Girininkiškiai apie amatą, puošiantį, rengiantį, maitinantį

Amatas nuo seno žmogų šildė, suteikė galimybę turėti duonos ir gardėsių ant stalo, o labai pasistengus tam tikri amatai net suteikdavo galimybę puoštis pačiam ir puošti kitus.

Girininkai tikrai gali pasigirti ne tik išsaugoję senųjų amatų tradicijas, perduodamas iš kartos į kartą, bet ir galintys jomis pasidalinti su kitais. Tiesa, šventėje dalyvavo ne tik mūsų kaimo amatininkai, bet ir viešnia iš Tilvikų, kuri atvyko ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pasidalinti savo žiniomis ir pademonstruoti menturio gamybą.

Renginyje svečiai ir girininkiškiai galėjo pamatyti ir išbandyti, kaip liejama žvakė, pinamos juostos, gaminamas menturis, lipdoma iš molio, pasigrožėti kalviškais darbais ir nusipirkti vietinio medaus.

Šventėje dainavome, trepsėjome kartu su folkloro ansambliu „Kvėitys“, kuris priminė, kaip senovėje linksminosi mūsų seneliai, pristatė žemaičių ir Mažosios Lietuvos tautinius kostiumus. Likusią vakaro dalį visus linksmino besikurianti grupė „Muzikinis kokteilis“, kurioje dainavo VKC Girininkų skyriaus naujoji renginių organizatorė Henrika su vyru. Renginį apjungė renginio vedėjos Ramunės žemaitiška šnekta, tautinio kostiumo aprėdas.

Vakarui dar visiškai nepasibaigus uždegėme aukurą turėdami viltį, kad mes būtinai dar susieisime tokiam pabuvimui kitąmet, o širdyse įžiebsime meilę amatui, Tėvynei ir žmogui, kuri mus jungia ir padeda nepamiršti savo šaknų.

Šventėje buvo įgyvendinamas etnoprojektas, kurį finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė. Nuoširdžiai dėkojame Klaipėdos rajono savivaldybei už skirtas lėšas, informacinams rėmėjams laikraščiui „Banga“, portalui „Mano Gargždai“, organizatoriams – Girininkų kaimo bendruomenės valdybai, seniūnaičiui V. Laugaliui, bendruomenės narei Brigitai Vyšniauskienei, R., R. Vaišnorams, renginių organizatorei Henrikai Sireikienei ir kitiems, kurie prisidėjo, kad vakaras būtų prasmingas!

Lina LAPINSKIENĖ

Bendruomenės pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių