Gargždiškės gardėsis miesto gimtadieniui

Neseniai atšventusi savo gimtadienį laiminga gargždiškė Lina Lukauskaite-Gečiene pasitinka garbingą Gargždų sukaktį – 770-ąsias įkūrimo metines. Savo miestui šia proga sukūrusi paveikslą su svarbiausiais jo simboliais meniškos sielos gargždiškė siūlo ir išskirtinį tortą.


Gargždų miesto gimtadienio išvakarėse L. Lukauskaitė-Gečienė su tėčiu surengė pirmąją autorinę kūrybinių darbų parodą – tai jai didžiausia dovana. Nupiešusi savo mylimam miestui skirtą paveikslą, jį pateikė tapybos ir miniatiūrų konkursui, į kurį pakvietė Gargždų krašto muziejus.
„Kodėl piešiau šį paveikslą? Labai draugiški, mieli žmonės Gargžduose gyvena. Gatvėje sveikinasi nepažįstami praeiviai. Tuo stebėjosi mano svečiai, atvykę iš didmiesčio. Aš jiems paaiškinau, kad čia Gargždai, – šypsojosi Lina. – Eidama per miestą nesu blogo žodžio išgirdusi, nemačiau piktų ar suirzusių žmonių.“
Girininkuose užaugusi Lina nenorėjo gyventi kaime, bet ir didmiestis netraukė. Jai arčiausiai širdies Gargždai, kur gyvena keliolika metų. Savo miestui gražiausius jausmus puoselėjanti gargždiškė jo garbingam jubiliejui siūlo išskirtinį ištobulintą gardėsį.
Savo gimtadieniui Lina visada gamina šį nekeptą maskarponės tortą, tačiau kiekvieną kartą jis būna kitoks. „Man patinka maisto gamyba, ypač gaminti desertus, nes yra galimybė improvizuoti: įdėjusi raziną, uogą ar šokolado gabalėlį, lauki, stebi, kas išeis, panašiai kaip su molio dirbiniais – įdedi į krosnį ir nežinai, ką ištrauksi“, – šypsojosi menine gyslele apdovanota L. Lukauskaitė-Gečienė.
Nekeptam maskarponės tortui reikia daug ingredientų, kuriuos galima derinti, keisti jų proporcijas. Bazinį receptą rado internete, bet jį labai pakeitė, ištobulino tarsi savo kūrinį. „Darau kelių sluoksnių su skirtingomis uogomis, dedu sausainių, kremą, uogas, želė, bet galima tik sumaišyti maskarponės kremą, pridėti daug uogų ir užšaldyti – puikiausias tortas, – atskleidė Lina. – Vasarą yra daug uogų, todėl galima pagaminti įvairių skonių gardėsį.“


Nekeptas maskarponės tortas
Įdarui reikia 500 g maskarponės, 400 g grietinėlės (36 proc.), 200 g jogurto be priedų, šaukštelio vanilinio cukraus, dviejų šaukštelių cukraus, 160–180 g cukraus pudros, 1 citrinos sulčių, 30 g želatinos, sausainių („damų piršteliai“), kavos, amareto 50 ml (nebūtinai), įvairių uogų.
Viršutiniam sluoksniui – 2 pakelių želė (norimos spalvos), 1 litro vandens.
Želatiną užpilti 100 ml šalto vandens ir laikyti, kol išbrinks. Į indą sudėjus maskarponę ir jogurtą, sumaišyti iki vientisos masės. Berti cukraus pudrą ir vanilinį cukrų, sumaišyti, supilti citrinos sultis. Ant silpnos ugnies ištirpinti želatiną ir atvėsusią pilti į jogurto ir maskarponės masę. Viską išplakti ir dėti į šaldytuvą, kad pradėtų stingti – užtenka 15 min.
Iki standumo suplakti grietinėlę ir ją įmaišyti į pradedančią stingti jogurto-maskarponės masę. Užplikyti kavą, palikti 10–15 min., tada nukošti, suberti šaukštelius cukraus, sumaišyti ir atvėsinti. Tada įpilti amareto.
Į torto formą (ar lėkštę) dedame pirmą sluoksnį kremo. Dedame kavoje pamirkytus sausainius ir barstome uogomis. Taip galima sluoksniuoti dviem aukštais (arba vienas sluoksnis sausainių, kitas – uogų). Dedame į šaldytuvą, kad sustingtų. Viršutinį sluoksnį užpilame pasirinktos spalvos želė ir laikome šaldytuve per naktį. Tortą papuošti įvairiomis uogomis.


Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content