos?

– Su šeima. Su vyru auginame paauglį sūnų. Važiuojame pas uošvį. Mėgstame nuvažiuoti ir prie jūros, pasivaikščioti. Dirbame daug, suderinti darbo grafikus ne visada išeina. Tačiau jei turiu laisvo laiko, mėgstu pasinerti ir į kulinariją, esu baigusi konditerijos kursus. Labiausiai mėgstu desertą „Pavlovo“. Eksperimentuoju ir su mėsos patiekalais, tačiau malonumą man teikia būtent saldūs vanilės ir kiti kvapai.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių